999 rezultate për

denimit

Kërkoi ulje të dënimit, jepet vendimi për Zani Çaushin Gjykata e Korçës shpall moskopetencën e gjykimit të çështjes së Myrteza Çaushi. Avokati shpalli moskopetencen e gjyki
Përfundon gjykimi për dosjen e nxehtë 339, me sa vite burg janë dënuar të pandehurit Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar gjykimin e Dosjes 339/3, ku në përfundim të
I akuzuar për disa vrasje, numri dy i bandës së Lushnjes kërkon uljen e dënimit Numri 2 i ish-bandës së Lushnjës Enver Dondollaku, i cili ndodhet pas hekurave në burgun e Peqinit, kërkon të ulë vitet
Krahu i djathtë i Aldo Bares kërkon t'i njihet burgu i Italisë Numri dy i Bandës së Lushnjes, i njohur si njeriu më i afërt i Aldo Bares, Enver Dondollaku ka dorëzuar në Gjykatën e El
Zani Çaushi kërkon lirimin: Më keni llogaritur gabim vitet e dënimit Zani Çaushi, i njohur si drejtuesi i bandës së Vlorës dhe i dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Lartë, kërkon l
Vendimi i Thaçit për faljen e dënimit të vrasësit të 13-vjeçarit revolton familjarët (VIDEO) Të drejtën e faljes të të dënuarve, presidenti Hashim Thaçi e ka shfrytëzuar për t’ia zbutur dënimin edhe vrasësit të nj
I dënuar për 6 vrasje, Dritan Dajti drejt lirimit me kusht Gjykata e Elbasanit i ka bashkuar dy dënime në një ndaj Dritan Dajtit duke e dënuar përfundimisht me 25 vite burgim. D
Spektakolar Ronaldo, Juventusi shënon golin e tretë (VIDEO) Juventusi ka shënuar edhe golin e tretë përballë Torinos. Cristiano Ronaldo ka shënuar një super gol nga goditja e d
Etem Arifit i refuzohet kërkesa për shtyrje të dënimit me burg Gjykata e Apelit ka njoftuar se i ka refuzuar kërkesën për shtyrje të dënimit, deputetit Etem Arifi. Po ashtu në dekl
Pas barazimit me Sassuolon vjen një tjetër lajm i keq për Interin, pezullohet me 3 ndeshje mbrojtësi Telashe për Interin e Antonio Conets, sepse pas barazimit të beftë 3-3 kundër Sassuolos në "Sna Siro" mbrëmjen e djeshme
Ylli i Liverpoolit shënon supergol nga goditja e dënimit (VIDEO) Liverpooli po fiton me rezultatin 3-0 përballë Crystal Palace në “Anfield”. Trent Alexander-Arnold shënoi për 1-0 në
Gjyqi në Gjykatën Federale, Skënderbeu pret uljen e dënimit Skënderbeu shpreson në përgjysmimin e dënimit të UEFA-s nga Gjykata Federale në Zvicër. Klubi shqiptar beson se me ndihm
Boki-13 reagon pas dënimit me 9 vite burg: Paratë e "Reketit" kanë përfunduar te familja Zaev Gjykata Penale në seancën e sotme për rastin “Reket” ka shpallur fajtorë Bojan Jovanovski – Boki 13 dhe ish kryeprokuror
Shijoni 10 golat e pabesueshëm nga goditjet e lira të Jouninho (VIDEO) Një nga specialistët më të mirë të goditjeve të dënimit ishte padyshim Juninho Pernambucano, i cili për Lyon mbetet legj
Koronavirusi i sjell probleme Man City-t pas dënimit nga UEFA Ankesa e Manchester Cityt kundër ndalimit të tyre dy-vjeçar nga Liga e Kampionëve mund të vonohet me Gjykatën e Arbitraz
Mënyrë si kjo e Real Sociedat për të bllokuar Messin nga goditja e dënimit nuk kishim parë Barcelona arriti të merrte tre pikë ndaj Real Sociedat duke derdhur jo pak djesë. Ishte Lionel Messi që në minutën e
Endri Çekiçi shënon supergol nga goditja e dënimit (VIDEO) Endri Çekiçi nuk di të ndalet në Slloveni me ekipin e tij, Olimpia Ljubjana, teksa ditën e sotme ka qenë autor i një sup
Pas dënimit të Man City, Guardiola merr vendim të rëndësishëm për karrierën e tij Manchester City dje u dënua nga UEFA me dy vite pa të drejt paraqitjeje në garat evropiane dhe me 30 milionë euro gjobë.
I dënuar me dy burgime të përjetshme, Tafili përdor skemën e Dokles për t' ia hedhur dënimit Admir Tafili ka kërkuar që të përdorë skemën e Indrit Dokles për të përfituar ulje dënimi, kërkesë kjo që është refuzuar
Nga Afrika vjen skema perfekte për gjuajtjet e dënimit (VIDEO) Goditjet e dënimit janë specialitet më vete dhe shumë futbollistë edhe sot njihen në botë si mjeshtërit e kësaj pune.