999 rezultate për

dello

Conte deshiron Alex Sandro Gazzetta dello Sport raporton se Antonio Conte ka hedhur sytë për mbrojtjesin e Juventusit Alex Sandro. Tekniku itali
NOTAT/ Allegri "gjeni", Higuain dhe Dybala kopje ëndrrash (FOTO LAJM) Juventus ka festuar gjatë ditës së djeshme titullin e 6-të radhazi kampion, duke shkruar historinë në futbollin italian.
Mediat italiane "çmenden" pas Strakoshës: Ishte spektakolar! Thomas Strakosha ka bërë një ndeshje spektakolare ndaj Juventusit, duke qenë jo vetëm më i miri në fushë për ekipin e ti
Simeone dhe Conte ultimatum 20 ditë për të vendosur për ofertën e Interit Inter ka vendosur për fatin e Stefano Piolit. Trajneri aktual i zikaltërve do të largohet në fund të sezonit, pasi nuk k
Strakosha në finalen e Kupës, ja si u vlerësua nga "Gazzeta dello Sport" Thomas Strakosha ka zhvilluar një ndeshje mjaft të mirë në derbin ndaj Romës mbrëmë, ku dhe siguroi një biletën për në f
Hysaj shkëlqen ndaj Juves, ja nota që mori pas ndeshjes Elseid Hysaj po kalon një formë të jashtëzakonshme teksa mbrëmë në barazimin 1-1 ndaj Juventusit ishte një ndër më të mi
NOTAT/ "Gazzeta dello Sport" ngel Lilën, super Roshi (FOTO LAJM) Gazeta më e madhe sportive në Itali "Gazzeta dello Sport" ka dhënë vlerësimet për lojtarët që zbritën mbrëmë në fushë në
Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për humbjen e Shqipërisë me Italinë (FOTO LAJM) Shqipëria humbi në ndeshjen me Italinë me rezultat 0.2. Mediat e huaja e kanë raportuar, pa përjashtuar edhe ndërprerjen
Gazetat italiane zbulojnë formacionet e Itali-Shqipëri (FOTO) Shqipëria ka kryer dje stërvitjen e fundit para ndeshjes së sotme ndaj Italisë. Mediat italiane kanë publikuar formacion
"Gazzeta dello Sport": Shqiptarët do të këndojnë sërish të dyja himnet FSHF ka pasur në dispozicion 2 mijë bileta për ndeshjen ndaj Italisë, nga të cilat 1200 janë shituar. Ndërkohë mediat it
Strakosha shkëlqen sërish, ja nota që mori nga mediat italiane Lazio mori një fitore tepër të rëndësishme në transfertë ndaj Bolonjës me rezultatin e pastër 0-2. Ka qenë një ndeshje m
Ditari i pabotuar i ushtarit italian: Nga bodelloja me bukuroshe ne Elbasan tek netët në "Tomorr" (FOTO LAJM) Një histori aq sa e pabesueshme eshte mjaft informuese se çfarë ndodhte në Shqipëri gjatë luftës së Dytës Boterore ka ar
Keisuke Honda refuzon Premier League dhe qendron tek Milani Ylli japonez Kisuke Honda do të vazhdojë të qendrojë tek Milani. Lajmi bëhet i ditur nga Gazzetta dello Sport, e cil
"Gazzeta dello Sport"/ Berisha tregon pengun nga Seria A dhe shembullin që ndjek Etrit Berisha, do të rikthehet në stadiumin “Olimpico”, këtë herë si kundërshtar i Lazios sepse që prej fillimit të sezo
"Gazzeta dello Sport"/ Manaj i bashkohet Boateng-ut në La Liga Rey Manaj do ta vijojë karrierën në La Liga, atje ku e pret krahëhapur skuadra e Las Palmas-it. Sipas gazetës së njohur
Rama poston për Vettingun, komentuesit: Gjykatat, “bordello”, s’të le Meta ta zbatosh (FOTO LAJM) Kryeministri Rama ka bërë një postim të shkurtër në Facebook mbi pretendimet e demokratëve për përgjigjen e Komisionit t
“Dello Sport”: Tirana-Partizani, tifozët e kthejnë në festë “black-out” Gazeta e njohur sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, i ka kushtuar një shkrim derbit të kryeqytetit shqiptar mes
Berisha, pa fre në Kuvend: Bushati u kap në bordello burrash në Brazil Berisha nuk ka të ndalur me fyerjet në Kuvend, por ndonëse nuk foli me emra specifikisht, ai i është drejtuar Ramës që t
"Gazzeta dello Sport", Berisha portieri më i mirë i javës së 13-të në Serinë A Etrit Berisha vijon të jetë protagonist në kampionatin italian. "gardiani" i portës kuqezi edhe pse u mposhtë me penallt
"Gazzeta dello Sport"/ Etrit Berisha, “vrasësi” i heshtur i të mëdhave Mes fytyrave të kopertinave të Atalantës “fluturake” është edhe një e papritur, ajo e Etrit Berishës, asaj blerjeje të m