999 rezultate për

dekret

Komisioni i Medias rrëzon dekretin e Metës për paketën anti shpifje Komisioni i Medias ka rrëzuar në mbledhjen e sotme dekretin e Presidentit të Republikës për kthimin e paketës “Anti-shpi
Balla i bindur: Do t'i rrëzojmë dekretet Metës e do miratojmë "Anti-Shpifjen" Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaron se dekretet e Presidentit të Republikës, Il
Thaçi bënë publike dekretin për Kurtin: I ke 15 ditë afat Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, edhe zyrtarisht e ka dërguar emrin për kryeministrin e ardhshëm në Kuvendin e Kosovë
Nuk dekretoi paketën anti-shpifje, reagon Meta Ditën e djeshme presidenti Ilir Meta nuk dekretoi "anti-shpifje", duke e kthyer mbrapsht në Kuvend. Me nje shenim ne
Meta nuk dekreton paketën "anti-shpifje" Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur të mos dekretojë ligjet të konsideruara si “Paketa Antishpifje” që synon
Presidenti Thaçi fal 3 të burgosur (FOTO LAJM) Tre të burgosur janë falur nga Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Dekreti për faljën e tyre është nxjerrë
Presidenti Meta dekreton me rezerva buxhetin për vitin 2020 Presidenti Meta ka dekretuar me rezerva ligjin Nr.88/2019 “Për buxhetin e vitit 2020”. Kjo pasi sipas tij ka shumë pr
A do ta dekretojë paketën anti-shpifje? Përgjigjet Presidenti Meta Presidenti Ilir Meta ka dhënë mesazhin e tij për paketën anti-shpifje, në një kohë kur pritet me interes qendrimi i këti
A do t'a dekretojë ligjin "Anti-shpifje"? Reagon Presidenca Presidenca ka reaguar pas miratimit të paketës "Anti-shpifje". Përmes zëdhënësit Tedi Blushit, Presidenca sqaron se
Shuplakë e fortë për Ramën nga ndërkombëtarët: Dënojmë ndryshimet në ligjin mbi median! Qendra Eurpiane për Lirinë e Medias ka reaguar ashpër pas votimit në Kuvend për paketën "Anti Shpifje" e cila dëmton lir
Kuvendi shpërfill Metën, rrëzon dy dekretet e Presidentit Mbrwmjen e sotme Kuvendi ka rrëzuar dy dekretet e presidentit Ilir Meta, për “Ligjin për Rininë” si dhe ligjin për “Korp
Tërmeti bën bashkë Ramën dhe Metën, Presidenca dekreton Ahmetajn ministër Kryeministri Edi Rama i ka propozuar ditën e sotme presidentit Ilir Meta emërimin e Arben Ahmetajt si ministër shteti pë
Socialistët nuk i ndahen Metës, i shtojnë një tjetër akuzë për shkarkimin (FOTO LAJM) Socialistët nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga kërkesa e tyre për të shkarkuar nga detyra presidentin Ilir Meta.
Presidenti firmos dekretin, liron nga detyra ambasadorin e Turqisë Presidenti Iir Meta ka firmosur sot dekretin per lirimin nga detyra te dy ambasadoreve shqiptare, ate ne Turqi dhe ne Az
"Me një dekret shpërndahet Parlamenti", Rama nuk ia kursen ironinë Metës Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta paralajmëroi një ditë më parë se me nje dekret mund të shpërndante Parlamentin. Kr
Meta mesazh të gjithëve: "Parlamenti shpërndahet me një dekret" Në konferencën e jashtëzokonshme për shtyp Presidenti Ilir Meta ka sqaruar edhe njëherë deklaratën e tij gjatë ditës së
Sot seancë e jshtëzakonshme, a do rrëzohet dekreti i Metës Emri i Arta Vorpsit shkaktoi debate të forta mes KED-së dhe Presidencës, dy institucione këto, të cilat akuzojnë fort nj
Kuvendi e quan "nul" dekretin e presidentit për Xheferllarin Janë zbardhur detaje mbi rezolutën që do të diskutohet nesër në Kuvend në lidhje me propozimin e presidentit Ilir Meta
Përplasjet me KED, Meta dekreton Marsida Xhaferllarin për në Kushtetuese Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Marsida Xhaferllarin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese pas përplasjeve të vazhdueshme
Dorëzohet Meta? Dekreton dy ligje të miratuara nga Kuvendi Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në m