999 rezultate për

deme

Këshillat e psikologut: Mos e përdorni më telefonin tuaj për alarm, dëmet që sjell Shumë pak prej nesh mund të kenë një orë të cilën e mbajnë si alarm për t’u zgjuar. Shumica zgjedhin që alarm të mbaj
Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë (VIDEO) Mengjesin e ditës së sotme, një automjeti në Tiranë i është vendosur lëndë plasëse e cila më pas ka shpërthyer. Mjeti
Aksident i frikshëm në Fier, përplasen 2 automjete (FOTO LAJM) Një aksident automobilistik ka ndodhur në orët e vona të ditës së djeshme në Fier. Mbrëme reth orës 23 në lagjen Afri
Gjuajti gjakësin me çekiç në kokë derisa e vrau, shqiptari dënohet me 18 vjet burg në Gjermani Ndërsa e mohoi akuzën tërë seancën, i dyshuari për vrasjen me çekiç në Wintersëijk të Deme Lulaj mund të dënohet me 18 v
96-vjeçarja ka humbur kujtesën, por jo zërin magjepsës (VIDEO) Një grua 96-vjeçare në një qendër për personat me dementia, sëmundja e pleqërisë që bën të humbasë kujtesa, magjepsi tur
Dëmet nga tërmeti në Shqipëri, Kosova premtoi ndihmë por as pas dy javësh s’ka ndarë asnjë euro As pas rreth dy javësh, institucionet e vendit ende nuk kanë vendosur për shumën e mjeteve financiare që do t’i dhurohen
Shpërthen bombola e gazit në Korçë, apartamenti përfshihet nga flakët Një bombol gazi ka shpërthyer ditën e sotme në katin e katërt të një apartamenti në Korçë. Mësohet se shpërthimi ka n
Dëmet e tërmetit, avioni grek me ndihma zbret nesër në Tiranë Një javë më parë, një tërmet i fuqishëm goditi vendin tonë, duke shkaktuar edhe dëme materiale. Mësohet se Greqia ësh
Meta kërkon institucione të huaja për të vlerësuar dëmet e tërmetit, nuk i beson atyre shqiptare Presidenti Ilir Meta pas situatës tërmeteve që tronditën vendin thotë se duhet ruajtur qetësia nga të gjithë, ndërsa vë
Tërmeti i fuqishëm, Xhaçka optimiste: Dëmet janë shumë modeste Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por insti
Tërmeti i fuqishëm, shikoni pasojat që ka shkaktuar në Kavajë (FOTO LAJM) Tërmeti i rënë një ditë më parë që shkaktoi dëme të konsiderueshme në të gjithë vendin, preku shumë edhe Kavajën. Banesa
Dëmet nga tërmeti, Bashkia Tiranë jep 1 milionë dollarë ndihma Këshilli Bashkiak i Tiranës ka zhvilluar një mbledhje pasditen e së dielës, ku është miratuar një fond emergjence për ba
Tërmeti ndau në dysh pallatin në Durrës, banorët tregojnë dëmet (FOTO LAJM) Vendi përjetoi të shtunën tërmetin me të fuqishëm në 30 vitet e fundit. Sipas të dhënave të Institutit të Gjeoshkencës,
Paralajmëron sizmiologu grek: Kujdes tërmetet e tjera, dëmet e një më të vogli mund të jenë shkatërrues Gazetari i Top Channel Aleksandër Marku ka realizuar një intervistë me sizmiologun grek, Akis Tselentis, i cili u citua
TERMETI/ Dëmtohet stadiumi "Selma Stermasi" (FOTO LAJM) Tërmeti në të gjithë Shqipërinë ka trembur njerëzit, por ka shkaktuar edhe shumë dëme. Dëme ka pasur edhe në stadium
TERMETI/ Dëmet nuk kanë fund në Durrës, kështu është katandisur kjo banesë (FOTO LAJM) Lëkundjet e termetit kanë qenë shumë herë më të forta në qytetin e Durrësit. Sic duket në pamjet e siguruara nga Albe
Shikoni dëmet që ka shkaktuar tërmeti në një supermarket në Durrës (FOTO LAJM) Shqipëria shkundet nga tërmeti. Mësohet se tërmeti i magitudës 5.8 me epiqendër në detin Adriatik, 1 km nga qyteti i Dur
Tërmet i frikshëm në Tiranë, ka dëme: Qytetarët braktisin banesat në panik Një tërmet i fuqishëm ka rënë pak më parë në Shqipëri duke tronditur gjithë vendin. Nga të dhënat paraprake mësohet se
Migrena sjell rrezikun e demencës Sikur migrena të mos shkaktonte vuajtje të mjaftueshme, një studim i ri ka zbuluar se personat që përjetojnë dhimbje të
Uragani "Dorian" troket në Kanada, shkakton dëme materiale Pas shkaktimit të dhjetëra viktimave dhe dëmeve të mëdha materiale në Ishujt Bahamas dhe Shtetet e Bashkuara, stuhia “Do