999 rezultate për

dekretin

Me 97 vota kundër, maxhoranca rrëzon dekretin e Presidentit për Kodin Zgjedhor Maxhoranca në Kuvendin e Shqipërisë ka rrëzuar me 97 vota kundër ligjin për disa ndryshime në Kodin Zgjedhor. Dekreti
Rama e çon deri në fund, Kuvendi rrëzon dekretin e Kodit Zgjedhor Siç edhe u paralajmërua nga kryeministri Edi Rama, kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për
Conte firmos dekretin, nesër hyn në fuqi mbyllja e pjesshme në Itali Kryeministri Giuseppse Conte nënshkroi dekretin e ri me masat kufizuese, që do të hy në fuqi nga nesër, me qëllimin për
Rama i dërgon Metës dekretin për Ministren e re të Arsimit Kryeministri Rama i ka dërguar Presidentit Meta dekretin për ministrin e re te Arsimit, Evis Kushi. Kujtojmë se ditën
Parlamenti rrëzoi dekretin e Metës, PD tregon synimin e fshehtë të Ramës PD ka reaguar ashpër pas ndryshimit të ligjit për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Ka qenë sekretari i PD-së pë
Mazhoranca rrëzon dekretin e Metës, qëndrojnë në fuqi gjobat ndaj mediave Me 16 vota pro dhe asnjë kundër është rrëzuar dekreti i presidentit Meta për heqjen e gjobave që u janë vendosur mediave
Serie A nuk rifillon më 13 qershor, Conte nënshkruan dekretin e ri Pikëpyetjet po vazhdojnë të rriten mbi rifillimin e mundshëm të futbollit në Itali. Raportimet nga mediet italiane bëjn
Kushtetuesja pezullon dekretin e Thaçit për qeverinë e re Gjykata Kushtetuese vendosi sot, masë të përkohshme deri më 29 maj duke pezulluar deri në një vendim të plotë dekretin e
Kushtetuesja pret sot komentet për dekretin e Avdullah Hotit si kryeministër Gjykata Kushtetuese përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se sot deri në orën 12:00 do të presë komentet për ca
Rifllimi i sezonit gjithnjë e më larg, kryeministri Konte nxjerr dekretin e ri Rifillimi i sezonit aktual të kampionatit italian është gjithnjë e më larg, duke qenë se kryeminitri i Italisë, Xhuzepe
Conte firmos dekretin, zbulohet deri kur do të izolohet Italia Bllokimi i aktiviteteve tregtare dhe prodhuese në Itali do të shtyhet deri më 3 maj. Kryeministri italian, Giuseppe Cont
Meta firmos dekretin, miraton ligjin "Për pajisjet mjekësore" Numri i të prekurve nga koronavirusi ka shkuar aktualsiht në 174, ndërsa viktima numërohen 6. Presidenti Ilir Meta ka
Thaçi firmos dekretin për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se e ka nënshkruar dekretin për gjendje të jashtëzakonshme, rreth g
Kryeministri Conte firmos dekretin, ndërpritet kampionati italian Pas apelit të ministrit të Sporteve Vincenso Spadafora dhe kreut të Federatës italiane Massimo Gravina, ka ardhur më në
Dje firmosi dekretin përpara popullit, Meta nxjerr arsyet pse kthen në Kuvend ligjin për Kushtetuesen Presidenti Ilir Meta ka publikuar sot dekretin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 14/2020. Në dekret janë listuar dh
"Do ta firmos në mes të sheshit", Meta mban mister dekretin e 2 marsit Presidenti i Republikës Ilir Meta deklaroi mbrëmë në Opinion do të firmosë një dekret më 2 Mars, por nuk tregoi se për ç
Komisioni i Medias rrëzon dekretin e Metës për paketën anti shpifje Komisioni i Medias ka rrëzuar në mbledhjen e sotme dekretin e Presidentit të Republikës për kthimin e paketës “Anti-shpi
Thaçi bënë publike dekretin për Kurtin: I ke 15 ditë afat Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, edhe zyrtarisht e ka dërguar emrin për kryeministrin e ardhshëm në Kuvendin e Kosovë
Presidenti firmos dekretin, liron nga detyra ambasadorin e Turqisë Presidenti Iir Meta ka firmosur sot dekretin per lirimin nga detyra te dy ambasadoreve shqiptare, ate ne Turqi dhe ne Az
Kuvendi e quan "nul" dekretin e presidentit për Xheferllarin Janë zbardhur detaje mbi rezolutën që do të diskutohet nesër në Kuvend në lidhje me propozimin e presidentit Ilir Meta