999 rezultate për

delawie

Vërejtjet e fundit të ambasadorit Delawie për liderët kosovarë Greg Delawie është duke i numëruar ditët si ambasador në Kosovë, mirëpo para se ta lë Kosovën ka disa vërejtje për shtet
Delawie del kundër Thaçit Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Greg Delawie, në një intervistë për mediumin KoSevv, teksa ka
Delawie: Shqetësohuni të dini nëse ka veteranë mashtrues që po vjedhin qytetarët Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie nuk deshi të komentoj lidhur me çështjen e dorëhe
Delawie qorton politikanët për listat e veteranëve Ambasadori në shkuarje i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) ka reaguar përmes një postimi në Twitter për rastin e
Delawie vjen në kuvend Në seancën e thirrur nga pozita që është planifikuar të fillojë në orën 16:00 ka mbërritur edhe ambasadori amerikan, Gre
Përfundon takimi i liderëve, askush nuk flet Ka përfunduar takimi i liderëve në të cilin u diskutua që tv mo e lejonin Hashim Thaçin të flasë për shkëmbimin e territ
Haradinaj i jep lamtumirën e fundit Delawies Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawi
Delawie: Duhet gjetur një marrveshje e zbatueshme për të gjitha palët Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie ka folur lidhur me marrëveshjen në fazën finale t
Delawie e pret me buzëqeshje Shpend Ahmetin Ambasadori Amerikan në Prishtinë, Greg Delawie ka pritur sot në takim kryetarin e Partisë Social Demokrate Shpend Ahmeti
Ambasadori amerikan reagon për nënën dhe bijën që u vranë barbarisht Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i trishtuar dhe zemëruar me vrasjen e dyfishtë në fshatin Bre
Veseli takohet me Delawien Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara t
Delawie takim suprizë me Hashim Thaçin Presidenti Thaçi e ka nisur ditën me ambasadorin amerikan, Greg Delawie. Ambasadori Delawie, sot me mëngjes është par
Reagon Haradinaj, nxjerr të plotë fjalën e tij për deklaratën e Delawies Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar sot ndaj shkrimeve në disa mediume, për deklaratën e
Delawie: Nuk kam thënë se në dialog mund të diskutohet ndarja e Kosovës Ambasadori amerikan, Greg Delawie ka reaguar pas një interviste të dhënë mbrëmë në KTV ku ishte cituar të ketë thënë se:
Haradinaj pas deklaratave të Delawies përsëri përmend luftën Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka ripërsëritur se ndarja e Kosovës është luftë dhe sipas tij deklarata e ambas
Thirrja e Shpendit që duhet ta pranojnë edhe partitë e tjera opozitare Kreu i PSD-së Shpend Ahmeti, i cili mban edhe postin e kryetarit të Prishtinës, ka marrë shkas nga deklaratat e Ambasado
Albin Kurti përkrah idenë e Delawi: Ekip Negociator e udhëheqës për dialogun me Serbinë Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e ka zgjedhur një mbledhje partiake, për të pranuar propozimin e Ambasadori
Delawie: Nuk ka BE për Kosovën pa u pajtuar me Serbinë Kosova nuk do të mundë të anëtarësohet në BE dhe në NATO pa arritur normalizim me Serbinë. Kështu ka deklaruar dje ambas
Delawie: Politika po ndikon te vendimet e gjykatave Ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie ka shprehur shqetësimin e tij, lidhur me ndikimin politik të gjykatave në Kos
Delawie: Serbët duhet të jenë të sigurt në Kosovë Ambasadori amerikan, Greg Delawie ka reaguar lidhur me incidentin të një ditë më parë në Poterq të Klinës, ku gjatë një