999 rezultate për

demokracia

Freedom House: Demokracia në Shqipëri po përkeqësohet! Demokracia në Shqipëri është përkeqësuar, sipas raportit të fundit nga Freedom House, me titull “Kombet në Transit 2020”
Kërkesa për burgosjen e Salianjit, reagon Kryamadhi: Demokracia është në rrezik! Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka reaguar pas pretencës së Prokurorisë për të dënuar me b
8 DHJETORI/ Meta kujton lëvizja studentore: Demokracia mbrohet me çdo çmim Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kujtuar sot me anë të një postimi në Facebook, 8 Dhjetorin, që përkon me në Ditën
Meta nga Brukseli: Demokracia po shembet para syve tan Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetur sot Kongresin e 7-të të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqip
Ilaçi i Edi Ramës kundër strategjisë anististem të opozitës Nga Alfred Peza Edi Rama duket se e ka gjetur përfundimisht kurën politike, për tia kundërvënë strategjisë antisist
Mitsotaikis dhe njerëzit e tij të besuar: Ekstremistët nacionalistë, që mund të trondisin Greqinë dhe vendet fqinje Kyriakos Mitsotakis, kryeministri i Greqisë, duket identik si një liberal perëndimor, ashtu si dhe është “rritur”. Kr
Demokracia e Re siguron fitoren, reagon Tsipras: Respektoj vendimin e popullit (FOTO LAJM) Pas përfundimit të procesit zgjedhor në Greqi, duket se nga sondzhet e para fituese renditet partia e Mitsotakis, Demokr
Zgjedhjet në Greqi, mbyllet votimi, Demokracia e Re drejt fitores Partia që në qeverisjen e kaluar ishte në opozitë Demokracia e Re është duke fituar zgjedhjet e parakohshme në shtetin g
Berisha: Demokracia u gropos në 30 qershor Pas përfundimit të mbledhjes së PD-së me Kryesinë, jashtë selisë së PD-së, në një prononcim për mediat, Berisha tha se v
Erdhi pa luftë, por po mbrohet me luftë... Never more communism! Nga Endrit Hoxhaj Komunizmi në asnjë vend të botës nuk është instaluar pa luftë, ndërkaq, demokracia në këto ven
Basha bën "autokritik": Kam gabimet e mia, por nuk jam si Rama Kryetari i PD, Lulzim Basha, teksa sulmoi kryeministrin Edi Rama pas publikimi të përgjimeve të BILD bëri edhe pak autok
Rezultati i sondazheve në Greqi, a fitoi Tspiras? Pas përfundimit të zgjedhjeve për parlamentin europian në Greqi, Exit Poll parapraket nxjerrin fituese Partinë Demokraci
Demokracia "allaturka" Nga Enver Robelli Çka është demokracia sipas Rexhep Taip Erdoanit? Është përsëritje e zgjedhjeve deri në atë d
Basha del para protestuesve, mesazh për ndërkombëtarët Kreu i PD-së, Lulzim Basha e ka nisur fjalën e tij para protestuesve të mbledhur para Kuvendit, me një mesazh të fortë p
"Kjo është demokracia, kur ka kuvende dhe dialog horizontal" ARTAN FUGA Eshtë për herë të parë që nesër më 25 janar antarë të asambleve të universitetit të Tiranës, por edhe të t
Përmirësohet demokracia në Maqedoni Maqedonia në Indeksin e Demokracisë për vitin 2018 të javores britanike “Ekonomist” është avancuar për 10 vende në kraha
Demokracia, në rrezik! Thirrja për një monitorim më të mirë në vendet e BE Eksperiencat negative në disa vende, sfidat e reja që paraqet zhvillimi teknologjik e hovi i platformave sociale apo agr
Zaev beson se do të triumfojë demokracia dhe e ardhmja në Maqedoni Qytetarët të cilët vendosën të marrin pjesë në referendum, me mbi 90 për qind dhanë udhëtregues të qartë ku duhet të lëv
Sot është përvjetori i ditës historike ku triumfoi demokracia Gjermania sot shënon 28 vjetorin e bashkimit. Më 3 tetor të vitit 1990, Gjermania zyrtarisht u bashkua, me synimin që
Kur mungon demokracia, gazetari arrestohet gjatë raportimit (VIDEO) Dmitry Nizovtsev është gazetari rus i cili u arrestua gjatë raportimit direkt nga terreni. Protestuesit në Moskë kanë