999 rezultate për

demolli

Historitë prekëse të prindërve që u shkuan fëmijët me ISIS, rrëfejnë me lot dëshirat e tyre Djemtë e tyre shkuan të luftonin për ISIS-in në Siri apo Irak, disa prej tyre u bënë edhe me fëmijë në zonën e konflikti
Demolli: Presidenti veproi sipas kompetencave, ushtria në dorë të Qeverisë Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, ka deklaruar e presidenti është njëherësh komandanti suprem i FS
Lista serbe ka refuzuar 18 kërkesa për takime me zyrtarë të MFSK-së? Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, ka bërë të ditur se Lista Srska ka refuzuar rreth 18 kërkesa për
Ministri Demolli mbështet iniciativën e Thaçit për krijimin e ushtrisë Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli në një intervistë të dhënë për lajmi.net ka thënë se beson që pre
SHBA-të mbështesin krijimin e Ushtrisë së Kosovës Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, gjatë një takimi me delegacionin amerikan të kryesuar nga Matthe
"Shqipëria dhe Kosova do veprojnë bashkë ndaj çdo provokimi" Shqipëria dhe Kosova do të kenë një reagim të përbashkët ndaj provokimeve artificiale nacionaliste. Në këtë përfundim ka
Demolli: Vizita Mustafës në veri, historike Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, e ka cilësuar si një vizitë historike atë të kryeministrit Isa M
Delawie: ShBA-të do të vazhdojnë ta përkrahin procesin e transformimit të FSK-së Ministri i FSK-së, Haki Demolli së bashku me komandantin e FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, kanë pritur dje në nj
Ja si pritet Kodheli në Kosovë (FOTO LAJM) Ministrja e Mbrojtjes e Republikës së Shqipërisë Mimi Kodheli, bashkë me një delegacion të Ministrisë është pritur me nd
Ministri Demolli viziton Mitrovicën Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, ka zhvilluar një vizitë në Mitrovicë ku është pritur nga kryeta
Boksierja e Kosovës mposht rusen dhe prek finalen (VIDEO) Boksierja e Kosovës, Donjeta Sadiku prek finalen e Botërorit për të rinjtë. Ajo mposhti në gjysmëfinale boksieren ruse,
Demolli çon këtë javë në Qeveri paketën ligjore për FSK Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli ka bërë me dije se këtë javë do ta dorëzojnë në qeveri paketën li
Pritet raportimi i ministrit të FSK-së Demolli, në Komisionin e Jashtëm Ministri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës Haki Demolli, pritet të raportojë sot para Komisionit Parlamentar
Shqipëria mbështet Kosovën në anëtarësimin në NATO Qeveria shqiptare është e vendosur për mbështetjen e pakursyer sa i përket aspiratës euro-atlantike të Kosovës. Në vi
Enver Hasani, Arsim Bajrami e Haki Demolli fshehin vendet e punës (FOTO LAJM) Kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami dhe Ministri i FSK-së, Haki Demolli nuk
Familja që iu përkushtua "xhihadit" Të paktën 4 anëtarë të familjes Demolli i janë përkushtuar "xhihadit". Një prej tyre ka vdekur tashmë në tokën sirian
Demolli: Do zbardhen atentatet kundër Ibrahim Rugova Atentatet që i janë bërë presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova do të zbardhen. Kështu është shprehur ish-de
Demolli: Nuk do të hetohen vetëm pretendimet e Dick Marty Ish-ministri i Drejtësisë Haki Demolli, është shprehur se Gjykata Speciale nuk do të merret vetëm me hetimin e pretendim
Demolli: Kosova s’ka fuqi të refuzojë Tribunalin Ish-ministri i Drejtësisë Haki Demolli, është shprehur se institucionet e Kosovës nuk kanë fuqi për ta refuzuar tribunal
AKI-ja s'mund të mbikëqyret nga SHIK-u Kreu i kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi nuk është ende i bindur për nëntë deputetët që janë pjesë e Komisionit Parlame