999 rezultate për

dementia

A është plakja e trurit e trashëgueshme, kujdesi që ju duhet Sëmundja më e përfolur e viteve të fundit është pa dyshim plakja e trurit. Të dhënat e përhapjes së saj tregojnë shifra
Skocezët ndalojnë fëmijët të godasin topin me kokë Skocia mund të bëhet vendi i parë në Europë që u ndalon fëmijëve goditjen e topit me kokë. Kjo për shkak se ata rrezikoj
"Shiste mend" me lekët e gjyshes, si i vodhi modelja 230 mijë paund (FOTO LAJM) Modelja 38 vjeçare është akuzuar se ka vjedhur plot 230 mijë paund nga gjyshja e saj e cila vuan nga dementia. Pasi e
96-vjeçarja ka humbur kujtesën, por jo zërin magjepsës (VIDEO) Një grua 96-vjeçare në një qendër për personat me dementia, sëmundja e pleqërisë që bën të humbasë kujtesa, magjepsi tur
Analiza e gjakut që zbulon se sa shpejt po plakeni Shkencëtarët britanikë kanë bërë të mundur zbulimin e një analize gjaku e cila llogarit se sa shpejt mund të plaket një
Stresi rrit rrezikun e prekjes nga dementia Stresi rrit rrezikun që gratë të vuajnë nga dementia. Një studim i ri suedez ka marrë në analizë 800 femra dhe ka dalë
Në 2050-tën, trefish më shumë të sëmurë mendor Në një raport të lëshuar nga OBSH-ja, thuhet se në vitin 2050, njerëzit që vuajnë nga sëmundjet mendore, sidomos të deme