999 rezultate për

demokrateve

E shkarkuan me votë, Rudina Hajdari s'pranon vendimin e demokratëve Pavarësisht shkarkimit, Rudina Hajdari nuk ka ndërmend të heqë dorë nga kryesia e grupit të PD. Pas njoftimit në rrj
"Pjesë e bandës siçiliane", Babani i përgjigjet dokumenteve të demokratëve Kryebashkiaku i Vaut te Dejes, Mark Babani reagoi sot pas akuzave tw demokratwve, sipas tw cilwve ai ka qenw pjesw e njw
I dënuar në Itali! Babani reagon ndaj akuzave të demokratëve Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani, ka reaguarndaj akuzave të demokratëve sipas të cilëve ai ka qenë i dë
Kajmaku i Vorës i përgjigjet demokratëve me fjalët e Jezusit: Unë jam e vërteta Kryetari i Bashkisë së Vorës Agim Kajmaku, iu përgjigj akuzave të demokratëve, duke nënvizuar se nuk është arrestuar dhe
Situata në Shkodër, PS ndryshon strategji Partia Socialsite ka vendosur të ndryshojë në momentin e fundit vendin ku do të mbahet mbledhja për konstituimin e kësh
Rama "shiti" Valdrin Pjetrin, por demokratëve nuk iu del inati Reagimi i fundit i Ramës mbi dokumentet e nxjerra nga PD sipas të cilave Valdrin Pjetri ka qenë i arrestuar dhe dënuar n
Shtohet edhe një deputet në Kuvend (FOTO LAJM) Vazhdon të rritet dhe të marrë formë opozita e re në Kuvendin e Shqipërisë. Mësohet se kandidati, Indrit Hoxha i 35-ti n
Mbyllet pas 3 orësh protesta e opozitës: Rrahje dhe shtyrje mes demokratëve dhe policisë (VIDEO) Ka përfunduar pas tre orësh protesta e opozitës para Kuvendit dhe më pas Kryeministrisë, gjatë të cilës edhe kësaj radhe
Kush ishte bjondja dhe 5 brunet që shoqëruan Bashën tek protesta (VIDEO) Lulzim Basha doli nga selia e demokratëve pak pasi kishte filluar protesta tek Parlamenti duke iu drejtuar turmës së pro
Ikën sërish! Rama nuk shkon në Kuvend gjatë protestës së demokratëve Opozita mori një vendim rrufe për t'ju përgjigjur planifikimit të bërë nga maxhoranca për të mbajtur një seancë plenare
Vazhdon lufta e demokratëve me Trumpin në Kongres Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA-së, do të paraqesin një rezolutë më 21 shkurt në përpjekje për të bllokuar
Pas demokratëve, edhe LSI djeg mandatet Monika Kryemadhi ka njoftuar pas mbledhjes sw Grupit Parlamentar tw partisw sw saj se LSI i bashkohet nismw sw Lulzim Ba
Fitorja e parë e demokratëve kundër Trumpit Demokratët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë rikthyer kontrollin në Dhomën e Përfaqësuesve, duke e zgjedhur zyrt
Basha heq dorë nga "duart e pastra", çon ish-trafikantin në krye të demokratëve të Patosit Me detyrimin e maxhorancës për të bërë dekriminalizimin, Lulzim Basha arriti të bindë një pjesë të skeptikëve se e ka se
Akuzat ndaj 12 ushtarakëve rusë nxisin reagime mes demokratëve Hetimi për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane të vitit 2016 pati një tjetër zhvillim të rëndësishëm të premten,
Gjermania në shok, vritet liderja e Socialdemokratëve (FOTO LAJM) Një vajzë gjermane 28 vjeçare është vrarë në Spanjë. Bëhet fjalë për Sophia Loesche, ish presidente e të rinjve të Parti
Plas revolta e demokratëve kundër Bashës: Frikacak! Na mblodhe kot! Demokratët e thjesht janë nisur me pritshmëri të mëdha sot drejt Bulevardit Qendror. Duke i besuar retorikës së Bash
Selami del kundër demokratëve e sulmon ashpër Bashën në Kuvendin e PD-së Eduard Selami gjatë Kuvendit të PD-së tha se statuti i ri partisë demokratike është më i keqi që ka pasur kjo parti.
Kukësi dhe Durrësi, dy episodet që ngjallin shpresë tek demokratët Me struktura të shkatërruara në disa rrethe, një kryeministër që vetëm mbledh pushtet në duart e tij dhe figura të përça
Ndryshimet në statut, 3 risitë e demokratëve Partia Demokratike do të mbledhë sot Këshillin Kombëtar, për të vendosur mbi ndryshimet statutore ashtu sic ishte premtu