999 rezultate për

demokratike

Dorëzohet Bamir Topi, Basha arrin t'a bindë të rikthehet krah PD (FOTO LAJM) Opozita e Bashkuar ka nënshkruar sot marrëveshjen për koalicionin parazgjedhor me 14 parti të cilat i janë bashkuar Part
Surpriza para zgjedhjeve! Kush është emri që i rikthehet PD pas vitesh përplasje Pasditen e sotme janë bërë publikë emrat e të gjitha partive që kanë firmosur marrëveshjen për të hyrë në zgjedhje bashk
LSI e vetme në zgjedhjet e 25 prillit Dita e sotme është afati i fundit për të dorëzuar listat e koalcioneve në KQZ. Pas PD-së, pritej një lëvizje edhe nga
Surpriza e koalicionit të PD-së, Bamir Topi ftohet për t'ju bashkuar listës Ish-presidenti Bamir Topi është një nga emrat surprizë që është ftuar për të qenë pjesë e koalicionit me Partinë Demokra
Numërohen votat në Gjilan, Vetëvendosje merr 63.24% Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka bërë numërimin e të gjitha votave në komunën e Gjilanit. Sipas të dhënave të
Një ditë pas zgjedhjeve, Avdullah Hoti del në punë Janë publikuar mbi 98 për qind të votave nga zgjedhjet e 14 shkurtit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka paraqit
Komunat ku partitë politike në Kosovë morën më shumë vota (FOTO LAJM) Rezultatet preliminare pas numërimit të mbi 98% të votave në shumicën e komunave kanë nxjerrë Lëvizjen Vetëvendosje fitu
Numërohen mbi 97 për qind e votave, Kurti fiton bindshëm Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka numëruar rreth 97.36 % të fletëve të votimit nga dita e djeshme, kur populli
LDK merr dyfishin e votave të PDK-së në Gjilan, e ndjek AAK Gjilani deri tani duket se i ka dhënë përqindjen më të lartë Lidhjes Demokratike të Kosovës, e cila ka marrë thuajse dyf
Regjistrohen 10 partitë e para në zgjedhjet e 25 Prillit, Topalli dhe Patozi zyrtarisht jashtë PD-së Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të regjistrojë sot 10 partitë e para të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Po
Tritan Shehu caktohet drejtuesi i PD-së në Qarkun e Gjirokastrës Partia Demokratike ka vendosur Tritan Shehun si drejtues të qarkut të Gjirokastrës. Pas daljes së emrave në Tiranë dh
Caktohet dhe drejtuesi i PD-së në Kukës, kujt ia ka besuar fushatën Basha Flamur Hoxha do të jetë drejtuesi politik i Partisë Demokratike në qarkun e Kukësit për zgjedhjet parlamentare të 25 pri
EMRAT/ Partia Demokratike zyrtarizon emrat që do të drejtojnë fushatën e Tiranës Partia Demokratike ka caktuar sot drejtuesit politikë për qarkun e Tiranës. Do të ketë disa drejtues, sipas zonave të
Ish-deputeti demokrat në zi, humb vëllain në moshë të re Pëllumb Babasi vëllai i ish-deputetit të Partisë Demokratike, Ndriçim Babasi është ndarë nga jeta. Nuk dihen ende shk
Meta për zgjedhjet: Duhet të ishin bërë me kohë, do kemi përmbysje me 25 prill Presidenti i vendit, Ilir Meta këtë të enjte ka reaguar sërish në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit të 2021. Kreu i sh
Mediu sfidon Bashën, prezanton 16 kandidatët për deputetë në Fier Edhe pse larg një marrëveshje me demokratët, republikanët me në krye Fatmir Mediun vijojnë të shpallin kandidatët për de
Mungesë ngrohje në shkolla, PD: Rama mashtroi për rritjen e pagave të mësuesve Ish- deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka deklaruar se ka qenë Partia Demokratike ajo e cila i ka rritur rea
Dalin sondazhet e zgjedhjeve në Kosovë, ja cila parti kryeson (FOTO LAJM) Pas caktimit të datës së zgjedhjeve nga ana e Ushtrueses së Detyrës së Presidentes, Vjosa Osmanit, televizioni Klan Koso
E konfirmon Idrizi: Shkojmë në zgjedhje me Partinë Demokratike Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka folur për zgjedhjet e 25 Prillit duke thënë se do të garojë në zgjedhje me partinë më të
Pamje të rënda! Të rinjtë arrestohen dhe dhunohen nga policët: O kriminela (VIDEO) Disa të rinj në Bulqizë janë vënë në prangat e policisë dhe dyshohet se janë dhunuar dhe shoqëruar pa asnjë motiv. Ky