999 rezultate për

decanit

La pas fëmijët e mitur, koronavirusi i merr jetën nipit të deputetit shqiptar Covid-19 i ka marrë jetën në mënyrë të parakohshme nipit të deputetit shqiptar, Rasim Selmanaj. Lajmin për ndarjen ng
Përfundon takimi Hoti-Ramosajn, reagon kryeministri i Kosovës Kryeministri i vendit Avdullah Hoti sapo ka përfunduar vizitën në komunën e Deçanit, ku ka takuar kryetarin Bashkim Ramo
Koronavirusi i merr jetën të riut nga Deçani (FOTO LAJM) Edhe një person ka vdekur nga Covid-19 në Kosovë. Bëhet fjalë për Ardian Shabanajn, nga Strellci i Epërm i Deçanit.
I riu shqiptar humb jetën në vendin e punës Një i ri nga Gllongjani komuna e Deçanit, ka humbur jetën në mënyrë tragjike. Sipas burimeve, i riu Erion Isufaj vdiq
Shkon në 362 numri i rasteve nga COVID 19, komuna e Deçanit thirrje qytetarëve Pavarësisht që numri i personave të prekur me koronavirus në vend ka arritur në 362, komuna e Deçanit deri më tani vazhd
Deçani merr masat kundër virusit koronavirusit Komuna e Deçanit është duke ndërmarrë një sërë masash si pjesë e vendimeve të Qeverisë së Kosovës për të përballuar gjen
Ky është i riu që vdiq nga rryma, varrimi bëhet sot Sot, e premte në orën 17:00 varroset 32 vjeçari nga komuna e Deçanit, që dyshohet se humbi jetën nga kontakti me rrymën.
Policia jep detaje nga përleshja ku u përfshi kryetari i Deçanit Policia e Kosovës me anë të një komunikate për media ka dhënë detajet për përleshjen që ka ndodhur dje në Deçan ku ishte
Kujdes, mbyllet ura e rëndësishme në Deçan Komuna e Deçanit ka njoftuar qytetarët se ura mbi lumin Lumbardhë e cila gjendet mbi Manastirin e Deçanit do të mbyllet
Daut Haradinaj rizgjidhet në krye të AAK-së së Deçanit Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Deçan, ka mbajtur Kuvendin e tetë zgjedhor, ku ka rizgjedhur Daut Haradinajn kryetar
Aksident i rëndë në Zvicër, humb jetën një shqiptar (FOTO LAJM) Rrustem Alaj nga Dranoci i Deçanit ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti trafiku në Zvicër. Lajmi është konfirmu
Detaje për ceremoninë e varrimit të veteranit Sot në Prejlep do t’i jepet lamtumira e fundit ish-luftëtarit të UÇK-së, Halim Tolaj. Për të nderuar veprën e Tolajt,
Ndërron jetë gazetari në Kosovë Ka ndërruar jetë gazetari Naim Hagjosaj, lajmin e kanë bërë të ditur miqtë e të ndjerit. Për vdekjen e hershme të gazeta
Ndërron jetë një person në QKUK Policia e Kosovës ka njoftuar dje në QKUK ka ndërruar jetë një mashkull që ishte duke u trajtuar si pasojë e një aksiden
Tragjedi pas tragjedie, edhe një lajm i hidhur nga shqiptari që pësoi aksident Aksidenti tragjik i cili ndodhi mëngjesin e së hënës në autostradën gjermane në Dunningen, mori jetën e dy personave ng
Prifti publikon fotografi, shqiptarët punonin ndërsa turqit ruanin Manasitirin e Deçanit Në një postim të disa fotografive, që së fundmi e ka bërë kleriku ortodoks serb Sava Janjiq, tregon për vizitën e Edith
Sot varroset Hilmi Haradinaj, ora dhe vendi Nën organizimin e Komunës së Deçanit dhe shoqatave të dala nga lufta organizohet ceremonia e varrimit të Hilmi Haradinaj
Si u vra Beg Rizaj në Maqedoni Beg Rizaj, ishte njëri ndër pjesëmarrësit dhe besohet organizator i “Grupit Kumanova”, grup i cili më 9 maj të vitit 201
Çfarë ndodhi sot në Deçan? Flet vëllai i Beg Rizajt Haki Rizaj, vëllai i Beg Rizajt, personit që u vra në Kumanovë në vitin 2015, ka sqaruar incidentin e sotëm në Deçan. Ed
Haradinaj ka versionin e tij për indicentin me Rizajt: Ndërhyra për të zgjidhur problemin Kryeministri Ramush Haradinaj ka dhënë një version krejt tjetër për incidentin e sotëm në Deçan ku pati një konflikt ver