999 rezultate për

demaci

Në qytetin serb propozohet që dy rrugë të emërtohen Ibrahim Rugova dhe Adem Demaçi Në qytetin e Novi Pazarit në Serbi, janë propozuar disa ndryshime të emërtimeve të rrugëve të këtij qyteti. Emri i Sh
Edhe pas vdekjes LDK kundër Adem Demaçit, veprimi i tyre në Fushë-Kosovë Dega e PDK-së në Fushë Kosovë më 11 shtator të këtij viti ka marrë vendim që t’i propozojë Komunës për ndërrimin e emërt
Një autostradë do të mbajë emrin e Adem Demaçit Ende pa përfunduar ditët e shprehjes së ngushëllimeve, të martën Qeveria e Kosovës e ka marrë vendimin që ta nderojë në
Kryeziu le LDK-në në baltë, thotë se Rogova do ta nderonte Demaçin Të shtunën kur u varros veprimtari Adem Demaçi, kryetemë ishte bojkoti që Lidhja Demokratike i bëri ceremonisë mortore.
Biznesmeni Lazim Destani merr pjesë në varrimin e veprimtarit Adem Demaçi Veprimtari kombëtar Adem Demaçi ndërroi jetë në moshën 82-vjeçare, të enjten, më 26 korrik, në shtëpinë e tij në Prisht
Vajza e Demaçit tregon mesazhin që ia la babai për Kosovën Vajza e veprimtarit Adem Demaçit, Abetarja ka folur në ceremonin përkujtimore të babait të saj. Ajo ka treguar kështu
Përcillet në banesën e fundit Adem Demaçi, varri i tij pak metra larg atij të Rugovës Veprimtari i çështjes kombëtare Adem Demaçi, me nderime të larta percillet sot per ne banesen e fundit në varrezat në Ve
Njihuni me familjen e veprimtarit shqiptar Adem Demaçi Dje në moshën 82-vjeçare ka vdekur veprimtari i shquar, Adem Demaçi. Në kujtim të tij Kuvendi i Kosovës ka organizuar se
Homazhe pranë arkivolit të Adem Demaçit Kanë nisur homazhet në hollin e Kuvendit të Kosovës. Personalitete të larta shtetërore të Kosovës, Shqipërisë, Maqedonis
Gazeta New York Times shkruan për vdekjen e veprimtarit shqiptar Adem Demaçi mbrojtësi i të drejtave dhe lirive të njeriut, që udhëhoqi rezistencën kombëtare të Kosovës, vdiq dje në mos
Ismail Kadare dërgon telegram për vdekjen e Adem Demaçit Shkrimtari i madh shqiptar, Ismail Kadare, dhe bashkëshortja e tij, Helena, i kanë shprehur ngushëllimet familjes Demaçi
Edi Rama lartëson figurën e Adem Demaçit Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me pikëllim ka marrë lajmin për vdekjen e veprimtarit të njohur, Adem Demaçi. Për
Basha pikëllohet nga vdekja e veprimtarit, është simbol i qëndresës Kreu i PD-së Lulzim Basha ka ngushëlluar familjen e ‘Mandelës së Kosovës’, pas ndarjes nga jeta të të dashurit të tyre,
Fjalët e veprimtarit që ndërroi sot jetë, populli shqiptar është i papërkulur (VIDEO) Paraqitja e parë publike e Adem Demaçit ishte bërë në kryeqytetin slloven, Lublanë, në vitin 1990. Ai ishte ftuar që
Ora kur ndërroi jetë Demaçi, detaje për ceremoninë Veprimtari i çështjes kombëtare, dhe ish i burgosuri politik, Adem Demaçi, ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme. Cer
Kush ishte veprimtari shqiptar që ndërroi jetë, vuajtjet në burgjet serbe Rreth orës 17 ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare veprimari shumëvjecar i cështjes shqiptare, Adem Demaçi, i cili mban
Ndërron jetë veprimtari i shquar Adem Demaçi Pasditen e sotme ka ndërruar jetë veprimari i shquar Adem Demaçi. Ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes shqiptare, Ade
Ahmeti në Kosovë, shpaloset pllaka përkujtimore e atdhetarit Llapashtica (FOTO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka qëndruar sot në Kosovë për të nderuar personalitete d
Kur Demaçi sulmonte Rugovën: Braktisi Kosovën kur Millosheviçi po e digjte Presidenti i ndjerw i Kosovws vazhdon tw shkaktojw debate edhe pas ikjes sw tij nw botwn tjetwr. Njw ndwr kundwshtar
Bashkia e Tiranës nderon me titullin “Qytetar Nderi” Adem Demaçin Tirana ka nderuar sot politikanin dhe shkrimtarin e njohur kosovar, Adem Demaçi, me titullin “Qytetar Nderi”. Në një cer