999 rezultate për

deharit

Shoku i dhomës së Astrit Deharit nga arratia ka një kërkesë për Albulena Haxhiun Shoku i dhomës së Astrit Deharit, Adonis Gashi i cili që disa muaj është në arrati në një prononcim ekskluziv për Portal
Si u zhduk i burgosuri që ishte në dhomë me Astritin dhe si i ndryshoi fjalët ish-drejtori i Policisë së Prizrenit Po vazhdon procesi i hetimeve të reja për vdekjen e ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari. Pas raportit
Me nje trëndafil të kuq në dorë, vajza e Astritit shkon te varri i babait që s'e takoi kurrë (FOTO LAJM) Në trevjetorin e shuarjes së Astrit Deharit, sot kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe kryesia e këtij subj
3 vite nga humbja e Astrit Deharit, sot marshi për të kërkuar drejtësinë (FOTO LAJM) Më 5 nëntor 2016, në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, në rrethana ende të pasqaruara deri më sot, vdiq aktivisti i Lëv
Pas kërkesës së familjes, rasti i Astrit Deharit i kalon Prokurorisë Speciale të Kosovës Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka marrë vendim që rasti i Astrit Deharit, të kaloj nga Prokuroria Themelore
Mural në kujtim të Astrit Deharit në qendër të Prishtinës Një mural në kujtim të Astrit Deharit është bërë në qendër të Prishtinës. Njoftohet se afër muralit i cili mban figur
"Babi, pse ma humbën mundësinë të të njoh", bashkëshortja e Astritit publikon foton prekëse (FOTO LAJM) Ditën e sotme bashkëshortja e të ndjerit Astrit Dehari, ka publikuar një foto ku vajza e tyre sheh një imazh të babait.
Kanë kaluar 3 vite nga vdekja Deharit në burg, Asnjë rezultat nga ekspetiza në Zvicër Po bëhen rreth dy vite që nga koha kur lënda për vdekjen e Astrit Deharit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjor
Ç'po ndodh me hetimet për ndarjen nga jeta të Astrit Deharit asti i ish- aktivistit të Vetëvendosjes, Astri Deharit, që ndërroi jetë në burgun e Prizrenit, tashmë është dërguar për
Kurteshi: Hoxha me fjalët e saj më bindi se ka dorë në vrasjen e Deharit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi në interpelancën për vdekjen e dyshimtë të Astrit Deharit ka thënë se is
Haradinaj: Rasti i Deharit s’ka epilog, kjo temë është e gjatë Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në fjalën e tij në foltore të Kuvendit ka thënë se tema si çështja e rastit të A
Hoxha akuzon Vetëvendosjen dhe Albin Kurtin për vetëvrasjen e Astrit Deharit Ish-ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, që tash mban postin e ministri për Integrime Evropiane, ka reaguar në Kuvend,
Tahiri: Jemi në fund të hetimit për rastin e Deharit Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri, ka folur për rastin e vdekjes së aktivistit të VV-së Astrit Dehari, i cili ka thën
Gashi: Aktivistët u liruan por kush jep përgjegjësi për Deharin? Avokati Tomë Gashi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit për ndalesën e paraburgimit për tre artistët e Lëvizjes Ve
Dënimi i aktivistëve është politik “Procesi i kompromentuar i dënimit të aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Rezoluta nga debati parlamentar”, ishte t
Familja kërkon zhvarrosjen e trupit të Astrit Deharit Familja e aktivistit të ndjerë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë kërkuar nga shteti i Kosovës një rikthim në hetim të vdekje
Prokuroria Speciale merr vendimin e rendësishëm për vdekjen e Astrit Deharit Prokuroria Speciale e Kosovës ka pwrcaktuar institucionin që do ta bëjë superekspertizën për rastin "Dehari". Ashtu
Zbardhet një e-mail ndërmjet një aktivisti me Ymerin (FOTO LAJM) Tani që në Vetëvendosje po vazhdojnë e po publikohen përplasjet e përçarjet brenda partisë, po dalin edhe ankesa tjera t
Nëna e Atdhe Arifit: Ky dënim u dha për shkak të Astrit Deharit Pas shpalljes së vendimit, për aktivistët e Vetëvendosjes, nëna e Atdhe Arifit, njërit nga të dënuarit e sotëm, ka reagu
Nis marshi protestues për Astrit Deharin (FOTO LAJM) Ka kaluar një vit nga vdekja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit. Teksa Vetëvendosje kanë organizu