E FUNDIT/ Me koronavirus nga 27 nëntori, Etrit Berisha shtrohet në spital
999 rezultate për

demokracise

Përshëndetje me grusht dhe me maska në fytyrë, Meta takon ambasadorin e ri të OSBE Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka takuar sot ambasadorin e ri të OSBE-së në vendin tonë, Vincenzo Del Monaco. Met
Meta për raportin e demokracisë: Vendi po rrëshket me shpejtësi drejt grushtit të hekurt Kreu i shtetit Ilir Meta ka reaguar pas publikimit të raportit të Organizatës “Freedom House” për nivelin e demokracisë
Meta thirrje për tu "zgjuar": Koha për të mbrojtur demokracinë është tani! Presidenti i vendit Ilir Meta, e ka nisur sot ditën me një përkufizim të Abraham Lincoln mbi demokracinë, duke bërë edhe
22 vite nga vrasja e Azem Hajdarit, Rudina takohet me Bashën dhe Berishën Sot Lulzim Basha, Sali Berisha dhe Rudina Hajdari janë bërë bashkë me rastin e 22-vjetorit të vrasjes së liderit të Lëvi
Azem Hajdari flet për të atin: Emri i tij, amaneti më i bukur Azem Hajdarim djali i të ndjerit, Azem Hajari flet për herë të parë në një intervistë ekskluzive për Abc News mbi jetën,
Unioni i gazetarëve: Dhuna policore mbi gazetarët, artistët dhe qytetarët është turp qeverisës Unioni i Gazarëve ka regaur ashpër pas përplasjes së policisë me gazetarët, aktivistët dhe qytetarët që dolën në mbrojtj
Dhuna e policisë ndaj protestueve, Meta e dënon ashpër Protesta e Shoqerise Civile ditën e sotme në sheshin Skënderbej në Tiranë nuk mbaroi fare mirë dhe madje pati përplasje
Raporti i Freedom House, Basha: Ra edhe maska e skaduar e demokracisë fasadë Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas publikimt të raportit të Freedom House, i cili listonte Shqipërinë në vende
Freedom House: Udhëheqësit po sulmojnë institucionet demokratike Organizata Freedom House ka arritur në përfundimin se një numër i madh udheqësish në Evropën Qendrore dhe Lindore as nuk
Masakra e 2 prillit futi në zi gjithë Shqipërinë, Basha kujton 4 të rinjtë shkodranë Më 2 prill 1991, ndodhi një ngjarje që tronditi Shkodrën. Sot përkujtohet ajo që njihet ndryshe si masakra e fundit e ko
Meta vazhdon thirrjen për 2 marsin, cili është qëndrimi i Bashës Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me protestën e 2 Marsit të thirrur nga Presidenti Ilir Met
Ligji për mediat, Basha: Atentat ndaj lirisë së fjalës! Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ka reaguar për paketën ligjore antishpifje, të cilën qeveria kërkon ta kalojë në parlamen
Kërkesa për burgosjen e Salianjit, reagon Kryamadhi: Demokracia është në rrezik! Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka reaguar pas pretencës së Prokurorisë për të dënuar me b
Arta Dade sulmon ashpër Ramën: Shkelësi më i madh i demokracisë në PS Për Arta Daden demokracia e brendshme në Partinë Socialiste tashmë është mbytur. E ftuar në emisionin “Top Talk” në Top
Zgjedhjet në Kosovë, Meta: I treguat botës se jeni shembull! Presidenti i vendit Ilir Meta ka reaguar mbi rezultatin e zgjedhjeve në Kosovë, duke thënë se dhanë një shembull të shkë
Meta thumbon Bashën: Zgjidhje nuk janë justifikimet foshnjore Në ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, presidenti Meta ka zgjedhur dhe njëherë tjetër që të apelojë për krizën politike
PD bën njoftimin e rëndësishëm për protestën e nesërme në Shkodër Partia Demokratike në Shkodër pritet të zhvillojë nesër një protestë përpara Prefekturës së qytetit për “mbrojtjen e vle
Basha takon kreun e Komitetit Amerikano-Hebraik: Në vend të heshtjes vazhdojmë betejën për demokraci Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar me delegacionin e Komitetit Amerikano- Hebraik. Basha shprehet se gjatë takimit
Basha: 30 Qershori është nul, nuk i njohim votimet Kreu demokrat Lulzim Basha ka deklaruar se nuk do të pajtohet me zgjedhjet e 30 Qershorit. Basha është shprehur se 3
Meta zbulon grupin e strukturuar kriminal që po vret Shqipërinë Presidenti Ilir Meta tha në konferencën për mediat se 30 qershori ishte një komplot që “bazohet komplet jo në parimet e