999 rezultate për

demarkacionit

LVV-LDK, me qëndrime të kundërta rreth demarkacionit Nga qeveria malazeze kanë thënë për “Zërin” se çështja e demarkacionit ka përfunduar me nënshkrimin e marrëveshjes, megj
Cili është shteti i vetë që njohu Kosovën këtë vit Pak para se Kosova të festonte dhjetëvjetorin e shtetësisë erdhi njohja e vetme në këtë vit. Ishte Barbadosi ai që e pra
Haradinaj u flet pejanëve për demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se ka kërkuar nga Mali i Zi që të nis korrigjimi i demarkacio
Kosova njofton zyrtarisht Malin e Zi për ratifikimin e demarkacionit Institucionet e Republikës së Kosovës e kanë njoftuar të enjten zyrtarisht Malin e Zi për ratifikimin e marrëveshjes për
Thaçi: Hyrja në fuqi e demarkacionit, siguron lëvizjen e lirë Presidenti i Kosovës, përmes një postimi në Facebook, ka theksuar se hyrja në fuqi e marrëveshjes së dekretuar prej tij
Tusk përgëzon kalimin e demarkacionit, asgjë konkrete për liberalizimin Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka arritur në Prishtinë dhe ka zhvilluar një takim të mbyllur me Presidenti
Veprimi i vetëm pas ratifikimit të demarkacionit Krijimi i një trupe të përbashkët është veprimi i vetëm që ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës pas ratifikimit të Marrëveshje
Pas demarkacionit BE i bën presion Kosovës për Asociacionin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Bruksel ku ka mbajtur një takim me homologun serb Aleksandar Vucic nën
Një ditë pas demarkacionit, Haradinaj flet se kur mund të hiqen vizat Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka komentuar ratifikimin e marrëveshjes për shënjimin e kufirit me Malin e Zi
Marrëveshja e demarkacionit mund të pezullohet, dërgohet në Kushtetuese Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që të dërgojë në Gjykatën Kushtetuese projektligjin për demarkacion të kufirit ndërmjet
Pas demarkacionit BE tall të pasmet me Kosovën: Keni edhe një kusht tjetër Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, e udhëhequr nga Natalia Apostolova, ka përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes së D
Reagon BE: Plotësoni të gjitha kriteret për t'i liberalizuar vizat Gjatë ditës së djeshme u arrit ratifikimi i marrëveshjes kufitare në mes Kosovës dhe Malit të Zi. Pas përpjekjeve të
Reperi kosovar i gëzohet kalimit të demarkacionit por ka një mesazh (FOTO) Në seancën e sontme u ratifikua marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi. E kjo gjë, ka gëzuar shumë shqiptarë, di
Hashim Thaçi reagon pas ratifikimit të demarkacionit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas ratifikimit të marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, ka uru
Haradinaj pas demarkacionit i kërkon BE-së vizat Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë deklaratën e parë menjëherë pas ratifikimit të Demarkacionit. Thotë se
Hahn reagon për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës Për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend nga Lëvizja Vetëvendosje, ka reaguar edhe komisioneri evropian për zgjerim, Joh
Sonte nuk do të votohet Demarkacioni, shtyhet për nesër në orën 10:00 Debati parlamentar lidhur me Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi është duke vazhduar ende në Kuvendin e Kosovës e
Haradinaj thotë se Kelmendi kthehet nesër në Kuvend, shtyhet votimi i demarkacionit? Po vazhdon debati për marrëveshjen e demarkacionit dhe pritet të vazhdojë deri pas mesnatës. Kryeministri i Kosovës,
Shefi i deputetëve serbë nuk hyri në seancë, ulet si kapadai në hollin e Kuvendit Deputetët e Listë Serbe nuk po marrin pjesë në seancën e sotme që ka filluar pak pas orës 16:00. Në këtë seancë po disku
Bekim Haxhiu: Rusia ka ndikuar në problemin e demarkacionit Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, i njohur si Kamishi, ka dhënë një informacion krejtësisht të ri