999 rezultate për

deminim

Shpërthimi i tmerrshëm i bombës nga Lufta e Dytë Botërore në Poloni (VIDEO) Një bombë e Luftës së Dytë Botërore shpërtheu në Poloni gjatë një përpjekje për deminim. Bomba e quajtur Tallboy me p
Ndërron jetë komandanti i Deminimit të FSK’së Sejdi Krasniqi, komandant i Kompanisë së Deminimit në FSK ka ndërruar jetë. Lajmi është bërë i ditur në rrjetet sociale
Një bombë rrezikon Drenasin Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një bombë ka rrezikuar dje banorët e Drenasit. Sipas raportit një person, deris
Gjendet një bombë në Kosovë Në fshatin Qikatovë e vjetër të Gllogocit dje një ankues ka raportuar se gjatë punimeve në oborrin e tij ka gjetur në nj
Video e shpërthimit të bombës në Suharekë (VIDEO) Një qytetar ka dërguar këtë video në adresë të TherandaPost-it dhe aty shihet mjaft mirë shpërthimi i kontrolluar nga nj
Nis deminimi në Prishtinë Kompania e Deminimit të FSK-së ka filluar sot aktivitetin për pastrimin nga minat të zonës Ajvali në juglindje të Prisht
Neser FSK-ja fillon deminimin e zonave te minuara Nesër ( e hënë), në kuadër të marrjes së kompetencave të reja në fushë