999 rezultate për

dedaj

KLP shkarkon gjyqtarin Tom Dedaj Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shkarkuar nga detyra prokurorin Tom Dedaj. Ky i fundit është akuzuar për korrupsion
Boksieri shqiptar Uldedaj fiton titullin botëror WBO dhe shpërthen në lot Jurgen Uldedaj e ka fituar titullin botëror në kategorinë WBO për të rinj, pasi e rrahu boksierin argjentinas Nikolas Le
Tërmeti lëkund Shqipërinë, kjo ishte epiqendra (FOTO LAJM) Shqipëria është zgjuar me një lëkundje tërmeti mëngjesin e sotëm. Instituti i Gjeoshkencave njoftoi se tërmeti e kis
ZYRTARE/ Në Tiranë do të mbahet dueli për titullin kampion bote Boksieri nga Lezha, Jurgen Uldedaj ka numëruar deri tani 9 fitore dhe asnjë humbje në karrierën e tij profesioniste.
Dedaj: Turqia është miku jonë Ambasadori i ri në Maqedoni, Gjergj Dedaj, ka ndryshuar qëndrim për shtetin e Turqisë, pasi maqedonasit ishin të vendosu
Bashkohen turqit, edhe në Maqedoni ngrihen kundër Gjergjit Partia për Lëvizjen e Turqve në Maqedoni (PLT) ka dërguar reagim me shkrim te presidenti Gjorge Ivanov dhe ministri i Pu
Gjergji fiton betejën me AKR-në e të tjerët, bëhet ambasador Gjergj Dedaj edhe zyrtarisht është emëruar si ambasador i Kosovës në Maqedoni. Sot AKR-ja e Pacollit ka kërkuar që Dedaj
Nëse nuk shkarkohet Gjergj Dedaj, deputetët turq sot largohen nga Qeveria Deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e komunitetit turk Myfera Şinik, ka theksuar për Telegrafin se është du
Deputetët nga komuniteti turk: Deri në orën 16:00 të shkarkohet Dedaj Deputetë të Grupit parlamentar 6+, pas një takimi që e kanë mbajtur sot, kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që sot deri
Për një postim në Facebook, turqit e Kosovës ngrihen kundër Gjergjit Drejtori për Ekonomi dhe Financa në Komunën e Prizrenit ka deponuar një kallëzim penal në Prokurori të Shtetit ndaj zëve
Dedaj bëhet Ambasador i Kosovës Një ankesë e deputetëve të Grupit 6+ ka detyruar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, të distancohet nga deklarata
Kritikoi Erdoganin dhe Serbinë, deputetët turq të Kosovës ngrihen kundër Dedajt Gjergj Dedaj, zëvendësministri i Punëve të Jashtme, të dielën përmes një postimi në Facebook ka thënë se Turqia dhe Serb
Zv.ministri kosovar i dhuron një zile kryetarit të Barit në Itali Zëvendësministri i punëve të jashtme të Kosovës, Gjergj Dedaj, në një vizitë të tij në Itali është takuar me kryetarin e
Haradinajn e kritikon për pabarazi edhe një zv.ministër Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Gjergj Dedaj, ka shprehur mospajtimin e tij me vendimin e Qeverisë për rritjen e p
Kërcënohet zv.ministri i Kosovës Zëvendës-ministri i Punëve të Jashtme, Gjergj Dedaj ka marrë disa kërcënime në profilin e tij në Facebook. “Nga ky gr
Dedaj nuk duron më, ankohet te Haradinaj për sjelljen e Pacollit Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Gjergj Dedaj, i është ankuar kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, se nuk ko
Dedaj qorton Pacollin: Ska nevojë që Kosova të anëtarësohet në Organizatën Islamike Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Gjergj Dedaj e ka kundërshtuar hapur Behgjet Pacollin në përpjekjen e këtij të fun
Kush janë bossat nga Kukësi që i vunë flakën Tiranës me "bishën" 100 mijë euroshe? (FOTO LAJM) Trendi më i ri në rrugët e Tiranës është reklamimi i mjeteve të shtrenjta që kapin vëmendjen e çdo vajze që kalon. Dj
Gjergj Dedaj ia harxhon Kosovës edhe 630 euro Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Gjergj Dedaj, është bërë me telefon Samsung S6. Këtë telefon ia ka
NGJARJA/ Si Thaçi e kishte rrahur fizikisht zv.ministrin aktual të Kosovës Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Gjergj Dedaj është njëri prej të arrestuarve të UÇK-së, në vitin 1998. Dedaj së ba