999 rezultate për

demarkacioni

LVV-LDK, me qëndrime të kundërta rreth demarkacionit Nga qeveria malazeze kanë thënë për “Zërin” se çështja e demarkacionit ka përfunduar me nënshkrimin e marrëveshjes, megj
Kryeministri malazez jep shpresë se një ditë do të zgjidhet demarkacioni Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka qëndruar sot në Kosovë me ftesë të kryeministri të Republikës së Kosovës
Mali i Zi e vulos: Nuk preket demarkacioni me Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme të Malit të Zi, Srgjan Darmanoviq, ka deklaruar se çështja e Demarkacionit mes Malit të Zi
Cili është shteti i vetë që njohu Kosovën këtë vit Pak para se Kosova të festonte dhjetëvjetorin e shtetësisë erdhi njohja e vetme në këtë vit. Ishte Barbadosi ai që e pra
Haradinaj jep lajmin e hidhur për vizat, demarkacioni nuk bëri punë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se taksa 100% për produktet serbe dhe të Bosnjës e Hercegovinës nuk do të
Haradinaj takon presidentin malazez, asnjë fjalë për demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në margjina të Konferencës për Ekonomi në Budva, ka takuar presidentin e Malit
Haradinaj u flet malazezëve për ushtrinë, harron demarkacionin? Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se askush nuk ka asnjë arsye që t’i frikësohet transfor
Demarkacioni kaloi por ende s'ka viza, a po i zhgënjen BE qytetarët e Kosovës? Procesi i vendimmarrjes për liberalizimin eventual të vizave për Kosovën është në vazhdim e sipër në Këshillin e BE-së,
Shfaqet sërish Bulliqi, thotë se Serbia mund të manipulojë me demarkacionin Ekskluzivisht në kadastër nuk do të mbështetet i gjithë procesi i demarkacionit të kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë,
Shfaqet Bulliqi i famshëm dhe nis punën për demarkacionin me Serbinë Përkundër deklarimeve të presidentit Hashim Thaçi se do të ketë korrigjim të kufirit me Serbinë, Komisioni Shtetëror për
Haradinaj: Nuk kemi kohë të merremi me demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dalë para mediave pas mbledhjes së qeverisë. Ai u pyet në lidhje me demar
Serbia kërkon demarkacionin me Kosovën Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka thënë se për Serbinë një zgjidhje kompromisi me Kosovën është “demarkaci
Përpiqet t'i marrë meritat për vizat por ky e bllokoi demarkacionin kur ishte në opozitë Kryeministri Ramush Haradinaj, thotë se Kosova mori lajmin e shumëpritur për hapjen e rrugës drejt lëvizjes së lirë dhe
Lekaj: Ne mbyllim temat e nxehta, a do të falin diçka tjetër si me Demarkacionin? Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj i është kundërpërgjigjur Avdullah Hotit të LDK-së, i cili tha
Ta gëzojmë vetëm demarkacionin dhe raportin pozitiv, viza s'ka Pritjet e Kosovës për liberalizim vizash këtë vit po marrin goditjen përfundimtare. Disa nga vendet kryesore të BE-së ta
Në dorë nga ngeli vetëm demarkacioni, liberalizimi nuk duket askund Analisti Artan Murati ka thënë sot se në dy ditët në vijim do vendoset shumë për fatin e shteteve të Ballkanit dhe integ
Kurti kujtohet për Demarkacionin, thotë se korigjimi është mashtrim Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është kujtuar për marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi duke i kërkua
Shfaqet Bulliqi, asnjë takim me Malin e Zi për Demarkacionin Në mars të këtij viti, pas 3 vitesh zvarritje, Kuvendi i Kosovës miratoi Marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi.
Mikullovci: Haradinajn e fal për të gjitha por jo për demarkacionin Deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci i ka kërkuar dorëheqjen kryeministrit të vendit, Ramush Hara
Hyn në fuqi Demarkacioni, kush do ta korigjojë këtë marrëveshje të dëmshme? Marrëveshja e demarkacionit Kosovë- Mali i Zi ka hyrë në fuqi më 4 qershor. Në emër të Ministrisë së Punëve të Jashtm