999 rezultate për

dendias

Pas vizitës së Ramës, Dendias zbulon kur do të shkojë në Hagë çështja e Detit Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka folur në lidhje me marrëveshjen e përbashkët mes Greqisë dhe Shqipërisë në lid
Nga deti tek emigrantët shqiptarë! Zbulohet çfarë u diskutua mes Ramës dhe ministrit grek Ditën e sotme kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë në Greqi. Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka zbardhur
Ministri i Jashtëm grek telefonon Xhaçkën, çfarë u diskutua Ministrja e re e Jashtme, Olta Xhaçka, është kontaktuar në telefon nga homologu i saj grek Nikos Dendias. K a qenë ve
Dyshohet se mund të jetë infektuar, Dendias futet në karantinë Kryediplomati grek, Nikos Dendias është futur në karantinë, pasi ka pasur një kontakt me një person që u diagnostikua po
Çështja e detit Jon në Hagë, Dendias: Duhet të krijojmë strategji me Shqipërinë Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias është pyetur nga media greke Real News për marrëveshjen me Shqipërinë për të çuar
E zbulon Arian Çani: Rama dhe ministri grek janë kushërinj nga nëna Gjatë diskutimit për takimin e sotëm mes ministrit grek Nikos Dendias dhe kryeministrit Edi Rama, në "Open" u fol edhe p
Gjuajti me shishe drejt ministrit grek, Shpëtim Idrizi: Shpresoja ta zinte në kokë e të freskohej Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka folur për gjestin e tij ditën e sotme ku gjuajti me shishe uji eskortën e ministrit të ja
Dendias në Tiranë, DW zbulon detaje: Koha për ndarjen e detit Jon Kreu i diplomacisë greke Nikolaus Dendias do të takohet sot me autoritetet drejtuese të Shqipërisë. Vizita e Dendias nis
"Turp, turp", mbërrin mes thirrjeve Ministri i Jashtëm grek Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias ka filluar zyrtarisht vizitën e tij zyrtare 1-ditore në Tiranë. Ai fillimisht
Çështja e kufirit detar, ministri grek viziton nesër Shqipërinë Mediat greke e konsiderojnë si vendimtare vizitën në Shqipëri të ministrit të Jashtëm Nikos Dendias e përcaktuar në axhe
Ministri grek vizitë në Kosovë, mesazh për dialogun me Serbinë Ministri i jashtëm grek Nikos Dendias pati një vizitë zyrtare në Prishtinë. Gjatë vizitës, Dendias u takua me disa ng
Greqia nuk heq dorë, vazhdon pa ndalur procedurat për zgjerimin me 12 milje në Jon Greqia vazhdon me procedurat për për zgjerimin e ujërave territoriale me 12 milje në detin Jon. Një gjë e tillë është
Marrëveshja e detit, Greqia shpejton procedurat për bisedime me Shqipërinë Marrëveshja e detit ka shkaktuar një zhurmë të madhe në vendin tonë për shkak të deklaratës së kryeministrit grek se Gre
Greqia ankohet tek NATO për Turqinë: Nuk lejojmë asnjë presion Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Dendias ka reaguar në lidhje me vendimin e Turqisë për të rifilluar kërkimin për gaz
Greqia: Negociatat? Jo pa u plotësuar kushti që kemi vënë "Flasim ndershmërisht me Shqipërinë. Kërkojmë mbrojtjen e të drejtave të pakicës Greke" Në një intervistë për gazetën
Ministri grek për marrëdhëniet Shqipëri-Greqi: Përmirësimi, do të sillte përfitime për të dy palët Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë z.Nikos Dendias për gazetën “Ta Nea” ka trajtuar raportet me vendet fqinje. D