999 rezultate për

demokrati

Mikiq: E respektoj vendimin e Haradinajt Vesna Mikiq, e liruar nga posti i zëvendësministres së Drejtësisë, ka thënë se do ta respektojë vendimin sipas saj “jode
Rudina Hajdari përgjigjet për përjashtimin nga Partia Demokratike Do të përjashtohet apo jo Rudina Hajdari nga Partia Demokratike? Kjo pyetje është ngritur si në media ashtu edhe në rrje
Basha: Rruga drejt Europës në udhëkryq Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se rruga e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian është në udhëkryq.
Nuk u paraqit në Prokurori, Basha sqarohet me një letër Kreu i PD-së Lulzim Basha përmës një letre drejtuar Prokurorisë së Tiranës, ka dhënë arsye se pse nuk është paraqitur so
PD padit Lleshajn dhe disa shefa policie Partia Demokratike ka paditur ministrin e Brendshëm dhe disa punonjës policie me akuzën e veprimeve të paligjshme kundër
A ka ardhur koha që LDK të drejtohet nga një politikan i ri? Deri më tash vetëm Lutfi Haziri e ka shpallur kandidaturën për Kryetar të LDK-së. Burime kanë thënë se edhe Agim Veliu,
E motra nuk dogji mandatin, reagon djali i Azem Hajdarit Djali i Azem Hajdarit, Kiri Hajdari si edhe protestat e tjera është parë edhe ditën e sotme përkrah Berishës dhe Lulzim
Osmani: Zgjedhjet e drejta do ta konfirmojnë pjekurinë demokratike të vendit Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me delegacionin e Sekretariatit për Çështje E
PD bën "hasha" Rudina Hajdarin pasi nuk dorëzoi mandatin Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së Rudina Hajdarit e cila në një intervistë për Zërin e Amerikës, bëri të d
Dega e PD-së në Angli i bën thirrje shqiptarëve të udhëtojnë drejt Tiranës Protestës së 16 Marsit, e cila pritet të jetë më e madhja nga ato që ka organizuar opozita deri tani, do t'i bashkohen e
Mbërrijnë letërporositë nga Amerika, PD nën hetim për lobimin në Washington Në Prokurorinë e Tiranës kanë mbërritur letërporositë e kërkuara në Shtetet e Bashkuara të Amerikes për hetimin që po kr
Batoni lëshon "bombën": Vetëvendosja vjen në Shqipëri dhe shkrin PD e LSI “Në zgjdhjet e ardhshme do kemi Albin Kurtin në politikën shqiptare”. Kështu është shprehur analisti Baton Haxhiu i ftua
DASH thirrje të fortë opozitës: Mos i dorëzoni në masë mandatet Departamenti i Shtetit i bën thirrje opozitës në Shqipëri të mos i dorëzojë në masë mandatet dhe të dënojë publikisht dh
EMRAT/ Dy deputetë të PD-së nuk firmosin lënien e mandatit Pjesa më e madhe e deputetëve të Partisë Demokratike e firmosën menjëherë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar kërkesën p
Reagim rrufe i OSBE ndaj Bashës: Po minon demokracinë Vetëm disa minuta pas votimit në PD për të djegur mandatet ka reaguar menjëherë OSBE duke paralajmëruar Lulzim Bashën se
Mungoi në mbledhjen e LSI-së, demokrati i nxjerr të palarat deputetit? I vetmi deputet që nuk mori pjesë në mbledhjen e LSI-së ku u mor vendimi për djegien e mandateve, e konfirmuar edhe nga
Demokrati sulmon Ramën aty ku i "dhemb" më shumë Kryeministri Edi Rama me tërë ironinë e tij e krahasoi Partinë Socialiste më Juventusin duke sulmuar djegien e mandateve
40 persona në polici, reagon PD-ja Në orët e mbrëmjes, pas mbylljes së protestës së opozitës, Policia e Shtetit shoqëroi rreth 40 persona. Deputetët e P
PD: Nuk na duhet leja nga policia për protestën Partia Demokratike ka akuzuar Policinë e Shtetit se po vepron nën urdhrat politik të Edi Ramës, i cili, i frikësuar nga
Opozita i kërkon Qeverisë të japë dorëheqje Kërkesa e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për pezullimin e taksës doganore për mallrat e import