999 rezultate për

deklarimin

CV-ja skandaloze: Zbulohet deputeti që la nam me vetëdeklarimin (FOTO LAJM) CV-ja e një deputeti të ri të Kuvendit të Shqipërisë është bërë objekt gallatë në rrjetet sociale. Në pjesën e eksperien
Lushtaku jep deklarimin e fundit para nisjes në Hagë Nga nesër, disa ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të dëshmojnë në Hagë para një Prokurorie Speciale për
Si të shmangni gjobën për mos deklarimin e adresave të reja para datës 27 korrik Kanë mbetur vetëm tri ditë nga përfundimi i afatit të amnistisë për deklarimin e vendbanimit. Drejtori i Përgjithshëm i
TATIMET/ Bëni deklarimin deri në 30 qershor që të shpëtoni nga gjobat Të gjitha bizneset që nuk kanë bërë deklarimet e përmuajshme, apo një herë në tre muaj në sistemin online të tatimeve de
Formulari i dekriminalizimit/ Ruçi: 1 vit emigrant në Greqi (FOTO) Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, nuk rezulton person nën hetim, i ndaluar apo i dënuar nga
Gjykata shpall të pafajshëm ish kreun e Bashkisë Ura Vajgurore Gjykata e Beratit ka shpallur të pafajshëm ish-kryetarin e Bashkisë Ura Vajgurore, ndërkohë që ka dënuar 8 zyrtarë të tj
Ja 71 zyrtarët që nuk e deklaruan pasurinë (FOTO LAJM) Shtatëdhjetë e një zyrtarë të lartë publikë nuk e kanë deklaruar pasurinë e tyre dhe nuk kanë dhënë ndonjë arsye gjatë p
Zyrtarët e lartë me 5 vende pune Edhe pse duket gati e pamundur që një person të ketë njëkohësisht 5 vende pune, në Kosovë kjo është e mundur. Agjenci
Nishani kthen ligjin për deklarimin dhe kontrollin e pasurive Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 45/2014 “Për disa ndryshi
Gjashtë muaj burg për zyrtarët që s'deklarojnë pasurinë në kohë Komisioni i Ligjeve miratoi dje disa ndryshime në Kodin Penal i cili mes të tjerash parashikon edhe ndëshkimin me 6 muaj
Dënim me burg për mosdeklarimin e pasurisë Sipas ndryshimeve të bëra nga qeveria e Kosovës në ligjin për deklarimin e pasurisë, duke u përshtatur në procedurat e K
AKK-ja heton deklarimin e pasurisë së zyrtarëve Agjencia Kundër Korrupsionit nuk do ta lërë deklarimin e pasurisë së zyrtarëve të lartë vetëm në formularët e aplikimit,
Preteni: Zyrtarët që s'kanë deklaruar pasurinë do përballen me ligjin Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit, Hasan Preteni ka thënë se në fund të javës AKK-ja do të ngrejë padi për të gji
99% e zyrtarëve publik deklarojnë pasurinë Më shumë se 99 për qind e zyrtarëve të lartë publikë e kanë deklaruar pasurinë e tyre tek Agjencia kundër Korrupsionit,
31% e zyrtarëve kanë deklaruar pasurinë Agjencia kundër Korrupsionit në një deklaratë për median ka bërë të ditur se më shumë se 1200 zyrtarëve të lartë publik
Syla dhe Trajkoviq kanë deklaruar pasurinë Agjencia Kundër Korrupsionit përmes një njoftimi për shtyp ka bërë një sqarim publik përkitazi me numrin e zyrtarëve nda
31 marsi, afati i fundit për deklarimin e pasurisë Agjencia Kundër Korrupsionit njofton se të gjithë zyrtarët e lartë publikë të cilët janë të obliguar ta bëjnë deklarimin
Ekskluzive-ILDKP ndryshon ligjin për deklarimin e pasurisë Në kulmin e debateve mes mazhorancës dhe opozitës për korrupsion dhe fshehje pasurie, Inspektoriati i Lartë i Deklarimit