999 rezultate për

demaku

Arrestime në Kosovë, përfundojnë në burg ish-deputeti dhe ish-kryetari i bashkisë (FOTO LAJM) Ish-kryetari i Drenasit Nexhat Demaku si dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Fadil Demaku, janë dërguar të premtën pë
Labi, Adelina Berisha dhe Demaku kanë qenë "pacientë" të Burdushit Janë figura me ndikim të madh në vend, por fuqia që kanë nuk po i ndihmon t’i zgjidhin problemet. Hallet e dertet i kanë
I ka xhiruar fshehurazi, Labi, Adelina Berisha dhe Daut Demaku në listat e Burdushit Ordinanca e Hysri Peqanit, i njohur si Burdushi, të marteve dhe të premteve ishte gjithmonë e mbushur me njerëz. Shpesh
Lushtaku denoncon një rrëmbim Qytetarë e veteranë të shumtë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës u mblodhën sot para Pallatit të Drejtësisë në Prishtinë
Profil/ 21 vjeçarja shqiptare që garon për deputete në Austri 21 vjeçarja nga Kosova, Serafina Demaku është kandidate për deputete në Parlamentin e Austrisë. Demaku garon për depu
Supremja konfirmon dënimet për "Drenica II", Demaku: Turpi nuk paska fund Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish-deputeti i Kosovës, Fadil Demaku, ka konfirmuar se Gjykata Suprem
Demaku i thotë "lamtumirë" politikës ​Deputetja Puhie Demaku, pas gjatë viteve në Lëvizjen Vetëvendosje, ka njoftuar se për arsye personale, do të dorë
Demaku: VV nuk e voton marrëveshjen me fusnotë Deputetja e Vetëvendosjes, Puhie Demaku ka kritikuar deputetët e qeverisë për marrëveshjet që Kosova ka nënshkruar me fu
Ja letra e plotë e dorëheqjes së deputetit Fadil Demaku (FOTO LAJM) Është publikuar letër-dorëheqja e deputetit të Kuvendit të Kosovës, Fadil Demaku. Derisa Gjykata e Apelit vërtetoi ak
Nexhat Demaku jep dorëheqjen Nexhat Demaku ka dhënë sot dorëheqjen nga posti i kryetarit në komunën e Drenasit. Demaku, ka dhënë dorëheqje nga kjo
Demaku: Kundërshtari më i madh politik i PDK-së është LDK-ja Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Fadil Demaku, ka thënë se megjithëse partia e tij është në një koalicion me L
Nexhat Demaku shpallet i pafajshëm Kryetari i Drenasit, Nexhat Demaku, i cili në tetor të viti të kaluar u dënua me një vit e gjysmë burgim për shpërdorim
Grafit i ri për Thaçin: Ku janë vëllezërit Ramadani, Demaku, Kiqina? (FOTO LAJM) Ditë më parë në Drenas janë shfaqur grafitë të cilat shtrojnë pyetje drejt zëvendëskryeministrit Hashim Thaçi. Por edhe
Vucic thanks Slovakia for not recognizing Kosovo Serbian Prime Minister Aleksandar Vucic received today in a farewell meeting the Ambassador of Slovakia in Belgrade Jan
Vuçiç falenderon Sllovakinë që nuk e njeh Kosovën Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka pritur sot në takim lamtumire ambasadorin e Republikës së Sllovakisë në Beogr
Dje u dënua, sot në Kuvend Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Fadil Demaku, i cili u dënua dje me 3 vjet burg nga Gjykata Themelore e Mitro
EULEX zbardh vendimet për "Drenica 1" dhe "Drenica 2" Përmes një komunikate për media Eulex ka bërë publike aktgjykimet për rastet "Drenica 1" dhe "Drenica 2". /albeu.com/
Burg për të gjithë të akuzuarit e "Drenica 2", Selimit i shtohen edhe 8 vite të tjera Në seancën e Kolegjit Gjyqësor për të akuzuarit e "Drenica 2" u shpallen vendimet e kundër të akuzuarve për vepra që aku
Gjykimi “Drenica 2” rifillon nesër në Gjykatën Themelore Seanca gjyqësore në rastin "Drenica 2" do të rifillojë nesër në Gjykatën Themelore ne Mitrovicë. Për këtë rasti janë të
Ja 20 kandidatët më të votuar të VV-së në Prishtinë Në Prishtinë më i votuari nga Lëvizja Vetëvendosje është Albin Kurti. Si një befasi në pesëshen e parë mund të cilës