999 rezultate për

demarkacionin

Haradinaj takon presidentin malazez, asnjë fjalë për demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në margjina të Konferencës për Ekonomi në Budva, ka takuar presidentin e Malit
Haradinaj u flet malazezëve për ushtrinë, harron demarkacionin? Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se askush nuk ka asnjë arsye që t’i frikësohet transfor
Shfaqet sërish Bulliqi, thotë se Serbia mund të manipulojë me demarkacionin Ekskluzivisht në kadastër nuk do të mbështetet i gjithë procesi i demarkacionit të kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë,
Shfaqet Bulliqi i famshëm dhe nis punën për demarkacionin me Serbinë Përkundër deklarimeve të presidentit Hashim Thaçi se do të ketë korrigjim të kufirit me Serbinë, Komisioni Shtetëror për
Haradinaj: Nuk kemi kohë të merremi me demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dalë para mediave pas mbledhjes së qeverisë. Ai u pyet në lidhje me demar
Serbia kërkon demarkacionin me Kosovën Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka thënë se për Serbinë një zgjidhje kompromisi me Kosovën është “demarkaci
Përpiqet t'i marrë meritat për vizat por ky e bllokoi demarkacionin kur ishte në opozitë Kryeministri Ramush Haradinaj, thotë se Kosova mori lajmin e shumëpritur për hapjen e rrugës drejt lëvizjes së lirë dhe
Lekaj: Ne mbyllim temat e nxehta, a do të falin diçka tjetër si me Demarkacionin? Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj i është kundërpërgjigjur Avdullah Hotit të LDK-së, i cili tha
Ta gëzojmë vetëm demarkacionin dhe raportin pozitiv, viza s'ka Pritjet e Kosovës për liberalizim vizash këtë vit po marrin goditjen përfundimtare. Disa nga vendet kryesore të BE-së ta
Kurti kujtohet për Demarkacionin, thotë se korigjimi është mashtrim Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është kujtuar për marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi duke i kërkua
Shfaqet Bulliqi, asnjë takim me Malin e Zi për Demarkacionin Në mars të këtij viti, pas 3 vitesh zvarritje, Kuvendi i Kosovës miratoi Marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi.
Mikullovci: Haradinajn e fal për të gjitha por jo për demarkacionin Deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci i ka kërkuar dorëheqjen kryeministrit të vendit, Ramush Hara
Haradinaj u flet pejanëve për demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se ka kërkuar nga Mali i Zi që të nis korrigjimi i demarkacio
Mali i Zi pret nga Kosova ta njoftojë për Demarkacionin Kosova ende nuk e ka njoftuar zyrtarisht Malin e Zi për përfundimin e procedurave të brendshme sa i përket ratifikimit t
Thaçi takohet me homologun malazez, as nuk e zenë në gojë Demarkacionin Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar sot me homologun e tij malazez, Milo Gjukanoviç në kuadër të Forumit të S
Serbia hakmerret ndaj deputetit serb që votoi demarkacionin Deputeti i Listës Serbe Adem Hoxha, është shkarkuar nga posti i kryetarit të komunës së përkohshme të Gorës në Kosovë.
Zyrtari i LDK-së: Haradinaj tradhëtoi premtimin për Demarkacionin Deklarata e Anëtarit të Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, se “Ramush Haradinaj e kaloi Dema
Prokuroria Speciale: Hashimi nuk është tradhëtar i kombit për demarkacionin Prokuroria Speciale e Kosovës ka hedhur poshtë kallëzimin penal për “tradhti kombëtare” të ushtruar nga deputeti Sami Ku
Ç'po ndodh ndodh me Demarkacionin, heshtje misterioze Koment nga Ervin Shkulaku Kemi një thënie interesante nga populli, të paktën kështu ka ngelur se me siguri do
Gjykata Kushtetuese shuan shpresat e Vetëvendosjes për Demarkacionin Gjykata Kushtetuese ka vendosur se Ligji për Ratifikimin e Demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi nuk është në kundër