999 rezultate për

deklaruar

Shqipëria në vendet e para për informalitetin në punë, qindra profesione me paga të nëndeklaruara Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka analizuar të dhënat e listëpagesave në gjashtëmujorin e dytë të vitit 2019 dhe ka
Anketa e re: Ja kush i fiton zgjedhjet në Maqedoni (FOTO LAJM) Nëse tani do të mbahen zgjedhjet në Maqedoni, VMRO-DPMNE tek elektorati maqedonas dhe BDI tek elektorati shqiptar do të
E konfirmuar, disa lojtarë të Milanit të infektuar me koronavirus Presidenti I Milanit, Paolo Scaroni ka dhënë një intervistë të gjatë për VarRoom. Ai ka deklaruar se disa nga futbo
Mustafa: Qeverinë mund ta bëjë edhe partia e dytë, kështu kishte deklaruar edhe Kurti Mustafa: Qeverinë mund ta bëjë edhe partia e dytë, kështu kishte deklaruar edhe Kurti Kryetari i Lidhjes Demokratike
Raportuesi gjerman për Kosovën në KE i drejtohet Albin Kurtit dhe Gjykatës Kushtetuese Raportuesi për Kosovën në Këshill të Evropës, Peter Beyer ka kërkuar nga akterët në vend përgjegjësi politike dhe respek
A do të dërgohet në karantinë? Pacolli: S’veproj kundër rregullave dhe ligjit Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli ka arritur në Prishtinë, por ka thënë se nuk e di nëse do të dërgohet në karantinë ose
2 nga 7 skuadrat e Serie A mohojnë raportimet: Nuk jemi kundër rinisjes së kampionatit Vetëm para pak momentesh është raportuar se 7 skuadra të Serie A janë kundër rinisjes së kampionatit. Por menjëherë pas
Këto VIP-a shqiptarë kanë lidhje gjaku dhe ne nuk e dinim (FOTO LAJM) Ndoshta juve nuk e keni ditur, por ka disa shqiptarë të famshëm që kanë marrëdhënie gjaku mes tyre edhe pse në fakt shuë
Drejtori i Bayernit rendit dy arsye pse duhet të rifillojë futbolli Drejtori i Përgjithshëm i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge ka deklaruar se futbolli duhet tw rifillojw pwr dy arsye,
Shkarkimi i zv.drejtorit të KRU ''Prishtina'', për çfarë akuzohet Sot, kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrë
Paketa ekonomike, Rama përjashton futbollin: Nuk kanë çfarë t'i kërkojnë qeverisë Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se klubet e futbollit nuk do të përfshihen në paketën ekonomike për të përballur këtë
Borrell reagon pas heqjes së taksës: Vendim i rëndësishëm Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Joseph Borrell, e ka quajtur vendim të rën
Rama sqaron shqiptarët: Si do të paguhen bizneset e vogla, të papunët e ndihma ekonomike Ditën e sotme kryeministri Rama ka shpjeguar se si do të jetë pagesa për bizneset e vogla që kanë ulur qepenat për shkak
Koronavirusi rrezikon edhe WhatsApp: Serverat rrezikojnë të shkrihen! WhatsApp mund të mos përdoret më dhe kjo për shkak të koronavirusit. Këtë alarm e ka dhënë Mark Zuckerberg, i cili k
Shkon në 17 numri i të infektuarve në Kosovë Ka shkuar në 17 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Personi i 17-të i infektuar thuhet se është nga Dumnica
Shifrat e fundit: Sa ka shkuar numri i të infektuarve me koronavirus në Serbi Ministria e Shëndetësisë në Serbi ka deklaruar së fundmi se numri i personave të infektuar nga koronavirusi, ka shkuar n
Kurti i përgjigjet Thaçit: Do takohemi, kur të më referohet si Kryeministër Pas ftesës së Presidentit të vendit, Hashim Thaçi për t'u takuar ka reaguar edhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.
Haradinaj: Kurti me ftoi sot në takim urgjent, por i thash se tash është vonë Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kundërshtuar ashpër lëvizjen e djeshme të pasardhësit të tij, Albin Kurt
Po shkonte jashtë me 12 mijë euro në çantë, 20 vjeçarja tregon arsyen e çuditshme Një 20-vjeçare nga Tirana po procedohet penalisht pasi u kap nëë aeroportin e Rinasit me 12.450 euro të padeklaruara.
U kap me mijëra euro të padeklaruara në Rinas, procedohet vajza 20 vjeçare Policia Kufitare e Rinasit parandalon një tjetër rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjsh