999 rezultate për

deges

Ndahet nga jeta parakohe anëtari i Kryesisë së PD-së (FOTO LAJM) Partia Demokratike është në zi, për shkak të ndarjes nga jetë të një anëtari të kryesisë të kësaj force politike. Laj
LSDM ka zgjedhur një nënkryetar shqiptar LSDM ka zgjedhur organet e reja partiake në Kumanovë, ku në kryesinë partiake janë përfshirë edhe tre shqiptarë. Pë
Këta janë të gjithë të arrestuarit për rrahjen e djeshme në Kuvendin e nëndegës së LDK’së Në Kuvendin e nëndegës së LDK’së së Isa Mustafës që u mbajt dje në Mat të Prishtinës, u shkepën, grushte, shqelma e hodh
Protesta, arrestohet kryetari i degës të PD-së Pas protestës së sotme të opozitës policia ka ngritur postblloqe, ndërsa në Tepelenë janë arrestuar 5 persona. Mësohe
Furtunë largimesh në Drejtoritë e Doganave, kush ikën e kush vjen? Një valë largimesh kanë ndodhur në drejtorinë e doganave në vendin tonë. Sipas informacioneve shkarkohet drejtori i
PD nxjerrë shifrat, kaq protestues do vijnë nga Elbasani Në orën 18:00 ditës e sotme pritet të mbahet protesta e thirrur nga opozita. Sipas krerëve të partive opozitare pjesmarr
Nisin grupimet në LDK Anton Quni e Driton Selmanaj kanë paralajmëruar se do t’i hyjnë garës për Kryetar të Degës së LDK’së në Prizren. Në krah
Ndëshkohen 28 doganierë në Durrës Ministria e Drejtësisë ka ndërmarrë masa disiplinore për 28 zyrtarë të degës doganore në Durrës, pasi u konstatuan shkel
Shefi i shefave kthehet në PDK, nis luftën me Halitin Në kohën kur kanë nisur zgjedhjet në PDK, luftë shumë e ashpër pritet në degën e PDK-së në Pejë. Gazeta Blic nga buri
Kryetari i degës të AAK-së akuzohet për fajde dhe krim të organizuar Kryetari i degës së AAK-së në “Kodrën e Timave” në Prishtinë, Dalip Ibrahimi, u arrestua dje nga policia për shkak të dy
Dalin rezultatet e votimit, ky është kryetari i PD-së në Durrës Përfundojnë zgjedhjet për kryetarin e degës se Partisë Demokratike Durrës. Ferdinand Xhaferaj është shpallur kryetar
Lushtaku flet për herë të parë, a do të garojë për kryetar në PDK? Kryetari i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, Sami Lushtaku, ka folur për zgjedhjet e brendshme në su
Lushtaku ka një njoftim të rëndësishëm për PDK-në në Skenderaj Komisoni Zgjedhor i degës së PDK-së në Skenderaj ka mbajtur takimin e këtij organi ku ka diskutuar për përgatitjet për z
Aksioni në Jalë, shkarkohen nga detyra 4 inspektorë të IKMT Dallëndyshe Bici, kryetarja e IKMT ka vendosur sot shkarkimin nga detyra për inspektorët e degës IKMT Vlorë: Jurian Mina
Si reagoi BDI pas ngjarjes në Tetovë Partia e Ali Ahmeti me anë të një komunikate ku nuk shpreh as ngushëllime dhe as keqardhje për vrasjen dhe plagosjen e a
Koha kur Rifat Jashari ishte aktivist i Degës së LDK-së Nuk e ka mohuar asnjëherë. Bile e ka përmendur me krenari se ka qenë pjesë e lëvizjes së aktivistëve të LDK-së në Gjerm
ASH zgjodhi kryetarin e degës në Kumanovë Aleanca për Shqiptarët ka zgjedhur Mr.Huzeri Mustafin për kryetar të degës në Kumanovë. Kuvendi i ASH- dega Kumanovë
Ja cili është kryetari i ri i Aleancës në Tetovë Aleanca për Shqiptarët në Tetovë zgjodhi strukturat e reja. Kuvendi i degës së Tetovës pas një mbledhje të mbajtur n
ASH zgjodhi kreun e saj në degën e Tetovës Kuvendi i degës së Tetovës pas një mbledhje të mbajtur në selinë e Aleancës për Shqiptarët me 48 vota e zgjodhi Altrim M
ASH zgjodhi kryetarin e degës në Strugë Aleanca për Shqiptarët në Strugë zgjodhi strukturat e reja. Në Kuvendin e degës të mbajtur dje për kryetar të degës ësht