999 rezultate për

demokraci

Basha takon kreun e Komitetit Amerikano-Hebraik: Në vend të heshtjes vazhdojmë betejën për demokraci Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar me delegacionin e Komitetit Amerikano- Hebraik. Basha shprehet se gjatë takimit
Mitsotaikis dhe njerëzit e tij të besuar: Ekstremistët nacionalistë, që mund të trondisin Greqinë dhe vendet fqinje Kyriakos Mitsotakis, kryeministri i Greqisë, duket identik si një liberal perëndimor, ashtu si dhe është “rritur”. Kr
Demokracia e Re siguron fitoren, reagon Tsipras: Respektoj vendimin e popullit (FOTO LAJM) Pas përfundimit të procesit zgjedhor në Greqi, duket se nga sondzhet e para fituese renditet partia e Mitsotakis, Demokr
Zgjedhjet në Greqi, mbyllet votimi, Demokracia e Re drejt fitores Partia që në qeverisjen e kaluar ishte në opozitë Demokracia e Re është duke fituar zgjedhjet e parakohshme në shtetin g
Berisha: Demokracia u gropos në 30 qershor Pas përfundimit të mbledhjes së PD-së me Kryesinë, jashtë selisë së PD-së, në një prononcim për mediat, Berisha tha se v
Basha: 30 Qershori është nul, nuk i njohim votimet Kreu demokrat Lulzim Basha ka deklaruar se nuk do të pajtohet me zgjedhjet e 30 Qershorit. Basha është shprehur se 3
Rama: Unë jam në modë, bëj tendencë Në një intervistë për gazetën italiane “La Stampa” kreu i qeverisë është shprehur se me dekretin për anulimin e 30 qersh
Meta zbulon grupin e strukturuar kriminal që po vret Shqipërinë Presidenti Ilir Meta tha në konferencën për mediat se 30 qershori ishte një komplot që “bazohet komplet jo në parimet e
Erdhi pa luftë, por po mbrohet me luftë... Never more communism! Nga Endrit Hoxhaj Komunizmi në asnjë vend të botës nuk është instaluar pa luftë, ndërkaq, demokracia në këto ven
Xhafaj pasi votoi: Momenti i duhur për reflektim dhe ndryshim rruge e lidershpi! I shoqëruar dhe nga pjesëtarë të familjes, deputeti socialist, ish-minister i Brendshem, Fatmir Xhafaj e ka quajtur 30 q
Zyrtari i lartë i KiE: Reflektoni, nuk ka demokraci pa opozitën dhe pa Gjykatë Kushtetuese Senatori Manuel Vescovi, njëherësh edhe zëvendës/president i delegacionit italian të Këshillit të Evropës, i ka bërë ape
Zbulohet skenari: Gjithçka se si opozita do të bllokojë zgjedhjet Ndërkohë që ndajnë vetëm 4 ditë nga data 30 qershor, kur mazhoranca do të shkojë në zgjedhje, zbulohen detaje nga aksion
Aleanca për mbrojtjen e demokracisë Berat, thirrje Metës: Shpall zgjedhjet e parakohshme parlamentare Si një ndër strukturat e krijuara nga PD në të gjitha qytetet e vendit, Aleanca për Mbrojtjen e Demokracisë në Berat, i
“Kur shqiptarët përplasen me shqiptarët” Nga Mariglen Kume Ngjarjet e dy ditëve të fundit në shumë bashki të vendit, nxjerrin edhe njëherë në pah të vë
Basha bën "autokritik": Kam gabimet e mia, por nuk jam si Rama Kryetari i PD, Lulzim Basha, teksa sulmoi kryeministrin Edi Rama pas publikimi të përgjimeve të BILD bëri edhe pak autok
Rama i bindur: Asnjë negociatë deri më 30 qershor Kryeministri Rama konfirmoi edhe një herë nga studio e “Real Story” se data 30 qershor nuk do të ndryshojë, zgjedhjet do
Pas humbjes në zgjedhje kërkohet dorëheqja e Tspiras Rezultatet e para zyrtare të Parlamentit Europian nxjerrin fituese konservatorët e Demokracisë së Re, të cilët kryesojnë
Rezultati i sondazheve në Greqi, a fitoi Tspiras? Pas përfundimit të zgjedhjeve për parlamentin europian në Greqi, Exit Poll parapraket nxjerrin fituese Partinë Demokraci
Basha fton shqiptarët në protestë: Për opozitën nuk ka më kthim pas (VIDEO) Një ditë para protestës së të shtunës, kreu i opozitës Lulzim Basha ka bërë një postim në "Facebook", ku fton shqipëtarë
Basha: Nuk do të lejojmë të mbahen zgjedhjet, vetëm pa Ramën marr pjesë Krydemokrati Lulzim Basha nga Vora tha se Rama po përpiqet të shkatërrojë demokracinë me zgjedhjet e 30 qershorit. Ai th