999 rezultate për

delegacionin

Takimi me delegacionin e Venecias, Basha paralajmëron mazhorancën Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe përfaqësues të tjerë të opozitës kanë zhvilluar mëngjesin e sotëm një t
Meta takohet me delegacionin e Venecias: Kemi probleme me korrupsionin dhe krimin e organizuar Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar ditën e sotme me delegacionin e Komisionit të Venecia në lidhje me emërim
NEGOCIATAT/ Zaev takohet me delegacionin e Komisionit Evropian Delegacioni partiak i LSDM-së i udhëhequr nga kryetari Zoran Zaev bashkë me sekretarin e përgjithshëm Lupço Nikollovski,
Përfaqësuesit e PD do të takohen ditën e nesërme me delegacionin e Venecias Përfaqësuesit e Partisë Demokratike Jorida Tabaku dhe Oerd Bylykbashi do të takohen nesër me delegacionin e Komisionit t
Këshilli i Evropës anulon delegacionin për vëzhgimin e zgjedhjeve të 30 qershorit Këshilli i Evropës ka anuluar delegacionin për vëzhgimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. KE anuloi delegacionin për zgj
NISMA i përgjigjet Vuçiçit: Jo ty, duam Çedomirin në krye të delegacionit Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se nuk e donte Fatmir Limajn në krye të delegacionit të Kosovës për nego
10-vjetori i binjakëzimit mes Tiranës dhe Pekinit, Veliaj pret delegacionin e lartë kinez Në 10-vjetorin e binjakëzimit mes dy kryeqyteteve, Tirana dhe Pekini do të thellojnë bashkëpunimin në fushën e transport
Dalin pamjet nga takimi i liderëve me Mogherinin, ç'po ndodh me vizat (FOTO LAJM) Zëdhënësja e Komisionit Europian për Politika Fqinjësore dhe Negociata të Zgjerimit, Maja Kociancic, ka publikuar dy fot
Panairi i Brukselit, Veliaj takon delegacionin që do përfaqësojë Tiranën Nga data 24 Nëntor deri në 31 Dhjetor, Tirana do të bëhet pjesë e njërit prej panaireve më të rëndësishëm të dimrit, i n
Zaev së bashku me delegacionin qeveritar sot marrin pjesë në Samitin e Triestes Kryeministri, Zoran Zaev do të marrë pjesë në Samitin e katërt “BE – Ballkani Perëndimor” në kuadër të Procesit të Berli
Zbardhet takimi i Metës me delegacionin e kongresmenëve të SHBA Janë zbardhur detaje nga takimi që zhvilloi sot kryetari i Kuvendit Ilir Meta me delegacionin e Kongresit të Shteteve të
Arbëreshët pritje madhështore për delegacionin kuqezi (FOTO LAJM) Në ditën e ndeshjes së sotme mes Italisë dhe Shqipërisë, një delegacion i drejtuar nga presidenti i FSHF, Armand Duka ka
Defekt në aeroplan/ Çfarë po ndodh me Ramën dhe delegacionin shqiptar? Delegacioni shqiptar, sëbashku me Kryeminisrin Edi Rama nuk ka mundur të vijë sot drejt Shqipërisë. Bëhet e ditur se
Serbia e pranon: E kemi penguar Kosovën të integrohet në Këshillin e Europës Serbia ka arritur një “sukses të jashtëzakonshëm” në pengimin e Kosovës për t’iu bashkuar Këshillit të Europës. Kësht
Vizita në Athinë/ Pse mungoi PDIU në delegacionin e Metës? Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Top Show” është shprehur se kreu i Kuvendit, Ilir Meta, duhej të i
Danimarka përkrah Kosovën Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, gjatë ditës së sotme priti delegacionin e Komisionit për Çës
Ushtarakë nga Shqipëria vizituan FSK-në Një delegacion ushtarak i oficerëve të Kursit të Lartë të Sigurisë së Mbrojtjes të Akademisë Ushtarake të Forcave të Arm
Veseli: Zhvillimi ekonomik është sfidë Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli takoi sot delegacionin e Komisionit për Politikën e Jashtme të Parlamentit Evropian, t
Ahmeti takon delegacionin e OSBE-ODIHR: Vota nuk mund të mohohet Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, është takuar me delegacionin e OSBE-ODIHR, të përfaqësuar nga
Zbulohet përmbatja e letrës së presidentes dërguar Mustafës Në momentet kur Kuvendi i Kosovës po votonte Gjykatën Speciale, kryeministri i vendit kishte marrë një letër nga preside