999 rezultate për

deficit

Nxorrën defiçit marketin ku punonin, dy lushnjarët përfundojnë në polici Dy vajza të reja janë ndaluar nga policia e Fierit, pasi iu zbulua vjedhja që bënin. Në pranga ka rënë Sonila Gjoshi,
Deficiti tregtar, Kina pranon pikëpamjen amerikane Kina ra dakord që të blejë më shumë mallra dhe shërbime amerikane duke reduktuar pabarazinë tregtare mes dy vendeve dhe
Nëse vonoheni vazhdimisht në punë atëherë vuani nga kjo sëmundje Nëse jeni një nga ata që janë vazhdimisht vonë, shpjegimi shkencor për këtë zakon të keq sigurisht që nuk do të jetë i k
‘Fitch’ ndryshon vlerësimin financiar të Maqedonisë në pozitiv Agjencia ‘Fitch’ informoi se ka përmirësuar vlerësimin e Maqedonisë nga negativja në pozitive, njëkohësisht duke konfirm
Edhe në dhjetor u rrit deficiti tregtar i Kosovës Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin d
Pagesat e pensioneve të veteranëve rritën defiçitin fiskal Rritja ekonomike në Kosovë pritet të arrijë në 4.4% në vitin 2017- të, derisa në vitin 2016 3.4%. Kjo rritje është mund
Trump propozon planin e tij për uljen e taksave Presidenti Donald Trump propozoi ndryshimin më të madh të taksave në tre dekada, duke ofruar ulje taksash për shumicën e
Për ju që adhuroni çokollatën ka një lajm të keq, bota mund të mbetet pa të E gjithë bota aktualisht ka “deficit të çokollatës”, sipas disa raporteve. Kërkesa për kakao së shpejti do të jetë më e
Ja vendet që mund të punohet me pasaportë maqedonase Lajmi i mirë për qytetarët e Maqedonisë është se ata pa pasaportë bullgare mund të punojnë në Norvegji, Suedi dhe Gjerma
"The Economist": The Albanian economy will recover "The Economist" magazine has published a report which predicts that our economy will continue to grow because of a highe
Cani: Eurobondi synon lehtësimin e borxhit publik Në një konferencë për shtyp, ministri Cani citoi sot se Eurobondi do lehtësojë borxhin publik. Paraditen e sotme, Minist
Çmimi i naftës bie nën 50 dollarë për fuçi Ekonomia botërore po merr një goditje të fortë për shkak të rënies së çmimit të naftës. Një fuçi nafte ka kapur shifrën
Marrëveshja me FMN-në e lejon Kosovën të hyjë në deficit Marrëveshja e nënshkruar së fundi ndërmjet Kosovës dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar, e cila pret aprovimin e menaxhmentit
"Doni të vini në Gjermani? Bëjeni në mënyrë të ligjshme" Emisari gjerman për Ballkanin Perëndimor Ernset Reichel, i cili i ëshjtë bashkuar thirrjeve për ndalimin e migrimit të p
Bode i kundërvihet Ramës: Buxheti shtesë është mashtrim Vetëm një ditë pasi kryeministri Rama bëri të ditur rishikimin e buxhetit për shkak të tejkalimit të të ardhurave, një r
Në qershor deficiti tregtar u rrit 27,5 për qind Insituti i Statistikave publikoi sot raportin e tregtisë së jashtme sipas të cilit deficiti tregtar në muajin qershor ll
Deficiti tregtar për shkurtin arrin në 19 miliardë lekë Kina është shndërruar në partnerin e tretë tregtare në vendin tonë, ndërkohë që shkëmbimet tregtare me bashkimin europia
Albania's trade deficit continues to grow INSTAT published yesterday statistics for Albanian economy where is seen an positive trend of Albanian exports in the la
LSDM: Defiçiti buxhetor thellohet me 20 mln euro "Sipas të dhënave të Ministrisë së financave, në muajin tetor, qeveria e VMRO-DPMNE ka krijuar defiçit të ri buxhetor pr
Cani parashikon rritje ekonomike 1.3% Për ministrin e Financave Shkëlqim Cani situata ekononomike në vend është mjaft e rëndë. Duke folur në Komisionin për Ek