999 rezultate për

dekade

Artisti më i mirë i dekadës, ky është këngëtari që kaloi çdo parashikim (FOTO LAJM) Ed Sheeran sapo ka arritur një sukses tjetër në karrierën e tij. Këngëtari është shpallur këngëtari më i mirë i dekadës
Top 5 artistët më të dëgjuar në botë për këtë dekadë Spotify ka zbuluar artistët më të dëgjuar të dekadës, me Drake që renditet në vendin e parë. Ed Sheeran renditet i dy
E rrahën sa i morën jetën, drejtësia vihet në vend pas një dekade (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë që ka ndodhur 10 vite më parë është rrikthyer në qendër të vëmendjes italiane pasi më në fund është
Bebe Rexha arrin suksesin e madh: Kënga e saj vlerësohet si më e mira e dekadës (VIDEO) Bebe Rexha ka arritur një sukses të madh me këngën “Meant to be”. Projekti i saj muzikor qëndron në krye të listës së
Pas më shumë se një dekade, mbyllet përfundmisht emisioni satirik (FOTO LAJM) Emisioni i njohur satirik "Bypass Show" në faqen e saj në rrjetin social Facebook ka publikuar një postim ku tregon se
Wikipedia me shumë se një dekadë prapa, shikojeni çfarë vendlindjen ka Muriqi (FOTO LAJM) Wikipedia është njëra prej "selfgrafive" më të lexuara në anë e mbanë botës, ndërsa jo rrallë herë, qëllimshëm apo jo de
"E frikshme", 622 mijë shqiptarë kanë marrë leje qëndrimi në BE dekadën e fundit Janë 622 mijë shqiptarë që në dekadën e fundit (2008-2018) kanë marrë leje qëndrimit në një nga vendet e Bashkimit Europ
"Kënga më e bukur e dekadës", shpallet ajo që s'na kishte shkuar kurrë mendja (VIDEO) Është shpallur "Kënga më e bukur e dekadës" dhe jo, nuk është "Despacito". Çmimi nga "Q Awards", iu dha këngës së Lana D
Goal.com zgjedh formacionin e dekadës te Barcelona, Neymar jashtë (FOTO LAJM) Portali i njohur Goal.com ka zgjedhur formacionin më të mirë të dekadës te Barcelona, ku nuk mungojnë edhe befasitë.
Portali gjigant zgjedh formacionin e dekadës në Premier League, dominohet nga lojtarët e Man City-t (FOTO LAJM) Portali i njohur sportiv Goal.com ka përpiluar formacionin më të mirë të dekadës në kampionatin anglez. Premier Leagu
Fshati ku kanë lindur vetëm vajza për një dekade, çifit që do lind djalë merr çmim Një kryetar polak ka premtuar një çmim të madh për çiftin që do lind djalë, në një fshat ku kanë lindur vetëm vajza për
Një dekadë në të njëjtin vend, ky është shteti ku zgjedh të bëj pushimet Merkel Për të dhjetin vit radhazi, kancelarja gjermane Angela Merkel vazhdon të bëjë pushimet në Tirolin e Jugut në veri të Ita
Zyrtare: Agolli largohet pas një dekade nga Qarabag (VIDEO) Ansi Agolli i ka dhënë lamtumirën skuadrës ku kaloi plot 10 një dekadë. Mbrojtësi shqiptar ka lënë skuadrën e Qarabag pë
Porto "makineri" parash, 800 mln fitime nga shitjet në një dekadë Eder Militao tashmë është zyrtarisht pjesë e Realit të Madridit. 21-vjeçari pas vetëm një sezoni do të largohet nga Port
Pochetino: Na duhet një dekadë për të fituar Premier League Mauricio Pochettino i cili vitet e fundit i ka shkuar afër titullit në Premier League por në fund nuk ia ka dalë mbanë k
Guardiola: Këto tre skuadra dominojnë botën e futbollit Pep Guardiola duket se ka një shije të hidhur nga Real Madridi, që nga koha e tij si trajner i Barcelonës. Trajneri s
"10 year Challenge", çfarë i bëmë botës brenda një dekade (FOTO LAJM) "10 year challenge" pushtoi me furi botën e internetit. Por në fakt ajo që ka vërtet rëndësi dhe që ne e injorojmë me
Sfida 10 vjeçare e Sportmediaset (FOTO LAJM) Sportmediaset është media më e madhe sportive në Itali dhe jo vetëm. Gjigandët Italian kanë publikuar sot disa nga shkri
Pas një dekade, Modric i jep fund epokës Messi-Ronaldo Luka Modric i ka dhënë fund epokës 10 vjecare Ronaldo Messi. Mesfushori i Real Madrid dje fitori topin e Artë për herë
Robben i jep fund me Bayern Munich, pas një dekade ai do largohet në fund të sezonit Tashmë është zyrtare, Arjen Robben do të largohet në fund të këtij sezoni nga Bayern, shkruan Albeu.com. Lajmi ës