999 rezultate për

demokratet

Ish-sekretari i Përgjithshëm vazhdon të kritikojë Bashën: E nxori PD jashtë çdo sistemi! Ish-sekretari i përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani vijon që të lëshojë kritika të forta në drejtim të Lulzim Bashës për
A do t'i dorëzojnë demokratët bashkitë? Basha bën lëvizjen e radhës Nesër në orën 16:00 kreu i PD-së Lulzim Basha do të mbledhë kryesinë e PD-së, ish deputetët e kryetarët e bashkive të dj
Djali i Sokol Olldashit sulmon Bashën: PD nuk do të vijë më në pushtet Djali i të ndjerit Sokol Olldashi, Glauk Olldashi, ka dhënë një mesazh të fortë për 30 qershorin, i zhgënjyer nga këto z
Rama ironizon Voltana Ademin: E patë, demokratët e lanë vetëm të dashurën e molotovit Nga skaji jugor i vendit në Konispol, Rama akuzoi demokratët se deshën të përsërisin një tjetër 2 prill, por ky plan i t
Plas edhe në Burrel, demokratët tentojnë shkatërrimin e KZAZ-së (FOTO LAJM) Pas Kamzës është tensionuar situata edhe në Burrel. Mbështestësit e PD-së tentojnë të hyjnë me forcë në KZAZ-në Nr
Rama nuk i kursen batutat për Bashën nga Roskoveci: Me 1 korrik demokratët do thërrasin "Luli ik" Nga fushata elektorale në Roskovec, kryeministri i vendit ka bërë një sërë batutash por edhe një paralajmërim për demokr
"Dua ta shtrij në krevat"! Ish-këshilltarja "tradhton" Trumpin Një ish-këshilltare e afërt e presidentit Donald Trump ka pranuar të bashkëpunojë me Kongresin në hetimet mbi ndërhyrjen
Protesta e opozitës, demokratët: Policia po na ushtron presion Kryeqyteti po bëhët gati për protestën e opozitës, e cila pritet të vazhdojë deri në mesnatë, por ende nuk është bërë pu
Demokratët e Roskovecit denoncojnë kryebashkiaken për grabitje të pronës publike (VIDEO) PD dega Roskovec ka bërë gati dosjen për ta dërguar në prokurorinë e rrethit Fier kundër kryebashkiakes së Roskovecit Ma
Kokëdhima: Nuk futemi në zgjedhje pa PD-LSI, demokratët i kemi vëllezër Gjatë fjalës së tij në Kongresin e Parë të partisë “Zgjidhja”, kryetari i kësaj force Koço Kokëdhima ka lëshuar një dekl
"Cunami po afrohet", Berisha karikon demokratët para protestës Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një mesazh për demokratët pak orë para protestës së paralajmëruar për pasditen e
Socialistët të bindur: Veliaj meriton mandatin e dytë, do ta votojnë dhe demokratët Të hënën pasdite kryeministri Edi Rama u shpreh para asamblesë e PS-së së kryeqytetit se nuk kishte asnjë emër tjetë
U përjashtua nga PD-ja, Myslim Murrizi ‘shpërthen’ ashpër ndaj Bashës Deputeti Myslim Murrrizi vetëm pak ditë më parë u përjashtua nga Partia Demokratike me vota unanim për shkak se ai nuk p
Rama: Do kujdesemi edhe për demokratët që u braktisën Edi Rama ditën e sotme ka udhëtuar drejt Gjirokastrës në kuadrine takimeve "Bashkia që duam". Ndër të tjera në fjali
Grida Duma rrëfen çfarë i tha Bashës pak para mbledhjes së Kryesisë Deputetja demokrate Grida Duma ka rrëfyer se ka pasur një bisedë me Bashën para mbledhjes së kryesisë. Ndër të tjera
Fitorja e parë e demokratëve kundër Trumpit Demokratët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë rikthyer kontrollin në Dhomën e Përfaqësuesve, duke e zgjedhur zyrt
Amerikanët fajësojnë Trumpin për mbylljen e Qeverisë Amerikanët fajësojnë më shumë presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump për mbylljen e pjesshme të Qeverisë amer
Zgjedhjet në SHBA, çfarë fiton dhe humbet Donald Trump Demokratët kanë arritur të rimarrin një pjesë të pushtetit në qeverinë federale amerikane, duke i dhënë fund një periudh
Donald Trump sot jep llogari para popullit amerikan Votuesit në Shtetet e Bashkuara zgjedhin të martën guvernatorët, përfaqësuesit dhe senatorët. Ata do të hedhin votën e t
Trump paralajmëron demokratët për Kavanaugh: Do e paguani në zgjedhjet e nëntorit Disa orë para ceremonisë për betimin e anëtarit më të ri të Gjykatës së Lartë, Presidenti Donald Trump akuzoi demokratë