999 rezultate për

dello

"Gazzeta dello Sport"/ Etrit Berisha, “vrasësi” i heshtur i të mëdhave Mes fytyrave të kopertinave të Atalantës “fluturake” është edhe një e papritur, ajo e Etrit Berishës, asaj blerjeje të m
Ronaldo “rrëmben” një tjetër çmim Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është padyshim futbollisti i këtij viti, pasi ka arritur të fitoj në nivel k
"Corriere dello Sport": Strakosha ka blinduar portën, por nuk ka shtëpi E përdtshmja sportive italiane, Corriere Dello Sport i ka kushtuar një hapësirë të vecantë Thomas Strakoshës, portierit
"Gazzeta Dello Sport": Berisha fantastik, Hysaj e feston keq rinovimin Gazzeta më e madhe sportive në Itali "Gazzeta dello Sport" ka analizuar paraqitjet e dy futbollistëve të kombëtares sonë
“Gazzetta dello Sport”: Strakosha ndër të rinjtë më të mirë të Seria A E përditshmja italiane “La Gazzetta dello Sport” ka bërë një sondazh online me talentet e reja më të mira të këtyre javë
"La Gazzeta dello Sport" vlerëson shumë Manajn dhe Strakoshën (FOTO) Gazzeta më e madhe sportive në Itali "La Gazzeta dello Sport" në faqen e saj të printuar ka velrësuar futbollistët shqip
Ja formacionet e ekipeve të mëdha në sezonin e ri (FOTO LAJM) Blerjet e reja të këtij sezoni të bëra nga Juventusi, e kanë afruar skuadrën bardhezi edhe më pranë ekipeve më të mëdha
"La Gazzeta dello Sport": Ja pse De Biasi nuk ikën nga Shqipëria Pas përfundimit të Kampionatit Europian “Francë 2016”ekspertët dhe kritikët italianë kanë nisur të analizojnë të ardhmen
Trondit "Gazetta Dello Sport", bën një gafë me Arlind Ajetin (FOTO) “Gazetta Dello Sport” ka bërë një gafë, e ku protagonist është lojtari i Kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti. Në lajmin e
“Corriere Dello Sport”: Shqiptarët më të mirë se Pogba “Corriere Dello Sport” ka formuluar klasifikimin e futbollistëve të kampionatit italian që kanë luajtur me kombëtaret e
“La Gazzetta Dello Sport”: Shqipërisë i nevojitet një mrekulli “La Gazzetta Dello Sport” i ka kushtuar Kombëtares shqiptare një vend të rëndësishëm në faqet e saj si dhe në portalin e
"La Gazzeta dello Sport", ja notat e lojtarëve shqiptarë ndaj Rumanisë (FOTO) Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Gazeta më e madhe në Itali "La Gazzeta dello Sport" i ka dedikuar një faqe speciale su
Ja sa vlen Shqipëria sipas "La Gazzeta dello Sport" Sipas Gazzeta dello Sport,De Biazi arriti të kualifikonte për në Europian një skuadër, e cila vlen 44.2 milionë euro dhe
5 ekipet që çmenden për Lukakun (FOTO LAJM) Romelu Lukaku është një ndër futbollistët më të kërkuar në futbollin europian. 22 vjeçari pritet të largohet nga "Goodin
Inter siguron shërbimet e yllit të Ajaxit Skuadra e Interit ka arritur marrëveshje me skuadrën holandeze, Ajax për shërbimet e sulmuesit Anwar El Ghazi. Inter
Përleshje të dhunshme mes tifozëve para sfidës Palermo-Lazio (VIDEO) Para sfidës Palermo-Lazio, tifozët e të dyja skuadrave janë përleshur në rrugët e qyteti. ‘La Gazzetta dello Sport’, rap
Ky është tatuazhi i çmendur për Tottin (FOTO LAJM) Ai është adhurues i legjendës së futbollit italian, Francesco Totti që në moshen 6-vjeçare. Ky është, Thomas Jonsson, i
La Gazzetta dello Sport: Gianni De Biasi kandidat për stolin e Italisë! Trajneri aktual Antonio Conte do të heqë dorë nga drejtimi i stolit të Italisë pas Euro 2016. Ndër emrat e atyre që përf
Abrmovich u tregon lojtarëve trajnerin e ri Corriere Dello Sport" e quan të përfunduar marrëveshjen e Chelsea-t me Antonio Conten. Gazeta e famshme italiane shkruan
"Gazzetta dello Sport": Milot Rashica ylli i së ardhmes Milot Rashiça është një nga talentet më premtues në të ardhmes. Përveç jehonës së madhe që po i bëhet në Holandë, së fun