999 rezultate për

dendura

Javën tjetër nis dëbora, qytetet që do zbardhen Temperaturat mesatare janë ulur me disa gradë gjatë kësaj jave në vend, ndërsa në vijim pritet që të fillojnë reshjet e
Shira në jug dhe dëborë në veri, si do të jetë sot moti Sipas MeteoAlb: Vranësira të dendura dominojnë motin në vendin tonë gjatë paradites duke sjellë shira të izoluar në Jug,
Vranësira të dendura dhe shi, si do të jetë sot moti Sipas MeteoAlb vranësira të dendura dhe shira të pakët mbizotërojnë motin në vendin tonë gjatë paradites. Mesdita dhe
Si të kemi vetulla të dendura në 4 mënyra Vetullat e trasha janë rikthyer në trend viteve të fundit. Ju mund t’i rrisni dhe t’i forconi ato në kushte shtëpiake, n
Vlora në alarm! Reshjet e dendura të shiut sjellin problemet e para Reshjet e dendura të shiut kanë shfaqur problemet e para në shumë zona të vendit. Një ndër vendet e alarmuara nga res
Shtrëngata dhe reshje shiu, si pritet të jetë moti sot Edhe ditën e sotme vendi ynë do të mbetet në ndikimin e vranësirave të dendura, shirave mesatar dhe intensiv në zonat ve
Mos iu ndani çadrave deri në 1 tetor, qytetet që do të "mbyten" nga reshjet e shiut Stina e vjeshtës ka nisur me reshje në të gjithë vendin. Hakil Osmani nga MeteoAlb sqaron se paraditja e të dielës do të
Reshje të dendura shiu, si do të jetë sot moti Sipas MeteoAlb, vranësira të dendura shoqëruar me reshje shiu kanë mbizotëruar motin në vendin tonë gjatë pjesës së parë
Katër viktima dhe mbi 10 të zhdukur nga reshjet e dendura të shiut në Turqi (FOTO LAJM) Numri i vdekjeve nga përmbytjet në provincën turke Giresun në Detin e Zi, ka shkuar në katër, përfshirë një oficer të xh
Reshjet e dendura të shiut bllokojnë aksin Librazhd-Elbasan Reshjet e dendura te shiut kanë bllokuar aksin Librazhd-Elbasan. Kjo ka shkaktuar probleme me qarkullimin e mjeteve.
Temperaturat nën zero, si pritet të jetë moti në ditët në vazhdim Ditëve të bukura me diell po i vjen fundi. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak raporton se kushtet e qëndrueshme atmosferike
Moti i keq, Vjosa del nga shtrati Që prej fundjavës, Shqipëria ka pasur një mot të paqëndrueshëm me reshje të dendura shiu. Ditën e sotme, lumi i Vjosë
Reshje të dendura dhe erëra të forta, shirat përmbysin rrugët Moti i rënduar nga rreshjet e dendura dhe era e forta, ka shkaktuar situata problematike në disa akse rrugore. Autori
ZYRTARE/ U ndërpre nga reshjet e dendura të shiut, merret vendimi se kur luhet ndeshja Flamurtari-Teuta Ndeshja mes Flamurtarit dhe Teutës, e vlefshme për javën e 17 të Kategorisë Superiore nuk u zhvilluar sot për shkak të r
Italia nuk gjen qetësi nga moti i keq, treni del nga shinat (FOTO LAJM) Prej ditësh, Italia është përfshirë në një situatë kaotike për shkak të motit të keq. Përmbytje, orteqe bore dhe rrës
Reshjet e dendura të shiut paralizojnë Tiranën, kaos në rrugët kryesore Reshjet e shiut të cilat vazhdojnë prej disa ditësh në vend, kanë dhënë pasojat e para në Tiranë duke bllokuar rrugët kr
Stuhi dhe rrufe, të hënën troket dimri (FOTO LAJM) Dimri pritet të vijë në kuptimin e plotë të fjalës gjatë javës së ardhshme në vendin tonë. Duke filluar nga e hëna de
Tërmete dhe reshje të dendura, kur do të përmirësohet moti në Shqipëri Duke nisur nga e mërkura, reshjet e shiut do të ndërpriten duke ia lënë vendin kthjellimeve. Shirat do të jenë të paktë,
Reshjet e dendura përmbytin banesën në Fushë-Krujë Reshjet e dendura të shiut po shfaqin probleme serioze në disa banesa e lagje në Fushë-Krujë. Konkretisht në lagjen "Pun
Stuhia rrëzon disa pemë në Tiranë (FOTO LAJM) Pa kaluar akoma ethet e tërmeteve të fuqishme që tronditën vendin, Tirana është pushtuar nga reshjet e dendura të shiut