999 rezultate për

dekriminalizimin

Akuza e rëndë: Një kryetar bashkie në Tiranë probleme me dekriminalizimin? "Ka indicie të qenësishme, jemi duke provuar në fazën përfundimtare për një kryetar bashkie në qarkun e Tiranës..." S
Sot nën hetim, por Llalla dikur bënte “toke plako” me Rakipin Pas kërkesës së PD për hetim ndaj deputetit të PDIU-së Aqif Rakipi, Rama mori dje në pyetje prokurorin e Përgjithshëm, A
Lëvizin pllakat tektonike të politikës: Rama, kokë më kokë me Llallën pas akuzave për Aqif Rakipin Kryeministri Edi Rama është takuar me Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla pas kërkesës zyrtare të PD-së për hetimi
Rama flet hapur për kanabisin dhe dekriminalizimin: Opozita na "shkundi" Kryeministri Edi Rama ka nisur të prezantojë programin qeverisës për katër vitet e ardhshme, pavarësisht protestës së PD
Haxhiu: Thaçi po përdor dekriminalizimin për të eliminuar opozitën Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu e konsideron si përpjekje të presidentit Hashim Thaçi për eliminim politik të opozitë
Kushtetuesja: Elvis Roshi nuk është me kryetar i Bashkisë së Kavajës Gjykata Kushtetuese vendosi sot të rrëzojë kërkesën e Elvis Roshit për të hedhur poshtë vendimin e qeverisë që e shkarko
Hetohet nga Prokuroria për dekriminalizimin, reagon kryebashkiaku Peçi Pas publikimit të listës të deputetëve dhe kryetarëve të bashkisë të cilët po hetohen në kuadër të dekriminalizimit, kan
Lista për dekriminalizimin, reagon deputeti i PDIU Aqif Rakipi Ditën e sotme Prokuroria bëri publike listën e emrave të deputetëve dhe kryetarëve të bashkive të cilët po hetohen në ku
Hetohet nga Prokuroria për dekriminalizimin, Gaçi: S’jam arrestuar asnjëherë! Ditën e sotme prokuroria bëri me dije emrat e deputetëve të cilët po hetohen. Pas publikimit të listës ka reaguar publik
7 mijë emra për 45 ditë, KQZ në pamundësi për dekriminalizimin Pavarësisht se zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit do të zhvillohen me një “rrjetë ligjore” për të penguar kriminelët
Topalli: Dekriminalizimi erdhi nga presioni ndërkombëtar e jo nga vullneti politik Deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka dhënë vlerësimet e saj sa i takon vendimit të sotëm të KQZ-së. Me
KQZ i hoqi mandatin, Selami: Do ankohem në gjykatë Deputeti Shkëlqim Selami reagoi për heqjen e mandatit nga KQZ-ja pas kërkesës së Prokurorisë së Përgjithshme me arsyetim
A mund të realizohet ideja e Thaçit për dekriminalizimin e politikës? Ideja e presidentit, Hashim Thaçi, për ta formuar një kod për dekriminalizimin e politikës në Kosovë shihet si e pamundu
Basha: Pa dekriminalizimin nuk mund të ketë zgjedhje të lira Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimit me drejtues të Partisë Demo
Ja formulari që "mori në qafë" Elvis Rroshin (FOTO LAJM) Elvis Rroshi është prangosur sot pas një hetimi nga Prokuroria, nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve, për formularin
Pas Roshit, Prokuroria kërkon verifikim për të shkuarën e Artur Bushit Struktura “Për Dekriminalizimin” në Prokurorinë e Përgjithshme ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) që të
PS përgjigjet për Roshin: Dekriminalizimin e kemi seriozisht Pas reagimit në Facebook nga ana e Eduart Halimit, një qëndrim ka mbajtur edhe PS-ja përmes Blerina Gjylametit për dorëh
Ulqini: Në PS s'ka asnjë kriminel Deputeti socialist Musa Ulqini kërkoi sot nga PD “që të japë një shpjegim për baltën që hodhën mbi përfaqësuesit e popul
130 emra të dyshuar për Dekriminalizimin e administratës PD ka depozituar në Ministrinë e Brendshme një listë me plot 130 emra të dyshuar se kanë rekorde kriminale. Sipas tyre,
Mbledhja për dekriminalizimin kthehet në arenë humori Në Komisionin e Ligjeve po diskutohej rreth dekriminalizimit por se gjithçka është kthyer në arenë humori mes deputetëve