999 rezultate për

dekadĂ

3 dekada pa fitore në "San Siro", Inzaghi: Të thyejmë tabunë ndaj Milanit Lazio nuk fiton në San Siro ndaj Milanit prej viti 1989. Në prag të ndeshjes kundër Milanit ka folur Simone Inzaghi i s
Dekada e mjerimit për shqiptarët, sëmundje, depresion e kequshqyerje Në dhjetë vitet e fundit, shëndeti i shqiptarëve dhe stili i jetesës është përkeqësuar në drejtim të sëmundjeve jo të tr
Dekada më vonë, gjendet anija e fundosur me flori Një anije transporti me flori, që u fundos në vitin 1939 teksa lundronte nga Amerika e Jugut për në Gjermani, është zbul
Si tre dekada më parë, studentët bllokojnë Tiranën në protestë kundër tarifave në arsimin e lartë (VIDEO) Studentët e Inxhinierisë së Ndërtimit së bashku me të Fakultetit të Shkencave të Natyrës dhe Politeknikut, kanë bojkotua
Ndërron jetë gazetari shqiptar në Maqedoni Qenan Hasani është zëri nga Manastiri që u dëgjua mbi tri dekada. Hasani u lind me 20. 05.1940 në fshatin Desovë të Pril
Gjendet në fund të oqeanit anija 400 vjeçare, zbulimi më i madh i dekadave të fundit (FOTO LAJM) Arkeologët kanë gjetur mbetjet e një anijeje në brigjet e Portugalisë duke theksuar se ky është zbulimi më i rëndësishëm
Meksika bën mrekullinë e madhe ndaj Gjermanisë, e mposht pas tre dekadave (VIDEO) Meksika ka arritur të bëj mrekullinë e madhe sot duke mposhtur Gjermaninë me rezultatin e përgjithshëm 0-1 në "Luzhniki
Me përqafime dhe buzën në gaz përfundon në paqe konflikti ballkanik (FOTO LAJM) Nga Ervin Shkulaku Ka përfunduar me buzë në gaz dhe përqafime konflikti i ngrirë disa-vjeçar për çështjen e e
Veseli në komunën e Haradinajt: Besoni vetëm te PDK Kadri Veseli ka thënë se Partia Demokratike është adresa e vetme e sigurt politike që mund të realizojë projektet e zhvi
Dy dekada në ekran dhe asnjë ndryshim, prezantueseja që nuk ka "moshë" (FOTO LAJM) Një prezantuese televizive kineze është bërë një hit në internet, pasi ajo nuk ka ndryshuar aspak pavarësisht se ka qenë
Rama: Para dy dekadash Pavarësia e Kosovës ishte utopi Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se para dy dekadash Pavarësia e Kosovës ishte më shumë një utopi se sa një
7.6 ballë, pasojat e tërmetit të frikshëm në Karaibe (FOTO LAJM) Një tërmet prej 7.6 ballësh tronditi në orët e para të mëngjesit të sotëm ishujt Karaibe duke prekur pesë shtetë, ndërsa
Aurela hap arkivat e vjetra, rebele edhe 2 dekada më parë (FOTO LAJM) Këngëtarja elektrizuese Aurela Gaçe, është pa dyshim personazhi më i veçantë që ka skena shqiptare. Sot Aurela ka ve
E braktisur prej dekadash! Pamjet mahnitëse të kësaj shtëpie të paprekur nga njeriu (FOTO LAJM) Imazhet e frikshme tregojnë një shtëpi të braktisur të viteve 1940. Fotot e shtëpisë që gjendet në Liege të Belgjikës
Trump, Presidenti më pak i mbështetur në 7 dekadat e fundit Edhe se ka kaluar kohëë që nga zgjedhjet dhe Trump ka pasur një kohë të konsiderueshme për të shfaquraftësitë e tij, sip
Nuk kishin asnjë kujtim nga dasma e tyre, çifti martohet përsëri 60 vite më vonë (FOTO LAJM) Një çift brazilian u martua 60 vite më parë por nuk kishin asnjë kujtim nga ceremonia e tyre e dasëms dhe kështu ata mor
E akuzojnë se u bë shkak pse e ëma vrau të atin, nuk i flasin prej dy dekadash Këtë të dielë Anxhelina nga Lezha ka qenë pjesë e “E diela Shqiptare” në Tv Klan, ku ka ndarë me publikun historinë e sa
Nuk vriten vetëm në veri: Në këtë fshat të jugut nuk t'a falin gjakun as për dekada (VIDEO) Fshati Kalei në zonat e thella të Mallakastrës është tashmë thuajse fantazmë, sepse është braktisur masivisht, por nuk k
Madhështore! Pas shumë dekadash turistët mund ta shohin Koloseun nga lart (FOTO LAJM) Për herë të parë pas shumë dekadash , pjesa më e lartë e Koloseut të Romës është hequr, duke lejuar publikun të shijojë
Dy dekada që nga demonstrata e studentëve të Prishtinës Më 1 tetor bëhen dy dekada nga demonstrata masive e studentëve të Universitetit të Prishtinës kundër regjimit okupues të