999 rezultate për

dekretoi

Nuk dekretoi paketën anti-shpifje, reagon Meta Ditën e djeshme presidenti Ilir Meta nuk dekretoi "anti-shpifje", duke e kthyer mbrapsht në Kuvend. Me nje shenim ne
Meta nuk dekretoi Cakajn, Rama i nxjerr inatin gazetarëve Gent Cakaj nuk u dekretua si Ministër i Jashtëm dhe kjo ka krijuar një ngërc të ri mes Presidentit Ilir Meta dhe Kyemini
Zëri i Amerikës: Ja pse Meta nuk e dekretoi Cakajn Zëri i Amerikës ka shkruar për faktin se Presidenti Ilir Meta kishte dy argumente konkretë, mbi të cilët e quajti emërim
Ish-ministrja e Kosovës mbështet Ilir Metën që nuk dekretoi Cakajn Ish kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta n
Është agjent? Meta nuk e dekretoi Cakajn se rrezikonte sekretet e NATO-s Mjaft i fortë dhe i drejtpërdrejt ishte arsyetimi që Presidenti Ilir Meta i bëri mosdekretimit të Gent Cakajt si ministë
Meta shpjegon pse nuk e dekretoi shkarkimin e Bushatit Presidenti Ilir Meta sqaroi mbrënë në emisionin “A Shoë” të gazetarit Adi Krasta arsyen pse nuk e firmosi menjëherë prop
Meta e dekretoi në krye të SHISH, Helidon Bendo ka edhe një emër tjetër Presidenti i vendit, Ilir Meta dekreton Helidon Bendon si kryetar të SHISH. Helidon Bendo është propozuar nga Edi Ra
U tha se do shkarkohej, çfarë bën Presidenti Meta një ditë pasi nuk dekretoi Lleshin Mbrëmjen e djeshme presidenti Ilir Meta ka vendosur të mos e dekretojë emrin e ri për ministër të Brendshëm, Sandër Lles
Pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit? Pse Presidenca nuk dekretoi Sandër Lleshin Mbrëmjen e djeshme presidenti Ilir Meta ka vendosur të mos e dekretojë emrin e ri për ministër të Brendshëm, Sandër Lles
Selmani: Ivanov s’e dekretoi ligjin për gjuhët falë BDI-së Kryetari Gjorge Ivanov nuk e dekretoi ligjin për gjuhët. Kjo është meritë e BDI sepse ata ndihmuan rizgjedhjen e tij për
Trump dekretoi uljen e taksave për amerikanët Presidenti amerikan, Donald Trump dekretoi sot uljen e taksave për kompanitë dhe familjet miratuar nga Kongresi këtë jav
Ja kush është arsyeja pse Nishani nuk dekretoi Ahmetajn dhe Ekonomin Sot është hedhur dritë sa i takon arsyes se pse presidenti Nishani nuk ka dekretuar Ahmetajn dhe Ekonomin. Vetëm një di
Jahjaga dekretoi Bekim Sejdiun gjykatës në Gjykatën Kushtetuese Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga dekretoi emerimin Bekim Sejdiu, si gjykatës në Gjykatën Kusht
Nishani: Rama i ulëriti Presidentit se nuk dekretoi Zhitin Presidenti Bujar Nishani, i ftuar në një intervistë në emisionin “Top Story” të gazetarit Sokol Balla, ka folur edhe për
Nishani dekreton Jeronim Bazon në krye të Shtabit të Përgjithshëm Presidenti Bujar Nishani dekretoi sot emërimin e Jeronim Bazos, në postin e shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave
Presidenti Nishani dekreton emërime gjyqtarësh Presidenti i Republikës, Bujar Nishani Nishani dekreton emërimin e disa gjyqtarëve në disa nga gjykatat e vendit. Në m
Presidentja Jahjaga dekretoi Ligjin për Amnistinë Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dekretoi shpalljen e Ligjit nr. 04/L-209, për Amnistinë, të miratua
Presidenti Nishani dekreton disa ligje të rëndësishme Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekretoi sot disa ligje të rëndësishme të miratuara së fundi në Kuvendin e Shqipë
Nishani dekreton anëtarët e rinj të gjykatave Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekretoi sot anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë dhe Gjykatës Kushtetuese. Sipas
Siri, Assad shpall aministi për të dënuarit Presidenti sirian, Bashar al-Assad dekretoi sot një amnisti të përgjithshme ndaj të dënuarve që nuk janë dënuar për aksi