999 rezultate për

delegate

Ja si u manipuluan zgjedhjet e delegatëve të PS-së në Tiranë (FOTO LAJM) Gjatë votimit të delegatët për Njësinë Bashkiake nr. 8 në zonën e Medresesë, zbulohen detaje të tjera nga manipulimi i z
Rama: Kush vlerëson reformat, të vijë në PS Për të zgjedhur delegatët e Kongresit të PS-së, Rama ka votuar sot në qëndrën e votimit në Dajt. Rama tha pas votimi
PS voton për delegatët e Kongresit nga Lezha e Dibra Partia Socialiste voton ditën e sotme për delegatët e Kongresit nga Lezha dhe Dibra. Procesi i zgjedhjes së delegatëve k
Balla: Delegatët e Kongresit i zgjedhim përmes parimit një anëtar, një votë Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar socialist, deputeti Taulant Balla ka bërë me dije për mediat disa të dh
Gjeneral Ostreni me 540 delegatë zhvillon Kongresin e parë Në Shkup, nën praninë e shumë pjesëmarrësve, partia "Uniteti" zgjodhi organet legjitime dhe miratoi programin politik, n
Rama-Blushit: Qentë le të lehin, karvani ecën përpara Sot po mbahet procesi zgjedhor i delegatëve të Kongresit të PS-së në katër qarqe të vendit. Një qëndrim të hapur ka
INCIDENT NË ELBASAN/ Një socialist i irrituar i kërkon llogari Blushit për punësimin (Video) Ben Blushi është përballur më një anëtar të irrituar të Partisë Socialiste sot në selinë e kësaj partie në Elbasan teksa
Zgjedhjet për delegatët, Blushi alarmon për proces të trukuar Një ndër deputetët më kritikë në radhët e PS, Ben Blushi, ka ngritur alarmin për një trukim të procesit të zgjedhjeve të
540 delegatë në Kongresin e UNITETI-t Kryesia e UNITETIT, edhe pse u regjistrua në kohë rekorde pas përgatitjes së dokumenteve dhe mbledhjes së nënshkrimeve,
Shpallja e fshehtë e Republikës së Kosovës (VIDEO) Edhe pse në mendjen e shqiptarëve shpallja e Republikës së Kosovës është e lidhur dhe e fiksuar me datën e 17 shkurtit t
Haradinaj re-elected leader of AFK Ramush Haradinaj has been re-elected as the chairman of the Alliance for the Future of Kosovo (AAK). In the elections th
Haradinaj rizgjidhet si kryetar i AAK-së Ramush Haradinaj rizgjidhet në postin e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK). Në zgjedhjet që u zhvillua
Sejdiu: Ndryshimet i bëjnë mirë LDK-së (VIDEO) Kryetari i Nderit i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka thënë se gjithmonë është mirë të ketë ndryshime në drejtimin e partisë.
Nis punimet Kuvendi VIII Zgjedhor i LDK-së (FOTO LAJM) Update - Ka nisur punimet kuvendi i VII zgjedhor i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Punimet i hapi kryetari aktual Isa Mu
"Delegatët" e Shqipërisë Etnike bashkohen në Elbasan (FOTO LAJM) Atmosfera në Elbasan ka filluar të bëhet çdo orë dhe më e nxehtë, ndërsa flamujt e parë shfaqen në shtëpitë e qytetit. K
"Kosova do të pranohet në FIFA në vitin 2016, por..." Sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu shpreson se UEFA dhe FIFA do të gjejnë një zgjidhje të shpej
Kongresi për Reforma në PDSH, 800 delegatë në Tetovë (FOTO LAJM) Plot 800 delegatë po marrin pjesë në punimet e Kongresit për Reforma në PDSH, që po mbahet sot në qytetin e Tetovës.
Osmani ready to lead LDK LDK MP in the Parliament of Kosovo, Vjosa Osmani has confirmed that she is ready to lead the party, if the delegates cho
Kumanovë, PDSH-së kanë nisur ti ikin delegatët Disa delegatë të Kongresit të gjashtë të PDSH-së nga Kumanova kanë thënë se nuk do të marrin pjesë në këtë Kongres. N
70% e delegatëve votuan për Këshillin e ri Kombëtar të PD-së UPDATE - Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike është mbyllur mbrëmjen e së dielës me votimin e delegatëve të tij për Kë