999 rezultate për

dekretimin

Vendimi në tetor, kush janë anëtarët e Komisionit të Venecias që kanë Metën në "dorë" Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me kërkesën e mazhorancës për shkarkimin e presi
Meta refuzon dekretimin e ligjit për "Rezervat shtetërore" Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka refuzuar ditën e sotme dekretimin e ligjit për ‘Rezervat shtetërore’. Sipas tij
Gjinushi: Meta nuk ka të drejtë të refuzojë dekretimin Kryetari i zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skëndër Gjinushi ka reaguar menjëherë pas refuzimit nga ana e presidentit
Meta në takim kokë me kokë me Ruçin, për çfarë po bisedohet Presidenti, Ilir Meta vetëm pak çaste më parë, firmosi dekretin për të liruar nga statusi i ushataraku Sandër Leeshajn,
Sot afati i fundit për dekretimin e Lleshit, reagon Meta Ditën e sotme është afati i fundit për të dekretuar Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Në lidhje me këtë ka ardh
A u shkel Kushtetuta? Çfarë i kërkoi Sandër Lleshi Presidentit Meta (FOTO LAJM) Konflikti mes presidentit Meta dhe kryeminsitrit Rama, për dekretimin e Sandër Lleshajt si ministër i Brendshëm ka vazhd
Kërkesa e dytë për dekretimin e Lleshit, Meta i përgjigjet Ramës Presidenca së funmdi ka reagur në lidhje me kerkesën e dytë radhazi nga Kryeministria, për të dekretuar si ministër të B
Rama lexon letrën e Metës për mosdekretimin e Lleshit dhe ka një kërcënim (VIDEO) Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit, ka zbuluar letrën që Ilir Meta i ka dërguar pas mosdekretimit të Sandër L
"Nuk mbaron me kaq": Pas Ramës, Metës i shkon në Presidencë Ruçi Ditën e sotme një tjetër pjestarë i lartë i maxhorancës ka shkuar në Presidencë për të takuar Ilir Metën. Bëhet fja
Gjergji fiton betejën me AKR-në e të tjerët, bëhet ambasador Gjergj Dedaj edhe zyrtarisht është emëruar si ambasador i Kosovës në Maqedoni. Sot AKR-ja e Pacollit ka kërkuar që Dedaj
Sot afati i fundit për dekretimin e ligjit të gjuhëve nga Ivanov Sot përfundon afati tetë ditor që presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, ka në dispozicion për të firmosur dekretin e
Ligji i gjuhëve shkon në Presidencë pret dekretimin Pas miratimit, një ditë më parë, dhe nënshkrimi të tij nga kryeparlamentari Xhaferi, Ligji i është dërguar presidentit,
Nishani për dekretimin e Xhafës: Më të mërzitur janë njerëz pranë qeverisë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka komentuar reagimet që solli deklarata e tij një dite me pare për dekretimin e
Ja çfarë thotë Basha për dekretimin e Xhafajt nga Presidenti Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar nga çadra e protestës pas dekretimit të Fatmir Xhafës si ministër
PD aksion për mosdekretimin e Xhafajt, i parashton argumentat Nishanit Partia Demokratike vazhdon “fushatën” e saj me akuza ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj me qëllim mosdekretimin n
SHËNIM/ A po përgatitet terreni për mosdekretimin e Xhafajt? Ndërkohë që pritet dekretimi nga Presidenti Nishani të ministrave të rinj zëvëndësues të emëruar nga vetë kryeministri R
Basha shigjeton Ramën: Liroi Prengën dhe kërcënoi Nishanin Lulzim Basha ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook, lidhur me aktivitetin e kryeministrit Rama në Kor
Anastasi: Arsyet pse Presidenti mund të mos dekretojë ministrat Aurela Anastasi, konstitucionalistja e njohur në Shqipëri me një sërë botimesh për të Drejtën Kushtetuese, shprehet se K
Sot dita e fundit për dekretimin e datës së re të zgjedhjeve vendore! Sot është afati i fundit që Presidenti i Republikës Alfred Moisiu ka për të dekretuar nj&e