999 rezultate për

dekreti

Zgjerim me 12 milje? E vërteta e dekretit grek, mbyllen vetëm gjiret (VIDEO) Pak ditë më parë presidenti grek ka miratuar dekretin për mbylljen e gjireve detare nga ishujt greke në detin Jon deri n
Dekretimi i anëtarit të shtatë të Kushtetueses, Yuri Kim falenderon Metën "Presidenti, Parlamenti dhe KED meritojnë vlerësim për arritjen e kuorumit plus 1, por nuk mund të ketë pushim derisa të
Zyrtare! Hyn në fuqi dekreti për zgjerimin e Greqisë me 12 milje në detin Jon Zgjerimi me 12 milje i Greqisë në detin Jon është botuar në Fletoren Zyrtare të Greqisë, duke e bërë atë zyrtare dhe në
Votimi i anëtarit për Kushtetuese dhe dekreti për buxhetin, dy pikat e "nxehta" që diskuton sot Kuvendi Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare, ku do të diskutojë disa projektligje të rëndësishme. Kështu, Kuvendi do të shqyr
Rrëzohet dekreti i Metës për Metrologjinë Dekreti i presidentit Ilir Meta për “Metrologjinë” është rrëzuar me 9 vota pro, 3 vota kundër dhe një abstenim nga Komis
Me 97 vota kundër, maxhoranca rrëzon dekretin e Presidentit për Kodin Zgjedhor Maxhoranca në Kuvendin e Shqipërisë ka rrëzuar me 97 vota kundër ligjin për disa ndryshime në Kodin Zgjedhor. Dekreti
Rama e çon deri në fund, Kuvendi rrëzon dekretin e Kodit Zgjedhor Siç edhe u paralajmërua nga kryeministri Edi Rama, kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për
Conte firmos dekretin, nesër hyn në fuqi mbyllja e pjesshme në Itali Kryeministri Giuseppse Conte nënshkroi dekretin e ri me masat kufizuese, që do të hy në fuqi nga nesër, me qëllimin për
Rama i dërgon Metës dekretin për Ministren e re të Arsimit Kryeministri Rama i ka dërguar Presidentit Meta dekretin për ministrin e re te Arsimit, Evis Kushi. Kujtojmë se ditën
Klubet italiane insistojnë, kërkojnë hapjen e stadiumit për 1000 tifozë Pavarësisht se dekreti i ri i masave anti-Covid në Itali nuk lejon hapjen e stadiumeve për tifozët para datës 7 tetor, k
Parlamenti rrëzoi dekretin e Metës, PD tregon synimin e fshehtë të Ramës PD ka reaguar ashpër pas ndryshimit të ligjit për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Ka qenë sekretari i PD-së pë
Mazhoranca rrëzon dekretin e Metës, qëndrojnë në fuqi gjobat ndaj mediave Me 16 vota pro dhe asnjë kundër është rrëzuar dekreti i presidentit Meta për heqjen e gjobave që u janë vendosur mediave
Haradinaj: AAK-ja pranon çfarëdo vendimi të Kushtetueses, rrezik nëse dekreti i Thaçit shpallet antikushtetues (VIDEO) Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së, ka thënë se partia e tij do të pranojë çfarëdo vendimi që do të marrë Gjykata Kushte
Vendimi i Kushtetueses vonohet? Gjykata ka gjasa ta vazhdojë pezullimin e dekretit të Thaçit Pritja e partive politike dhe opinionit për verdiktin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me dekretin e presidentit Thaçi që m
Serie A nuk rifillon më 13 qershor, Conte nënshkruan dekretin e ri Pikëpyetjet po vazhdojnë të rriten mbi rifillimin e mundshëm të futbollit në Itali. Raportimet nga mediet italiane bëjn
Rrezikohet Serie A, dekreti për stërvitjet në grup nuk aprovohet Ndërkohë që Bundesliga u rikthye në fushë këtë fundjavë, për të vijuar sezonin 2019-2020, nuk mund të thuhet e njëjta gj
Dekreti i Thaçit, Kushtetuesja pritet të marrë vendim para 29 majit Të premten ishte afati i fundit kur palët kishin të mundësi të depononin në Gjykatën Kushtetuese komentet e tyre përkita
Kushtetuesja pezullon dekretin e Thaçit për qeverinë e re Gjykata Kushtetuese vendosi sot, masë të përkohshme deri më 29 maj duke pezulluar deri në një vendim të plotë dekretin e
Kushtetuesja pret sot komentet për dekretin e Avdullah Hotit si kryeministër Gjykata Kushtetuese përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se sot deri në orën 12:00 do të presë komentet për ca
Maqedonia e Veriut, nga sot gjobë 20 euro kush del pa maskë Nga sot, në Maqedoninë e Veriut nis zbatimi i dekretit për mbajtjen e detyrueshme të maskës, shallit apo facoletës për t