999 rezultate për

demarkacioni

Hajdari përsëri flet në emër të PDK-së për demarkacionin, tregon zhvillimet me Listën Serbe Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajdar Beqa, në një prononcim, tha se çështja e Demarkacionit do të përfundoj
Nuk mbahet Dauti, thotë se demarkacioni do të kalojë Tashmë edhe deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj i është bashkuar deklaratave të PDK-së se demarkacioni do të kalojë shpejt
Lista Serbe hesht për demarkacionin Në pritje të konfirmimit nga Lista Serbe, zyrtarë të partive në pushtet kanë vazhduar me deklaratat optimiste se gjatë k
Lista Serbe kërkon Trepçën për demarkacionin, Haradinaj i gatshëm t'u nënshtrohet Një burim brenda qeverisë thotë se Lista Srpska në këmbim të votës pro demarkacionit, po i kërkon tri vende në bordin dr
Opozita e Serbisë mërzit Haradinajn, kërkon që Lista Serbe të mos e votojë demarkacionin Deputetët e Serbisë, gjatë seancës së sotme parlamentare, kanë diskutuar për disa çështje të ndryshme, përfshirë edhe që
Pacolli thotë të vërtetën, u lodhëm nga deklaratat për Demarkacionin Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet pacolli, është shprehur i bindur se marrëveshja pë
Haradinaj siguron votat për demarkacion, më në fund do ta kalojë Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacio
BE shuan edhe më tej shpresat për vizat, nuk ka të bëjë me demarkacionin Sistemi kosovar i drejtësisë nuk është i përqendruar për të luftuar korrupsionin e nivelit të lartë dhe krimit të organi
LDK mund të mos e votojë ratifikimin e demarkacionit Një marrëveshje e mundshme e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin, mund të lëkundë votën e L
​​Veseli: Demarkacionin do të miratohet këtë javë Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka theksuar se gjatë kësaj java do të ratifikohet demarkacioni i kufirit me Malin e Zi
Limaj tregon kujt i takojnë meritat për demarkacionin, përmend edhe LDK Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se Lista Serbe nuk ka votuar asgjë në këmbim për ta votuar marrëve
Vetëvendosje kërkon nesër seancë për demarkacionin Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje bën të ditur se më 9 mars procedoi kërkesën për debat parlamentar lidhur me të
Kuvendi njofton për seancë, nuk paralajmërohet demarkacioni Kryesia e Kuvendit ka njoftuar se nesër do mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, me pika të rendit të ditës nga seancat e
Nesër seanca për Demarkacionin, a do t'i plotësohet dëshira Haradinajt? Pas disa javëve e disa seancave të dështuara, pritet që nesër të mbahet seanca për Demarkacion.Demarkacioni deri tani ka
Pacolli: Me në fund këtë javë do ta votojmë demarkacionin Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i k
Demarkacioni, nënkryetari i AAK-së paralajmëron javë vendimtare Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka paralajmëruar se java e ardhshme do të jetë vendimtare pë
Haradinaj: Jam i gatshëm të gjej gjuhë të përbashkët me Listën Serbe për Demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se seanca për ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi
Haradinaj i gatishëm për të arritur dakordësinë me serbët për demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se seanca për ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi
Haradinaj: Ratifikimi i demarkacionit, i rëndësishëm edhe për serbët e Kosovës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se seanca për ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi
Haradinaj takohet me Thaçin, duan që të kalojë demarkacioni Përpjekjet për ratifikimin e marrëveshjes për demarkimin e kufirit me Malin e Zi kanë bërë që presidenti i Kosovës, Hash