999 rezultate për

delegacionit

Berisha: Moratoriumi për mos anëtarësim në organizata ndërkombëtare ishte lëshim i delegacionit të Kosovës Sali Berisha ka deklaruar se moratoriumi njëvjeçar për mos anëtarësim në organizata ndërkombëtare ishte një lëshim nga a
Ekipi i Kosovës vonohet për takimin me Trump, tërheqja e Haradinaj shkaktoi përplasje brenda delegacionit Delegacioni i Kosovës ende nuk është nisur nga hoteli ku janë duke qëndruar për në Shtëpinë e Bardhë. Kjo ka ndodhur për
Zbulohet pllaka në respekt të senatorit Dole Në sheshin "Zahir Pajaziti" të Prishtinës është bërë zbulimi i pllakës përkujtimore kushtuar tridhjetë vjetorit të vizit
Zbulohen dokumentet, kur Stalini i dhuronte Enver Hoxhës sallam e havjar Pak ditë pas takimit në Moskë me Stalinin (23 mars 1949), Enver Hoxha ka realizoi një ceremoni të pazakontë në dhomën e
Meta i dorëzon Delegacionit të KiE dosjen e zgjedhjeve të 30 qershorit President Ilir Meta priti sot në takim delegacionin e nivelit të lartë të Kongresit të Autoriteteve Lokale dhe Rajonale
Serbia braktis takimin e NATO-s, e pengon pjesëmarrja e Kosovës Shefi i Përfaqësisë Ushtarake në Misionin e Serbisë pranë NATO-s, gjeneral brigade Predrag Bandiq ka protestuar ashpër d
Ahmeti largon të tijtë nga ekipi negociator Nga sot anëtarët nga Partia Socialdemokrate që udhëhiqet nga Shpend Ahmeti nuk dotë jenë pejsë e Delegacionit Shtetëror.
Pas Thaçit, delegacioni franko-gjerman takon Haradinajn Ka filluar takimi i delegacionit gjermano-francez me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Anëtarët e delegacionit
Plas mes delegacionit dhe Kosovës dhe atij serb në Tiranë, ministri shpjegon çfarë ndodhi Nuk zhvillohet në orën e paracaktuar konferenca mbi “Klimën në Ballkanin Perëndimor”, që duhet të niste në orën 10:00 në
Haradinaj komenton takimin e Shpendit dhe Limajt me Mogherinin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar Doganën e Kosovës, me ç’rast ka thënë se dogana ka mbledhur për bux
Mbahet takimi Maqedoni-BE për hapjen e Kapitullit 24 Në Bruksel, kanë nisur takimet e punës, në kuadër të së cilave nga Këshilli Evropian, delegacionit të Maqedonisë për neg
NISMA i përgjigjet Vuçiçit: Jo ty, duam Çedomirin në krye të delegacionit Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se nuk e donte Fatmir Limajn në krye të delegacionit të Kosovës për nego
Berisha flet me emra: Marrëveshja e detit me Greqinë është tradhti! Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit që qeveria e Edi Ramës po bën m
Avni Arifi nuk tregon nëse pranuan Asociacionin në bisedimet me Gjuriqin Shefi i delegacionit të Kosovës në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian, Avni A
Dialogu Kosovë-Serbi do të përfundoj me njohje reciproke Në mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme u theksua se dialogu teknik i Kosovës me Serbinë i paraparinë marrëveshjes
Vizita historike, Kim Jong Un falenderon Jugun për mikpritjen Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, e lavdëroi Korenë e Jugut për, siç tha, mikpritjen “mbresëlënëse” të delegac
Porositën 1 500, u erdhën 15 000 Ideale për një omletë norvegjeze! Duke dashur të porosisnin 1 500 vezë, kuzhinierët e delegacionit të Norvegjisë në Lojë
Presidenti Ilir Meta i dorëzon flamurin delegacionit shqiptar për Lojërat Olimpike (FOTO LAJM) Shqipëria do të marrë pjesë me vetëm dy spostistë në Lojërat Olimpike Dimërore 2018, që do të zhvillohen në Pjong Çeng t
Kërkesat e delegacionit të të zhdukurëve e vështirësojnë Haradinajn Një javë pasi kryeministri Ramush Haradinaj është zotuar se do t’u gjendet zgjidhje pesë pikave që kanë të bëjnë me çësh
Zaev në Nju Jork, asnjë ministër i BDI-së dhe ASH-së Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev do ta udhëheqë delegacionin e vendit në Kuvendin e përgjithshëm 72-t