999 rezultate për

dehari

Kurti kujton 9-mujorin e vdekjes së Astrit Deharit Deputeti i VV-së, Albin Kurti, me anë të një postimi në Facebook ka përkujtuar nëntëmujorin e vdekjes së aktivistit të V
Kadaj-Bujupi: Dehari ka qenë i gatshëm të shkojë në vetëmohim për drejtësinë Donika Kadaj-Bujupi nga radhët e Vetëvendosjes, ka thënë se partia e saj është shpërblyer në zgjedhjet e 11 qershorit ng
Veseli-Vetëvendosjes, ja çfarë tha për Astrit Deharin (VIDEO) Kreu i PDK-së Kadri Veseli ishte duke mbajtur një fjalim në QKUK kur disa studentë të fakultetit të mjekësisë ndërhynë d
"Drejtësi për Astrit Deharin" pengon fjalimin e Kadri Veselit Studentë të fakultetit të mjekësisë kanë ndërprerë fjalimin e kreut të PDK-së, Kadri Veselit në QKUK. Ata kanë kërkua
Njihuni me antaren më të re, vajzën e porsalindur të Astrit Deharit (FOTO LAJM) Vajza e Astrit Deharit erdhi në jetë vetëm pak ditë më parë, ndërsa familja e ka pagëzuar me një emër të veçantë, të ngj
Lind nusja e Astrit Deharit, ja fjalët e ngrohta të babait ë tij (FOTO LAJM) Ka ardhur në jetë vajza e Astrit Deharit, aktivistit të Vetëvendosjes i cili ndërroi jetë disa muaj më parë në burgun e
"Dehari", qeveria refuzon kërkesën për hetim ndërkombëtar "Dehari", qeveria refuzon kërkesën për hetim ndërkombëtar Ekzeukivi i vendit e ka refuzuar kërkesën e Lëvizjes Vetëven
Foto e rrallë e Astrit Deharit me bashkëshorten, Arta kërkon drejtësi (FOTO LAJM) Arta Boshtraj-Dehari, bashkëshortja e aktivistit të VV-së Astrit Deharit, i cili ndërroi jetë disa muaj më parë në burgu
Vazhdojnë hetimet për rastin Dehari, kamerat e burgut ende në Austri Hetimet lidhur me rrethanat e vdekjes së ish-aktivistit të Lëvizjes "Vetëvendosje", Astrit Dehari, nuk kanë përfunduar e
Ja porosia që Astrit Dehari i la Naser Makollit para se të ndërronte jetë Naser Makolli, i cili ndërroi jetë dje në Qendrën Spitalore në Lipjan, ka lënë pas shumë dyshime, ashtu sikurse vdekja e
Ja deklarata e Naser Makollit pas vdekjes së Astrit Deharit Shoku i dhomës së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje në ambjentet e Qendrës së Paraburgimit në Prizren, Naser Makolli,
Vdekja misterioze e Makollit, Tomë Gashi: Dinte shumë për mbytjen e Astrit Deharit në qeli Tomë Gashi, avokati i aktivistit të Vetëvendosjes që humbi jetën në burgun e Prizrenit disa muaj më parë, Astrit Dehari
Hoxha: Rasti Dehari përfundon me realizimin e kërkesës së familjes Familja e Astrit Deharit, aktivistit të VV-së i cili ndërroi jetë në ambjentet e paraburgimit në Prizren më 5 nëntor të
Vdekja e Astrit Deharit, kamerat e sigurisë janë dërguar në Austri Kamerat e sigurisë që kanë filmuar korridorin e burgut të Prizrenit, ku muaj më parë ndërroi jetë aktivisti i Lëvizjes V
Departamenti Amerikan i Shtetit: Astrit Dehari u vetëvra Departamenti amerikan i shtetit, vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, e sheh si vetëvrasje, edh
Familja e Astrit Deharit kërkon hetim ndërkombëtar (VIDEO) Dy ekspertiza të bëra nga instituti i mjekësisë ligjore në Prishtinë, nuk rezultuan të bindshme për prindërit e Astrit D
Prindërit e Astrit Deharit sot në konferëncë për media Prindërit e aktivistit të VV-së që humbi jetën në Burgun e Prizrenit, Astrit Dehari dhe avokati i familjes Tom Gashi, do
Formimi i qeverisë së re, Ahmeti takon nënkryetarët e BDI-së Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, është duke zhvilluar takimin me nënkryetarët e kësaj partie, për të vendosur për formimin e
Ahmeti: Astriti Dehari është mbajtur në burg pa asnjë dëshmi Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se aktivisti i VV-së i cili ndërroi jetë në ambjentet e parabu
Zbulohet ditari i Astrit Deharit, çfarë shkroi në 68 ditët në paraburgim 63 fletë A4 me dorëshkrime të ndryshme të Astrit Deharit dhe 22 fletë nga blloku i shënimeve të tij, janë analizuar nga