999 rezultate për

demonstruesit

Protesta në Athinë kundër bisedimeve Maqedoni-Greqi për çështjen e emrit (VIDEO) Gjatë vizitës së zv.kryeministrit Bujar Osmani në Athinë, deputetë ultranacionalistë të djathtë të partisë Agimi i Artë
Demonstruesit në Hamburg bllokojnë Melanian Stephanie Grisham, zëdhënësja e Zonjës së Parë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump ka njoftuar se gruaj
Përshkallëzohet dhuna në Venezuelë, shkon në 37 numri i viktimave Dhuna e përshkallëzuar në Venezuelë i ka marrë jetën edhe një tjetër personi, duke e çuar në 37 numrin e personave të vd
Dhuna çnjerëzore e policisë serbe mbi demonstruesit shqiptarë në vitet ’90 (VIDEO) Një video e rrallë që po qarkullon në internet tregon skenat e përdorimit të dhunës çnjerëzore të policisë serbe mbi dem
Mustafa: Demonstruesit s’e dëmtuan Jabllanoviçin, por Prishtinën Në pyetjen se a duhet partitë opozitare të thërrasin për paqe, kryeministri Mustafa tha se nëse investitorë e huaj i sho
Turçinov urdhëron intervenimin në lindje të vendit Ushtruesi i detyrës së presidentit ukrainas, Oleksander Turçinov ka nënshkruar dekretin për fillimin e operacionit speci
Ukraina liron të gjithë protestuesit e arrestuar Ukraina gjatë ditës së djeshme ka liruar të arrestuarit e fundit nga grupi i 243 protestuesve të arrestuar pas fillimit
Brazili përfshihet nga protestat Dhjetëra mijëra njerëz kanë marshuar në qytetin më të madh të Brazilit, Sao Paulo, të hënën, teksa protestat janë shtuar
Turqi, vijojnë protestat Sërish protesta në Stamboll, ku protestuesit janë përleshur me policinë pasi skuadrat e ndërhyrjes së shpejtë përdorën g
"Zaman": Të huajt me pasaporta diplomatike i kanë nxitur në dhunë demonstruesit në Turqi Në rrugën Bejollu në Taksim janë kapur gjashtë shtetas të huaj me pasaporta diplomatike, të cilët demonstrantët i kanë n
Sulmohet ambasada SHBA, 13 të plagosur në Egjipt Të paktën 13 të plagosur janë shënuar mëngjesin e së enjtes përpara ndërtesës së ambasadës amerikane në Kajro, pas prote
Fushata në SHBA, demonstruesit ndërpresin fjalimin e Ryan Republikani Paul Ryan provoi anën më të hidhur të fushatës elektorale që në ndalesën e parë në Iowa. Në fjalimin e parë
Protesta e PS, mblidhen demonstruesit Vazhdojne grumbullimet ne pikat kyçe të kryeqytetit, prej nga ku pritet të fillojë rreth orës 16:00 protesta e opozitës
Rama në shtëpinë e demonstruesit, Faik Myrto Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama qëndroi sot në familjen e Faik Myrtos në Fier, demonstrues i vrarë në demonstrat
Kurora ma lule në nder të viktimave Familjarë dhe të afërm të Hekuran Dedës, Ziver Veizit dhe Faik Myrtajt, po vendosin kurora me lule në vendin ku u vranë
Arrest me burg për demonstruesit Gjin Ndreu e Jetmir Prenga Gjykata e Tiranës vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për dy shtetasit e arrestuar nga policia pas demonstratës s
Gjykata: 20 ditë arrest për dy demonstruesit e parë Gjykata e Tiranës shpalli masën e sigurisë për dy nga të arrestuarit e demonstratës së 21 janarit në Tiranë. Për dy shte
Berisha: Rama pagoi demonstruesit Kryeministri Sali Berisha deklaroi sot në mbledhjen e qeverisë se Edvin Rama nuk mori dot pushtetin me votën e lirë dhe
Të lirohen demonstruesit e arrestuar, të kapen vrasësit Të afërmit e personave të arrestuar nga policia e shtetit gjatë dhe pas demonstratës së 21 janarit në Tiranë, kërkuan so
Rama tek demonstruesit e plagosur në spital Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ndodhet në këto momente në spitalin ushtarak duke vizituar personat e plagosur gj