999 rezultate për

demokratik

Dalin sondazhet e zgjedhjeve në Kosovë, ja cila parti kryeson (FOTO LAJM) Pas caktimit të datës së zgjedhjeve nga ana e Ushtrueses së Detyrës së Presidentes, Vjosa Osmanit, televizioni Klan Koso
E konfirmon Idrizi: Shkojmë në zgjedhje me Partinë Demokratike Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka folur për zgjedhjet e 25 Prillit duke thënë se do të garojë në zgjedhje me partinë më të
Pamje të rënda! Të rinjtë arrestohen dhe dhunohen nga policët: O kriminela (VIDEO) Disa të rinj në Bulqizë janë vënë në prangat e policisë dhe dyshohet se janë dhunuar dhe shoqëruar pa asnjë motiv. Ky
PD padit në SPAK Ardi Veliun, 5 veprat penale për të cilat kërkohet pezullimi i tij Partia Demokratike paditi Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, pasi pretendon se ai ka kryer 5 vepra penale
Rama i quajti terroristë, përgjigjet Partia Demokratike Kryeministri Rama e krahasoi opozitën me terroristët e Boko Haram që përdor fëmijët si kamikazë duke i quajtur ata si ar
Duka: Po s’ka dakordësi me Bashën, do ketë me Patozin e Topallin Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste (PAA), Agron Duka, i ka dhënë mesazhe të qarta kryetarit të Partisë Demokratike
U infektua nga COVID-19, ndërron jetë ish-ministri i brendshëm demokrat COVID-19 i ka marrë jetën Bashkim Koplikut, ish- zëvendëskryeministër dhe ministër i Brendshëm i qeverisë së parë të Par
COVID-19 i merr jetën demokratit të njohur (FOTO LAJM) Ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit, inxhinieri Bahri Shanaj, i cili është një nga themeluesit e PD-së në qytetin
Rama përçan PD, u merr demokratëve ekspertin e ekonomisë dhe i beson postin e rëndësishëm Kryeminsitri Rama i ka besuar sot një post të rëndësishëm në qeveri një prej ekspertëve të PD-së. Eksperti i Ekonomis
PDK: Procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së tronditës, kërkojmë unitet mbarëkombëtar Partia Demokratike e Kosovës, fillimin e procesit gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së po e vlerëson, si një ndër ngjarje
Partia Demokratike në zi, ndahet nga jeta aktivisti i djathtë (FOTO LAJM) Ditën e sotme ka ndërruar jetë anëtari i Kryesisë së Degës se PD në Malësinë e Madhe Gjonarin Lulatin. Lulati është n
U la jashtë garës për deputet, reagon Salianji dhe i bën thirrje të fortë Bashës "Unë nuk kam përfituar dhe as jam konsumuar në pushtet. Kam sakrifikuar e investuar fort në betejën opozitare..." I
Braktisi PD, Myslim Murrizi zbulon "inatet" e vjetra dhe pse krijoi partinë e re Deputeti dhe njëkohësisht kryetari i partisë më të re shqiptare, Lëvizja Demokratike Shqiptare, shpalosi vizionin e part
Nga Ervin Salianji te Tritan Shehu, cilët demokratë u përjashtuan nga gara për deputetë Komisioni i Vlerësimit të kandidatëve për deputetë pranë Partisë Demokratike ka përmbyllur procesin për përzgjedhjen e e
Murrizi i jep lamtumirën PD, krijon partinë e re Myslim Murrizi është shkëputur plotësisht nga partia Demokratike, duke regjistruar sot partinë e tij të re, Lëvizjen Dem
Filip Çakuli feston 65 vjetorin, Rama: Humori i tij, një thikë me 40 presa Filip Çakuli, drejtori i emisionit investigativ “Fiks Fare” në Top Channel feston sot 65-vjetorin e lindjes. Në këtë di
Humb jetën ish-kryetari i njohur i demokratëve, një nga themeluesit e PD-së Kryetari i Degës së Partisë Demokratike në Vlorë, Genc Deromemaj ka dhënë sot një lajm të trishtë. Ai bëri me dije se so
PD e Durrësit voton kandidatët për deputetë, Xhaferaj: Hera e parë që baza zgjedh në mënyrë demokratike emrat PD e qarkut të Durrësit votoi sot për kandidatët e propozuar nga anëtarësia për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlame
Mbyllet procesi i votimit në Gjirokastër, kush janë 11 kandidatët e përzgjedhur të PD Partia Demokratike ka njoftuar se ka përfunduar procesi i votimit në degën e Partisë Demokratike në Gjirokastër. Deg
Pesë pyetjet drejtuar OSBE-ODHIR, Artan Fuga: Të pagjetura! Akademiku Artan Fuga ka reaguar në lidhje me pyetjet e dërguara OSBE-ODHIR ku thotë se pyetjet janë teorike. Ai shton