999 rezultate për

delavekuras

Shkupi pa vullnet për zgjidhjen e emrit Autoritetet e Maqedonisë kërkojnë mënyrë se si ta zvarrisin problemin me emrin, në vend që ta zgjidhin dhe të mbajnë për
Çështja çame, Delavekuras: Panariti e mori përgjigjen Diskutimi mbi cështjen çame midis ministrit të Jashtëm të Shqipërisë dhe homologut të tij grek Dimitris Avramopulos nga
Greqia: Shkupi, problematik me shumë fqinjë Zëdhënësi i ministrisë së jashtme greke, Gregori Delavekuras ka deklaruar se Ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë, IRJM
Greqia e shqetësuar për pjesëmarrjen çamëve në qeverisje Ministria e Jashtme Greke shpreh shqetësimin saj në lidhje me pjesëmarrjen e partisë së çamëve në qeverisje. Në një pron
“Emri”, Athina: Presim reagimin e Shkupit Qeveria greke ka deklaruar se tani i takon Shkupit që të lëvizë përpara në lidhje me cështjen e emrit, pasi Athina nga a
Papandreu-Gruevski, s'do takohen para Samitit të NATO-s Para Samitit të NATO-s nuk do të ketë takim midis kryeministrave të Greqisë dhe Maqedonisë, Jorgos Papandreu dhe Nikolla
Delavekuras: Shkupi s'ka alternativa te tjera për emrin Nuk ka asnjë alternativë tjetër për integrimin e Shkupit në NATO dhe Bashkimin Evropian, përveç se nëpërmjet zgjidhjes s