999 rezultate për

demtuara

50 banesa të shkatërruara, si edhe 34 shkolla e 13 godina universitetesh të dëmtuara nga tërmeti Kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako, ka publikuar shifrat e para të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm i pasd
300 lëkundje në 2 ditë, 110 të lënduar dhe qindra banesa të dëmtuara (FOTO LAJM) Ditën e shtunë rreth orë 17:04 të pasdites vendi ynë u trondit nga një tërmet i fuqishëm që kapi 5.8 ballë. Ndërkohë gj
Emergjencave Civile: Mos qëndroni në shtëpi sonte Emergjencat Civile apelojnë që banorët me shtëpi të dëmtuara të mos qëndrojnë atje sonte dhe të shmangin sa më shumë fil
TERMETI/ Dëmtohet stadiumi "Selma Stermasi" (FOTO LAJM) Tërmeti në të gjithë Shqipërinë ka trembur njerëzit, por ka shkaktuar edhe shumë dëme. Dëme ka pasur edhe në stadium
Pas 5 vitesh merret vendimi, targat shkojnë për skrap Prej 5 vjetësh, jo pak, por plot 163 mijë targa të dëmtuara ishin në Drejtorinë Rajonale të Transportit të Shërbimit Rru
Tërmeti në Korçë dëmton sërish shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti i parë Tërmetet që lëkundën sot qarkun e Korçës, kanë dëmtuar edhe më shumë shtëpitë të cilat kishin marrë dëme të konsideruesh
Tërmetet në Korçë, Rama: Do rindërtohen të gjitha banesat Kryeministri Edi Rama tha se të gjitha banesat e dëmtuara nga goditjet e tërmetit në Korçë do të rindërtohen. Nëpërmj
Tërmeti në Korçë, Ministria e Mbrojtjes vlerëson dëmet e shkaktuara Ministria e Mbrojtjes ka vlerësuar dëmet në zonën e Korçës, pas tërmetit të fuqishëm që tronditi korçarët ditën e djeshm
Rëndohet situata: Katër të plagosur dhe dhjetra ndërtesa të dëmtuara nga tërmeti në Korçë Është rënduar bilanci i tërmeteve në Korçë, fillimisht u raportua vetëm për dëme materiale, por mësohet sëfundmi se të p
Tërmeti i fuqishëm në Korçë, lë pas benesa të dëmtuara (FOTO LAJM) Korça është zgjuar sot nga tërmeti. Rreth orës 06:27 minuta janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 5.3 ballë
Pezullohet prokurori në Gjakovë Agron Matjani, prokuror në Departamentin e Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore të Gjakovës është suspenduar të pre
Tërmeti u shkatërron shtëpitë, disa familje në Vlorë pa strehim në mes të borës (VIDEO) Tërmeti i para dy ditëve në Qarkun e Vlorës, e që u ndie edhe në Gjirokastër, ka shkaktuar disa probleme. Më të dëmtu
Si të ndërroni në sportelet e bankave paratë e dëmtuara Nëse keni kartmonedha të dëmtuara, nuk ka asnjë arsye për t’u shqetësuar. Ato mund ti ndërroni lehtësisht në bankat e
Tërmet në Itali, dhjetra të plagosur dhe banesa të dëmtuara Duket e çuditshme por një tërmet me intensitet të mesëm ka shaktuar dhjetra të plagosur në Itali. Tërmëti me forcë 4.
67 banesa të dëmtuara nga tërmeti! Ministria e Mbrojtjes bën bilancin e dëmeve Ministria e Mbrojtjes ka nxjerrë para pak minutash bilancin me dëmet që shkaktoi tërmeti i fuqishëm sot në vendin tonë.
I vunë tritolin, e dëmtuara është motra e gjyqtarit të njohur Një shpërthim eksploziv është regjistruar mbrëmjen e së enjtes në Tiranë. Mbrëmjen e kaluar në Tiranë ka ndodhur një
Daut Haradinaj kërcënon me shkarkim një ministër Të hënën ose të martën e javës së ardhshme, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikallo, do të
Gurë nga mali e shtëpi të dëmtuara, vlonjatët e tmerruar e kalojnë natën jashtë Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.8 ballë tronditi mbrëmë Vlorën. Epiqendra e tërmetit ishte 23 km në juglindje të
Humoristi përfundon në gjykatë me akuzën për rrahje Në Gjykatën e Gjakovës është mbajtur seanca në rastin ku i akuzuar është humoristi Sevdai Radogoshi, i njohur si Qumili.
Rreziku nga ushqimi "fast food" Gjithashtu, njerëzit që nuk marrin mjaftueshëm antioksidantë, të cilët gjenden në fruta e perime, prodhojnë rruaza të ku