999 rezultate për

degradimi

"Rrëmben turkun dhe e dërgon pako postale", Pollo reagon për ekstradimin e mësuesit Mësuesi turk Harun Çelik, 42 vjeç u dëbua nga Shqipëria duke cënuar kështu në këtë formë të drejtat themelore të njeriut
Tirana dhe Durrësi, qytetet me të rrezikuara nga degradimi i tokës Tirana paraqitet me nivelin më të lartë të presionit mbi degradimin e tokës, kryesisht prej ndërtimeve pa kontroll, shti
Pu-Pu-Pu! Fuga ironizon keq PPP-të e Ramës Akademiku Artan Fuga ironizon PPP-të e kryeministrit Rama përmes një postimi në Facebook. Edhe pse erdhi në pushtet si n
Rama sulmon protestuesit e Unazës së Re: Degradimi total, kanë nga 7-8 shtëpi në jug Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për banorët e Unazës e Re, duke dënuar bllokimin e rruëgës që ata bëjnë gjatë prot
Xhamia 350 vjeçare mbulohet nga ferrat, si filloi degradimi Xhamia ne fshatin Vokopolë të Bashkisë së Poliçanit po shkon drejt shkatërrimit edhe pse është një monument kulturorë i
VV kërkon dorëheqjen e Haradinajt me statuse në Facebook Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu tha sot se është i papranueshëm degradimi i Kuvendit të Ko
Degradimi i diplomacisë kosovare Deklarata rrënuese kanë ardhur nga numri dy i Qeverisë për gjithë angazhimin e deritashëm vendor dhe ndërkombëtar, për t
Degradimi i diplomacisë kosovare Rrugëtimi i Kosovës drejt forcimit të subjektivitetit ndërkombëtar vazhdon të përcillet me paqartësi. As pas 9 vjetës
Edhe ministria përgjegjëse në degradimin e arsimit Probleme të shumta po e përcjellin arsimin në Kosovë, por ndër më kryesoret vlerësohet të jetë cilësia në nivel të ulët.
Rama: "Qemal Stafa" monument vulgariteti, degradimi dhe pisllëku (FOTO LAJM) Sa i takon akuzave të opozitës për projektin e stadiumit kombëtar "Qemal Stafa", kryeministri Rama vijon debatin në rrje
Deda: Spitalet drejt degradimit, Rama e Beqja bëjnë propagandë Deputetja e Partisë Demokratike, Albina Deda vijon me denoncimin e saj në lidhje me atë që ajo e quan hajdutëri të dyshe
Obama: Me aleatët për degradimin e ISIS Me anë të një deklarate, presidenti amerikan Barack Obama ka thene se Amerika e dënon fuqishëm “vrasjen brutale” të brit
"Shqetësimi mbi degradimin e shtetit ligjor", Basha ankohet tek Moore Zbardhet takimii i kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me Drejtorin e Departamentit amerikan të Shtetit për Çësht
QSUT-ja shëmbëlltyra e degradimit të shtetit Qendra Spitalore Universitare Nënë Tereza është shëmbëlltyrë e degradimit të shtetit shqiptar. Kështu u shpreh gjatë një
Me dhjetëra objekte kulti të drejt degradimit Me dhjetëra objekte kulti të ndërtuara gjatë mesjetës së vonë sipas një stili krejt origjinal që po shkojnë drejt degrad
VV: Sistemi i arsimit drejtë degradimit Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar qeverinë dhe ministrinë e Arsimit se nuk janë interesuar për fushën e arsimit. Zyrtarë