999 rezultate për

denare

Ulet çmimi i naftës në Maqedoninë e Veriut Në një seancë të jashtëzakonshme Komisioni Rregullator për Energjetikë ka vendosur që të lirojë çmimet e derivateve të n
Diskriminim i thellë i klubeve shqiptare në Kumanovë Shkruan: Osama Muadini, këshilltar në komunën e Kumanovës nga Aleanca për Shqiptarët Komuna e Kumanovës diskriminon d
28 mijë qytetarë mund do të mbeten pa ndihmën prej 6 mijë denarëve? Qeveria dhe bankat në Maqedoninë e Veriut edhe sot kanë qëndrime të ndryshme në lidhje me pagesën e qytetarëve, të cilët
MAQEDONI/ Sonte në mesnatë shtrenjtohen çmimet naftës dhe benzinës Benzina nga sonte në mesnatë shtrenjtohet për një denarë, ndërsa dizeli shtrenjtohet për një denar e gjysmë. Çmimi i
Shumica e qytetarëve në Maqedoni mund të marrin ndihmë një herë nga shteti deri në 10,000 denarë Një grup i ri i masave që do të rrisin konsumin publik dhe personal është duke u përgatitur nga Qeveria, si pjesë e pake
Del orari: Si do të bëhet shpërndarja e pensionete nga bankomatet në Maqedoninë e Veriut Teksa numri i të prekurve nga COVID 19 vijon të rritet, Qeveria ka vendosur se nga e premtja, 24 prill, bankat do të duh
Maqedonia e Veriut do të blejë 31 aparate për frymëmarrje Dy nga nëntë ndërmarrjet e regjistruara kanë përmbushur kërkesat e thirrjes publike për blerjen e aparateve për frymëmar
Spasovski: 250.000 të punësuar mund të marrin nga 14.500 denarë për prill dhe maj Qeveria pret që 250.000 qytetarë të aplikojnë për masën e subvencionimit të rrogave për muajt prill dhe maj për shkak të
Maqedonia ka miell të mjaftueshëm, gjatë javës do kemi rritje të çmimit të miellit Mullinjtë në Tetovë nuk kanë mungesë të grurit dhe miellit. Kështu thonë nga dy fabrikat për përpunimin e të miellit, G8
Ambasada gjermane e Maqedonisë së Veriut jep 2.5 milion denarë për luftën ndaj pandemisë Ambasada gjermane në Maqedoninë e Veriut të gjithë buxhetin për ketë vit të planifikuar për programin “Projekte të vogla
Maqedoni - Kosovë, dalin në shitje biletat, këto janë çmimet Në paraditën e sotme kanë dalur dalur në shitje biletat për ndeshjen Maqedoni Veriore-Kosovë. Mësohet se biletat do t
Qeveria shpërblen Shkëndijën më shumë se sa Vardarin (FOTO LAJM) Agjencioni për Rini dhe Sport ka ndarë shuma të caktuara për klubet e futbollit në Maqedoninë e Veriut, ndërsa më shumë
Zaev jep lajmin e mirë: Do të rriten pensionet Pensioni mesatar nga janari i vitit të ardhshëm është parashikuar në 15.500 denarë, ndërsa Qeveria për vitin 2020 në bux
Prej ditës së sotme paga minimale në Maqedoni është 14.500 denarë Paga minimale nga dita e sotme shënon rritje për rreth 2.000 denarë dhe është 14.500 denarë. Krahasuar me vitin 2017, pa
Qeveria miraton buxhetin e 2020-ës, Zaev: Nga rritja e pagave përfiton shteti (VIDEO) Rritja e pagave, pensioneve, investime në resurset njerëzore dhe përmirësimin e shërbimeve janë shtyllat kryesore të bux
Zaev: Pagat e mjekëve do të arrijnë në 100 denarë Kryeministri Zaev zotohet se do të gjenden resurse për rritjen e pagave të mjekëve specialistë dhe personelit tjetër mje
Maqedoni, rritet çmimi i naftës Çmimi me pakicë i dizelit dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri prej nesër do të rritet për 0,50 denarë për litër, ndër
Zaev: Rroga mesatare ka arritur mbi 25 mijë denarë Rroga mesatare në vend ka arritur më shumë se 25.000 denarë, deklaroi kryeministri Zoran Zaev. Ai tha se në këto dy vite
Vendosen sot çmimet e reja të karburanteve në Maqedoni Komisioni Rregullator për Energji sot në mesditë do të bëj të ditur çmimet e reja të derivateve të naftës. Javën e k
Qeveria ndan 1.3 milion denar për Besir Alilin dhe klubin “Liria” Edhe Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka ndarë mjete për titullin e kampionit evropian në mundje. Për Be