999 rezultate për

dendur

Shiu u dendur përmbyt "Elbasan Arenën", shtyhet ndeshja Shqipëri-Finlandë Kombëtarja e Shqipërisë për femra sot në “Elbasan Arena” pritet të zhvillojë ndeshjen kundër Finlandës për kualifikueset
SHKODËR/ Era e fortë dhe shirat e dendur i marrin jetën drejtuesit të motorit, u përplas me një makinë Moti i keq, i papritur, ka sjellë pasoja të rënda në vend. Pas vdekjes së 2 pushuesve dhe shpëtimit të 26 të tjerëve, në
TRONDITESE/ Reshjet e dendura përmbytin vendin, 43 persona humbin jetën, 24 të humbur Të paktën 43 persona kanë vdekur në Nepal nga e premtja e shkuar dhe 24 të tjerë rezultojnë të humbur për shkak të motit
Reshjet e dendura përmbytin Vlorën Prej një ore reshjet e dendura të shiut kanë sjellë dhe përmbytje në disa lagje të Vlorës të cilat mbeten problematike s
Stuhia paralizon Shqipërinë qendrore, shi, rrufe dhe erëra të forta Një stuhi e fortë ka përfshirë aktualisht qytetet e Shqipërisë qendrore duke shkaktuar probleme me furnizimin me energji
Mbani çadrën me vete, shiu i dendur mund të fillojë nga momenti në moment Reshjet e shiut kanë përfshirë një pjesë të mirë të vendit, ndërsa pritet që e njëjta situatë të vijojë deri në fundjavë
Çmendet moti në SHBA, reshje të dendura Bore (VIDEO) Është data 21 maj dhe bora ka mbuluar tokën e Denverit. Dhe nuk po flasim për një pluhur të lehtë, por rreth gjashtë
E pabesueshme, reshje të dendura bore po bien në Kosovë (VIDEO) Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm dhe reshjet e borës janë rikthyer në muajin maj. Të reshurat e shiut kanë pu
Mot i vranët, por si do të jenë temperaturat sot Mot i vranët dhe intervale kthjellimesh dominojnë Shqipërinë këtë të hënë. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat v
Reshjet e dendura shkaktojnë dëme në Prishtinë I gjithë territori i Kosovës është përfshirë nga reshje të dendura të cilat janë duke shkaktuar dëme, shkruan Albeu.com
Si në dimër, Zvicra përfshihet nga borë e dendur (VIDEO) Moti në Zvicër ka befasuar, në ditët e pranverës ky shtet është mbuluar nga reshjet e dendura të borës. Bora e madhe
Mos u gënjeni nga temperaturat e larta, rikthehet bora në Shqipëri dhe Kosovë Shpejt pritet të rikthehen temperaturat e ulëta. Nga e hëna do të rikthehet i ftohti, ndërsa priten edhe reshje të borës
Nuk ndalet shiu e bora, si do të luhaten temperaturat sot Masat ajrore të paqëndrueshme do të vijojnë të kushtëzojnë motin. Për pasojë pjesa e parë e ditës do të dominohet nga vr
Rikthehet bora, cilat janë zonat më problematike Vranësirat e dendura do të jenë dominante deri në orët e mesditës. Më të dendura paraqiten në zonat veriore-verilindore
Vjen një lajm nga moti, mësoni nëse do të ndalen reshjet Vranësira të dendura dhe reshje shiu e dëbore dominojnë gjatë paradites në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura paraqi
Shtrëngoni çadrën, shirat pushtojnë vendin Orët e para të ditës paraqiten me vranësira dhe reshje shiu e dëbore në të gjithë territorin, më të dendura në rajonin J
Nga të holla brisk në vetullat e dendura, si t’i rrisim sa më shpejt Shumë herë detyrohemi të përdorim pickatore për të vënë në rregull vetullat, apo i dizenjojmë tek estetistja. Por ju ndo
Moti rezervon surpriza, sa do zgjasin stuhitë e shirave (FOTO LAJM) Vendi ynë është përfshirë nga stuhitë e shiut në pothuajse të gjitha zonat. Kryesisht më problematike kanë qënë zona
Reshjet e dendura në vend, përmbytet Gjirokastra Reshjet e dendura të shirave kanë shkaktuar disa problematika në disa akse rrugore. Aktualisht, qyteti më problematik
Reshje të dendura shiu në Tiranë, nisin problemet me rrugët (VIDEO) Tirana është zgjuar me shi sot, ndërsa ato janë shtuar gjatë orëve të mesditës. Aktualisht në kryeqytet është duke rë