789 rezultate për

demokratike

Malltezi akuzon Ramėn e Metėn pėr tenderat, PS: Vajmedet pėr PD Jamarbėr Malltezi sot ka akuzuar Ramėn dhe Metėn pėr tenderat. Njė kundėrpėrgjigje ka ardhur menjėherė nga Partia Social
Fakte nė lidhje me Kadri Veselin dhe SHIK-un Pas anėtarėsimit zyrtar tė Kadri Veselit nė Partinė Demokratike tė Kosovės nė pushtet, Gazeta Jeta nė Kosovė rikujton fa
Stefanoviē: Serbia nuk pėrkulet pėrpara askujt Ministri i Brendshėm i Serbisė, Nebojsha Stefanoviē ka deklaruar nė Londėr se Serbia nuk i lutet askujt pėr tu anėtarėsu
AAK: Kjo qeveri do ta rendisė Kosovėn ndėr shtetet mė tė korruptuara tė botės Nė Ditėn Ndėrkombėtare Kundėr Korrupsionit, Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK) vlerėson se Kosova po pėrballet me gj
Thaēi propozon Mustafėn pėr kryeministėr UPDATE - Kryeministri nė fuqi i Kosoves, Hashim Thaēi ka propozuar pėr kryeministėr Isa Mustafėn. 16:57: Nėnkryetarja
Meta: Ende herėt pėr njė qėndrim tė qartė pėr Guvernatorin Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, gjatė njė interviste tė dhėnė pėr "Vizion Plus" ėshtė ndalur nė aktualitetin politik duke
Margarita Kadriu braktis PDK-nė, nuk duron dot faktin se u bė thjesht ministre Margarita Kadriu ka dhėnė dorėheqjen nga Partia Demokratike e Kosovės. Ajo ka dhėnė edhe arsyet e largimit tė saj.
Nis takimi Thaēi - Mustafa Ka nisur takimi mes liderit tė Partisė Demokratike tė Kosovės, Hashim Thaēi dhe liderit tė Lidhjes Demokratike tė Kosovė
Pollo: Rama bėn raprezalje klienteliste nė arsim Partia Demokratike e cilėson shkelje tė ligjit testimin e mėsuesve pasi sipas saj, ky testim ėshtė organizuar pėr intere
Sot pėrmbyllet marrėveshja PDK-LDK? Marrėveshja e arritur mes PDK-sė dhe LDK-sė pritet tė arrihet brenda ditės sė sotme. Partia Demokratike dhe Lidhja De
Haziri: Kryeministri i LDK-sė Anėtari i kryesisė sė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Lutfi Haziri tha sot se ėshtė punė e kryer se kryeministri i pėrke
Java e madhe e ndarjes sė posteve mes PDK dhe LDK Kjo javė mund tė cilėsohet java e madhe e politikės, pėr shkak se pritet qė brenda kėsaj jave tė ndahen postet mes Parti
Sherr PDK-LDK, kush do marrė ministritė mė tė rėndėsishme? Partnerėt e koalicionit qė do tė drejtojnė vendin nė mandatin e ardhshėm qeverisės, Partia Demokratike e Kosovės dhe Lid
Rugova: Elektorati i LDK-sė nuk e do PDK-nė Anėtari i Kryesisė sė LDK-sė, Naser Rugova ėshtė shprehur se elektorati i Lidhjes Demokratike tė Kosovės nuk e do bashkė
Isa Mustafa, dhelpna e moēme (FOTO LAJM) Nėpėr zyrat e Lidhjes Demokratike tė Kosovės kanė nisur tė shihen afishe kundėr kryetarit tė LDK-sė, Isa Mustafės. Nu
Nėse Isa Mustafa nuk bėhet kryeministėr, LDK-ja e prish marrėveshjen me PDK-nė Nėnkryetari i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Haki Rugova ka deklaruar se nėse Isa Mustafa nuk bėhet kryeministėr nga ko
Menduh Thaēi uron Ditėn e Alfabetit: Fitore e madhe qė bashkoi shqiptarėt Kreu i PDSH-sė, Menduh Thaēi, nė emrin e tij dhe nė emėr tė Partisė Demokratike Shqiptare, dėrgon njė telegram urimi, m
Protesta e PD-sė, ja masat e Policisė sė Tiranės Njė ditė para protestės sė Partisė Demokratike, Policia e Qarkut Tiranė bėn tė ditur se janė marrė masat pėr sigurinė e
Kosova mė nė fund me qeveri, Isa Mustafa kryeministėr UPDATE - Thaēi dhe Mustafa u pajtuan nė parim pėr ndėrtimin e koalicionit ndėrpartiak mes PDK-sė dhe LDK-sė. Sipas ma
AAK ndahet nga LDK-ja, i thotė "Po" PDK-sė? Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės ka vendosur nė mėnyrė pėrfundimtare qė ti thotė "Jo" koalicionit me Lidhjen Demokratike
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.